Vefat eden birinin tekrar hayata dönmesi için dua etmek 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Vefat eden birinin tekrar hayata dönmesi için dua etmek


  Merhaba ibadetlerimi yerime getiriyorum ve en çok istediğim şey vefat eden tanıdığım tekrar dirilmesi. Sürekli bunun için dua ediyorum. Rabbim isterse, ol derse herşeyin olacağını biliyorum. Buna sığınarak dua ediyorum. Mümkün olabilir mi böyle birşey yoksa boş bir umut için mi uğraşıyorum. Rabbim nasip etmeyeceği şeyi gönlümüze düşürmez diye düşünüyorum ben hep geri gelebileceğini umut ediyorum, hissediyorum. Benim için çok önemli bir konu kırmadan yorum yaparsanız çok memnun kalırım. Teşekkür ederim şimdiden

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Omer-PC Üye
  Omer-PC
  Üye

  Üye No: 119543
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Vefat eden birinin tekrar hayata dönmesi için dua etmek


  Müminun Suresi (99-100) Nihayet onlardan birine ölüm gelince, “Rabbim! Beni dünyaya geri gönderiniz ki, terk ettiğim dünyada salih bir amel yapayım” der. Hayır! Bu, sadece onun söylediği (boş) bir sözden ibarettir. Onların arkasında, tekrar dirilecekleri güne kadar (devam edecek, dönmelerine engel) bir perde (berzah) vardır.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Vefat eden birinin tekrar hayata dönmesi için dua etmek


  Selamün aleyküm. Böyle bir şeyin imkansız olduğunu düşünüyorum. Sonuçta herkesin tek şansı var bu hayatta, bu diğerlerine haksızlık olmaz mı ? Bence ona hayır dualarında bulun ve cennette birlikte olmayı dile Rabbimden, bu daha hayırlı olur.
  "Allah'ım sen bizleri bağışla, günahlarımızı affet. Bizleri cehennem/kabir azabından koru. Cennetine beni, ailemi, tüm sevdiklerimi ve tüm inananları dahil et ve orada Peygamber efendimize komşu olmayı ihsan eyle ya Rabbim"
  Amin.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder