Şizofren ve depresyona etkili bitkiler 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Şizofren ve depresyona etkili bitkiler


  Gingseng beyindeki kılcal damarları açarak,şizofren ve depresyon gibi hastalıklara fayda verebiliyor.Eczanelerin pek çoğunda satılıyor multivitamin ile beraber olan formülleri.İki ay kadar kullanılınca etkisini gösteriyor.Tıpta kullanılan kimyasal ilaçlardan daha etkilidir.Şizofren ve depresyon gibi rahatsızlıklara,ayva yaprağı çayı ve alıç çayıda iyi geliyor.Bir sabah ve birde akşam günde iki kez bu çaylar içilebilir.Burada bahsettiğim ilaçlar kimyasal ilaçlardan daha etkilidir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Şizofren ve depresyona etkili bitkiler


  Şizofren ve depresyon troid hormonlarından kaynaklanıyor olabilir. Fazlalığı şizofren azlığı depresyon olur. Sarı kantaron troid bezlerini sağlıklı çalıştırarak tedavi edebilir.Ayva yaprağı çayı ve alıç çayı konbine edilerekte tedavi edilebilir.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Şizofren ve depresyona etkili bitkiler


  Çörek otu ölüm hariç, her hastalığa şifadır.Depresyon türü hastalıklara da iyi gelir.Resulullah s.a.v'in hasta olanlara şifa amacıyla emrettiği bir dua vardır.Bu dua şu şekildedir:"Ey huzuru semavatı dolduran Rabbim!Senin ismin mukaddestir.Senin emrin arz ve semadadır, tıpkı rahmetin semada olduğu gibi.Arza da rahmetinden gönder ve bizim günahlarımızı ve hatalarımızı affet.Sen kötü söz ve fiillerden kaçınan bütün iyi kimselerin Rabbisin.Bu ağrıya,Rahmetinden bir rahmet,şifandan bir şifa indir,iyişeşsin."


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Şizofren ve depresyona etkili bitkiler


  Akik taşlı yüzük,gerçek olmayan sesler duyanları ve depresyonda olan kişileri iyileştirebilir. Kırmızı akik yüzük tavsiye edilir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Vesvese duası kuran ayetleri ile şifadır. Mü'minun suresi 97-98. ayetleri vesvese duasıdır.Bu ayetler takıntı ve gerçek olmayan sesler duyanları tedavi eder. Duayı okuyup iki kez salevat getirilmelidir.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rauwolfia serpentina şizofreni tedavi edebiliyor bitki olarak. Duası kabul olan bir insan olursanız vesvese duası iyi eder.Hz.Enes(r.a)'den rivayetle,Allah'ın Resulü (s.a.v)buyurdu:"İblisin fil hortumu gibi bir hortumu vardır. Onu ademoğullarının kalbine yerleştirir. Onun içinde şehvet ve lezzetler bulunur. Hortumunu yerleştirdiği kalbe vesvese verip Rabbi hakkında şüpheye düşürür. Kul: *Eûzü billâhis semíıl alími mineş şeytânirracîm* Ve eûzü billâhi en yahdurûn* İnnellâhe hüves semîul alîm* Manası:"Huzurdan kovulmuş olan şeytanın şerrinden her şeyi bilen ,duyan Allah'a sığınırım.Şühhesiz Allah,hem her şeyi duyan ve bilendir."derse,hortumunu kalpten çekiverir.
  Not:"Duaya başlamadan evvel "Sübhâne Rabbiye'l Aliyyi'l A'la'l Vehhab" diye duaya başlayıp en az iki salevat getirerek duayı tamamlayın. Salevatı kısa olarak "Allâhümme salli alâ Muhammed" diyerek getirebilirsiniz. Bu dua takıntı,vesvese,sanrısal ses duyanlar için etkilidir."


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Psikolojik hastalıkların esasında tedavisi yoktur. Teselli edici ilaçlar vardır onlarla tedavi edilebilir. Gingseng ve burada bahsi geçen diğer bitkiler, kimyasal ilaç ile tedaviyi sonlandırdıktan,ortalama sekiz ay sonra kullanılırsa fayda verir. Ama psikolojik hastalıkların teselli edici ilaç dışında tam anlamıyla tedavisi olmayabilir.


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hastalıkları düzeltmede inanç çok önemlidir. Bazı bitkisel tedavi edici ilaç satanlar tıpta kullanılan ilaçların yani sıra belirli bir süre bitkisel ilaç kullandırılıp her ikisinide bıraktırıyorlar ve hastalıktan kurtulunuyor bu şekilde ve hastalık iyi oluyor. Ama inanç çok önemli.


+ Yorum Gönder