Kurumuş kan gusül abdestine engelmidir? 5 üzerinden 4.75 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  AcezAbd Misafir
  Misafir

  Kurumuş kan gusül abdestine engelmidir?


  Selamun Aleykum,

  Tırnaklarımı derin kestiğim için kanayan yerden kan çıkıp kurumuş.Gusül abdesti aldım,daha sonra kurumuş kan olduğunu gördüm, çıkarmaya çalıştım fakat çok acıyor kabasını çıkarıp yıkadım.Gusül abdestim kabul olmuşmudur?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Kurumuş kan Gusül abdestine engelmidir?


  Aleykum selam. Çok derin bir şekilde tırnakları kesmek sağlıklı değildir zararlıdır. Yara haline gelmiş olan bölgeleri temizlemen gerekmez. Sadece kurumuş olan kanları temizle bu yeterli olur. Derinlere inerek yarını azdırmana gerek yoktur.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Kurumuş kan gusül abdestine engelmidir?


  Selamün aleyküm. Ben parmak etimi yedim ve ardından kanamış ve o kan lekesi kurumuş bayağı yıkadım fakat çıkmadı. Gusle veya abdeste engel midir ?

  Selamün aleyküm. Ben parmak etimi yemiştim ardından kanamış ve o kan lekesi kurumuş bayağı, yıkamama rağmen çıkmadı (yara gibi olmuş). Gusle veya abdeste engel midir ? Dün almıştım da. Zaten çok vesveseli biriyim resmen gusülden sonra bir şey çıkacağına emindim, biliyordum bir şey olacağını yani ve oldu vesvese yaptığımdan.


 4. Reklam

 5. 4
  furkan Forum Editörü
  furkan
  Forum Editörü

  Üye No: 20
  Mesaj Sayısı: 170
  Tecrübe Puanı: 10
  Yer: Hatay

  Yorum: Kurumuş kan gusül abdestine engelmidir?


  Gusle veya abdeste engel değil. Bayağı yıkaman gerekmez. En üst kısımda ne gözüküyorsa normal yerleri yıkadığın gibi suyunu dök ve geç.


+ Yorum Gönder