Askerde nöbet tutmanın sevabı hakkında hadis-i şerifler... 5 üzerinden 4.80 | Toplam : 20 kişi
 1. 1
  Ufkuaçık Üye
  Ufkuaçık
  Üye

  Üye No: 35628
  Mesaj Sayısı: 540
  Tecrübe Puanı: 7
  Yaş: 59

  Askerde nöbet tutmanın sevabı hakkında hadis-i şerifler...


  ASKERLİĞİNİ HENÜZ YAPMAMIŞ GENÇLERİMİZE MÜJDE VERİYORUM.NÖBET TUTMANIN SEVABINA ULAŞMAK İÇİN ŞU HADİS-İ ŞERİFLERE GÖNÜL VERİNİZ!.

  "Allah yolunda bir gün hudut nöbeti tutmak, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Sizden birinizin kamçısının cennetteki yeri, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Kulun Allah Teâlâ'nın yolunda akşamleyin veya sabah erken vakitteki yürüyüşü de dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır." (Buhârî, Cihâd 6, 73, Bed'ü'l-halk 8, Rikâk 2; Müslim, İmâre 113-114)

  DİĞER BİR HADİS-İ ŞERİFTE : "Bir gün ve bir gece sınırda nöbeti tutmak, gündüzü oruçlu gecesi ibadetli geçirilen bir aydan daha hayırlıdır. Şayet kişi bu nöbet esnasında vazife başında iken ölürse, yapmakta olduğu işin ecri ve sevabı kıyamete kadar devam eder, şehid olarak rızkı da devam eder ve kabirdeki sorgu meleklerinden güven içinde olur." (Müslim, İmâre 163. Ayrıca bk. Tirmizî, Fezâilü'l-cihâd 2; Nesâî, Cihâd 39; İbni Mâce, Cihâd 7)

  VE YİNE BAŞKA HADİSLERDE: "Allah yolunda düşmana karşı nöbet tutan kimselerin dışında bütün ölülerin amel defterleri kapanır. Murabıtların (nöbetçilerin) ise, iyi amelleri kıyamet gününe kadar yazılmaya devam eder ve bu kimseler kabir azabı konusunda emindirler" (Ebu Davud, Cihad, 15).

  "Allah yolunda sınırda bir gün nöbet tutmak, başka yerlerde bin gün nöbet tutmaktan daha hayırlıdır." (Tirmizî, Fezâilü'l-cihâd 26. Ayrıca bk. Nesâî, Cihâd 39)


  EVET;HAYDİN GENÇLER!. ALLAH RIZASI İÇİN, ASKERLİĞİNİZİ YAPARKEN UYKULARINIZDAN FERAGAT EDİP NÖBET TUTMA SEVABI YARIŞINA GİRİN!.SİZE "ENAYİ" DİYECEKLER AMA KERİZ GİBİ DE BİR BAŞKA ARKADAŞININ YERİNE NÖBET TUTMAYA KALKMAYIN, YOKSA UYKUSUZLUKTAN, SABAH OLUNCA EĞİTİMLERE ÇIKAMAZSINIZ.HERŞEYİN İTİDALİ VE VASATİ OLANI HAYIRLIDIR.


  İlgili Yazılar

 2. 2
  MECİDİE Bayan Üye
  MECİDİE
  Bayan Üye

  Üye No: 107337
  Mesaj Sayısı: 429
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Askerde nöbet tutmanın sevabı hakkında hadis-i şerifler...


  herkes evinde sıcak yatağında ve lezzetli sofrasında otururken vatanını milletini korumak için zor şartlarda nöbet tutan askerimizinde ALLAH mükafatını verecektir yeterki dua edilsin sabredilsin şükredilsin


+ Yorum Gönder