Rüyada İsa (a.s) görmek (İmam Nablusi) 5 üzerinden 3.50 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 1,309
  Tecrübe Puanı: 15

  Rüyada İsa (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  İSA (A.S.)

  İsa (A.S.)'ı rüyada gören kimse, Allah (C.C.) rızası için çok yolculuk yapar, çok ibadet eder ve çok hayırlı mübarek bir kimse olur. Yine bu adam kanaatkar ve tıp ilmine de vakıf olur.

  Eğer tıp tahsili yapıyorsa, tıp ilminde mahir bir kişi olur.

  Annesiyle beraber Hz. İsa'yi görmek, orada meydana gelecek bir alamete yorumlanır. Rüyada İsa (A.S.)'ın suretine girdiğini veya onun elbiselerinden birini giydiğini gören kimse, işlerine ve kendisine hakim olur veya sanatında zirveye çıkar.

  Eğer rüya sahibi alim veya abid ise, halka faydalı olur ve meziyetleri meydana çıkar. Rüyayı gören doktorsa, şöhret bulur ve tıpta başarılı olur. Bu rüyayı korku içerisinde bulunan bir kimse görse, korktuğundan emin olur.

  İsa (A.S.)'ı görmek, nerede gördüyse o yerde izzet ve berekettir. Hasta olan bir kimse, İsa (A.S.)'ı görse, şifa bulur.

  Bir kimse İsa (A.S.)'ı hasta görmesi, ölümüne de yorumlanır.

  Hz. İsa'yı görmek, adalet ve bolluğa yorumlanır. Hamile olan bir kadının rüyada Hz. İsa'yı görmesi, doktor olacak erkek çocuk doğurmasına yorumlanır.

  İsa (A.S.)'ı görmek, bazen de müjde ve sevince işarettir. Çünkü İsa (A.S.) ahir zaman peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)'ın dünyaya teşrif edeceklerini bize müjdeledir.

  Küçük çocuklardan birisi rüyada Hz. İsa'yı görse, yetim olarak annesinin terbiyesi altında büyük, salih ve alim kimse olur.

  Şöhret ve itibardan düşmüş bir kimsenin Hz.İsa (A.S.)'ı görmesi, akibetinin güzel

  olacağına yorumlanır. Çünkü Hz. İsa (A.S.), ahir zamanda gökten inecek, Deccalı öldürecek ve yeryüzü zulümle dolduğu gibi adaletle dolacaktır.

  Rüyada İsa (A.S.)'ın bir yere indiğinin görülmesi, o yerde adaletin tecelli etmesi, kafirlerin helak ve müminlerin muzaffer olmaları ile yorumlanır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  YAZGÜLÜ Bayan Üye
  YAZGÜLÜ
  Bayan Üye

  Üye No: 103208
  Mesaj Sayısı: 764
  Tecrübe Puanı: 8

  Cevap: Rüyada İsa (a.s) görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada İsa (A.S.)'ı rüyada görmek bir çok yolculuklar yapacağınıza ama yapmış olduğunuz bu yolculukları Allah rızası için yapacağınıza ve gittiğiniz yerlerde hayırlı ve mübarek bir kişi olacağına işaret eder.


+ Yorum Gönder