Kafirlere Dublaj Yapmak 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  mertjundullah Üye
  mertjundullah
  Üye

  Üye No: 119453
  Mesaj Sayısı: 66
  Tecrübe Puanı: 1

  Kafirlere Dublaj Yapmak


  Bazı youtube dublaj kanalları kafirlere sanki Müslümanlarmış gibi dublajlar yapıyorlar. Bu videoları komedi tarzında oluşturup, sunuyorlar. Benim bu konularda fazlaca hassasiyetim olmasına rağmen, bir tanesine denk geldim ve gaflete düşüp güldüm..

  Bu tarz şeyler Türk sinemasında da oluyor. Örn; Kolonya Cum. adlı filmde bir uzaylı katakterini sözde Müslüman yapıp bu olayı mizaha dönüştürüyorlar. Bu tarz filmleri ise milyonlar izliyor. Ben isengünlük hayatımda dinimiz ile ilgili böyle şeylere oldukça kat'îyim.

  Sorum bu tür videoları yayınlamanın, izlemenin hükmü nedir, Selametle.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 124
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Kafirlere Dublaj Yapmak


  İslam dini ile ilgili video,film ve komedilik asla yapılmaz yapılamaz buna da tasivip edilmez. İslam dinini alaya alanlar ahirette ayrıca cezalarını çekeceklerdir. Yapılacak olan en güzel davranış bu tür içerikli çirkin videoları izlememek uzak durmaktır.


 3. 3
  mertjundullah Üye
  mertjundullah
  Üye

  Üye No: 119453
  Mesaj Sayısı: 66
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Kafirlere Dublaj Yapmak


  Allah razı olsun. Ben normalde dinimizle alayı tasvip etmem, ki çevremde tanıdıklarımı da bizzat uyarırdım. Şimdi hep kendimi sorguluyorum kendi sakındırdığıma kendim düştüm.

  Şu an çokça tevbe ediyorum lakin hâla aklım orada ve namazlarımdan ve zikirlerimden artık bir şey anlamıyorum bir an husu içinde oluyorum sonra ise aklım imanıma dair vesveselerle doluyor iç huzurumu kaybettim ve cahiliyeden kalan bazı kötü huylar ortaya çıktı, gelecek kaygıları ve imanıma ve kadere dair vesveseler arttı.
  Bu Vesveseler öyle bir noktaya ulasti ki;

  Allah'tan çok, insanlardan cekinmeye basladim, bir günah ki evvelindeki küçük günahların birikimi temelini atınca ne büyük bir okyanus hâline geliyor.

  İman şüphesinden ötürü kendimi gaflete düşmüş olarak buluyorum

  abidler ve salihler hep boş bakan gozden Allah'a sığınırdı.
  Ben ise her an gafletteyim.. sanki arafta dolanıp duran birisi gibi oldum.

  Ne yapmam lazım bu zilletten ve acziyetten kurtulmak içn kardeşlerim, Esselamun Aleyküm..


 4. Reklam

 5. 4
  misafir1 Üye
  misafir1
  Üye

  Üye No: 122432
  Mesaj Sayısı: 47
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Kafirlere Dublaj Yapmak


  güzel kardeşim aslında her film veya her dublaj için aynı şey söylenmeyebilir ancak benim söylemek istediğim, hem soruyorsun hem bu konularda hassasım diyorsun. yani aslında bilmediğin hususlarda da hassasiyet gösterebiliyorsun. önce işin aslını öğrenip, sonra hassasiyet göstermek gerekiyor. aslında hassasiyet adını verdiğimiz bu şeyler; olayı tartışmaya, kuru bir aidiyete veya mensubiyet duygusuna, taraftarlığa dökebiliyor ve iman Allah korusun içimize nüfuz etmiyor, bir gömlek bir kabuk gibi yüzeyde kalıyor. çok uyaranlarda, çok tartışanlarda veya aidiyet duygusuna çok kapılanlarda bu olabiliyor. olay yüzeysel kalabiliyor. insan devamlı başkalarını uyarınca veya tartışmalara girince de, kendisi bir hata yapacağı zaman bunu insanların bilmesinden daha çok çekinebiliyor. yoksa imanın bir şeyi yok, herkes kulluğunun acizliğinin başıboş bırakılmadığının ve tekrar Rabbine döndürüleceğinin farkında. sorun şu ki biz kendimizin çok hayır yol üzere olduğunu sanıyoruz, ahkamlar kesiyoruz, triblere giriyoruz. Allah ın izniyle daha yiyeceğimiz çok ekmek var güzel kardeşim.


+ Yorum Gönder