FBI belgelerinde Fethullah Gülen 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  assault79 Üye
  assault79
  Üye

  Üye No: 12847
  Mesaj Sayısı: 23
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 40
  Yer: karaköse

  FBI belgelerinde Fethullah Gülen


  FBI belgelerinde Fethullah Gülen
  FBI belgelerinde Fethullah Gülen
  21 Ekim 2008 09:25
  Fethullah Gülen’in “Green Card” başvurusunun ardından FBI tarafından iki kez mülakata alındığı, burada kendisini ve ilişkilerini anlattığı ortaya çıktı.

  ABD’de sürekli oturmasını mümkün kılacak Green Card talebi uzun bir hukuk mücadelesinin ardından kabul edilen Fethullah Gülen’in, başvuru sürecinde ABD Göçmen Bürosu tarafından 2003 ve 2006 yıllarında, iki kez mülakata alındığı ortaya çıktı.Kamuya açık hale gelen belgelere göre, Gülen 2006 yılındaki mülakatta “kardeşlerini ve aile fertlerini görmek için son bir kez Türkiye’yi gitmek istediğini” söylüyor.Pennsylvania’daki mahkemenin geçen hafta tamamladığı dava sonucunda kamuya açık hale gelen ABD Göçmen Bürosu’nun “Gizli” ibareli iç yazışmalarında Gülen cemaatinin “karmaşık para ilişkileri ve siyasi etkisi” de değerlendiriliyor.Bu belgelerde, Gülen’le yemin ettirilerek yapılan ve videoya da kaydedilen mülakatlardan ayrıntılar da yer alıyor. İlk gelişi 1996’daBu belgelere göre, Gülen ABD’de oturma izni için başvurmadan önce 15 Haziran 1996’da ve 12 Haziran 1997’de “turistik amaçla” ABD’yi iki kez giriş yaptı. 20 Eylül 1999’da süresi dolacak vizesinin süresini uzatmak için aynı ay içinde (Eylül 1999) başvuruda bulundu.Bir senelik süre uzatımının dolmasının ardından Altın Nesil Öğrenci Birliği, Gülen için “Göçmen olmayan Dini Görevli” olduğu gerekçesiyle çalışma izni başvurusunda bulundu.2001 Haziran ayında yapılan bu “Özel Dini Görevli” başvurusu ardından, 2002 Ekim ayında de son olarak “olağanüstü yetenekte kişilere verilen oturma izni” için başvuruda bulunuldu.Gülen hareketi mülk alıyorABD Göçmen Bürosu raportörü David Spaulding’in kaleme aldığı raporda, Gülen’in halen yaşadığı ve kayıtlarda Altın Nesil Öğrenci Derneği olarak bilinen yerin sık sık isim değiştirdiği, ama kurumun aynı kaldığına dikkat çekiliyor ve “Mülkün çevresi Gülen taraftarlarının aldığı diğer mülklerle çevrilmiş durumda.
  Ayrıca bölgedeki ana cadde üzerinde de Gülencilerin çok sayıda mülk aldığı da kayıtlara geçti” cümlesi yer alıyor.
  Karmaşık ilişkiler varRaporda yer alan bilgilerden, ABD Göçmen Bürosu’nun yerel güvenlik görevlilerinden 2006 yılında Gülen’in kaldığı Altın Nesil Öğrenci Derneği’ne gelen gidenler hakkında bilgi aldığı da ortaya çıkıyor. Göçmenlik Hizmetleri Bürosu, “Gülen, resmi bir yapı olmadığı konusunda defalarca ABD ve Türk yetkililerin iddialarını yalanladı.Bu tavrını 2006 ocak ayında verdiği ifadede de sürdürdü, ama internetteki belgeler, bir banka ve Gülen’in kabul ettiği bazı merkezler arasında karmaşık bir ilişki olduğunu gösteriyor” değerlendirmesinde bulunuluyor.Rapor ayrıca “Gülen hareketinin birbirlerine bağlılıkları ve başka Türklerin vizeleri için de sponsor olmaları, hareketin ‘dini kardeşliğin’ ötesinde ve ABD üzerinde din dışı hedefleri içine alabilecek bir yapıya sahip olduklarının işaretini veriyor. Ama elimizdeki belgeler ABD yasalarının çiğnendiğine dair bir kanıt taşımıyor” görüşünü ortaya koyuyor.Aile fertleri için...Gülen’in 2004 yılında Türkiye’ye gidip ABD’ye geri dönebilmek için seyahat belgesi istediğine dikkat çeken rapor, 2006 yılında yapılan görüşmede bu talebin nedeninin Gülen’e sorulduğunu da gün ışığına çıkartıyor.
  Raportör Spaulding, “Kendisine seyahat iznini neden istediğini ve nereye gideceğini sordum. Çok uzun yaşamayı beklemediğini, kardeşlerini ve aile fertlerini görmek için son bir kez Türkiye’ye gitmek istediğini söyledi.
  Kendisine Türkiye’ye gitme izni vermek benim yetkimin dışında bir politik karar olurdu” diye yazıyor.
  Mülakat sırasında rahatsızlandıGülen’in İslamın barışçı yönüyle ilgilendiğini kaleme alan raportör Spaulding, terör gruplarına eğitim verme ve cemaatin para ilişkileri konusunda yeterince soru soramadığını da şu sözlerle anlatıyor:
  “Gülen’e mal varlığı, banka hesapları, taraftarlarının satın aldığı gayrimenkuller ve kurdukları banka konusunu soramadım. Çünkü mülakatın bu kısmında Gülen, hafif bir kalp rahatsızlığı geçirdi ve doktoru Recep Gündoğan tarafından gözetim altına alındı. Mülakatın kalan bölümünü 20 dakikayla kısıtlamak zorunda kaldım. Terör grupları ve eğitim konularını da kalp rahatsızlığı nedeniyle soramadım.”
  Pennsylvania Mahkemesi’nin Gülen’e Greencard verilmesi kararının kesinleşmesinin ardından Gülen’in 4 yıla yayılan adli mücadelesinin avukat masraflarını da davayı kaybettiği için ABD hükümeti ödeyecek.14 Ekim 2008 tarihli belgeye göre Hâkim Steven Dalzell, Gülen’in avukatı Ron Klasko’nun dava ücreti olan 100.619 ABD dolarını da ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın ödemesine hükmetti.

  KAYNAK:
  http://www.haber7.com/haber/20081021...llah-Gulen.php

  evet şimdi çıkıp yalan diyin bakalım...:mad:

  İlgili Yazılar

 2. 2
  şaf_ak ...MüPteLaNıM...
  şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Üye No: 5730
  Mesaj Sayısı: 652
  Tecrübe Puanı: 14
  Yaş: 32

  --->: FBI belgelerinde Fethullah Gülen


  niye memlekete ve islam alemine karşı bu kadar hizmetler yapmış ve hala da yapan,yaptıkları sadaka-i cariye hükmünde olan yani öldükten sonra dahi amel defterini kapattırmayacak işler yapan insanları acımasızca eleştirirler anlamış değilim.

  bu okullarda yetişen öğrenciler asla devlete ve millete ihanet etmezler.Buralardan kapkaççı,hırsız,hortumcu,ırz düşmanı,dolandırıcı ve vatan haini asla çıkmamıştır.Bu okullarda aldıkları ahlaklı ve faziletli eğitimi,mezun olduklarında hayatlarına tatbik ederler.Sorumlu bir makama geldiklerinde asla kul hakkı yemez,çalmaz,çırpmaz,milletin hakkını da kimseye yedirmezler.Eğer bugün memleket hala ayakta duruyor,manevi değerlerimiz hala yaşanabiliyorsa bu okulların ve öğrencilerin bunda büyük katkıları vardır...

  hayatında taş üstüne taş koymayan bu ülke için kılını kıpırdatmayan insanlar iş eleştirmeye gelince nasılda aslan kesiliyorlar.ricam şudur ki destek olmuyorsanız BARİ KÖSTEK OLMAYIN. yararınız yoksa zararınızda olmasın.kısaca GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ. Allah a binlerce şükür sizin soygunculuk sandınız adına karmaşık para ilişkileri dediğiniz o sistem biz ona maddi ve manevi gönül bağı ve destek diyoruz Allah ın izniyle devam edecek. sizhain olarak da görseniz o okullarda ve hocaefendi nin cemaatinde vatanına dinine devletine hizmet aşkıyla yanan gençler yetişecek.


 3. 3
  assault79 Üye
  assault79
  Üye

  Üye No: 12847
  Mesaj Sayısı: 23
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 40
  Yer: karaköse

  --->: FBI belgelerinde Fethullah Gülen


  neden zorunuza gidiyor anlayamadım.konuşmaya gelince gerçek müslüman kılığına giren sizlersiniz.gerçeklerden kaça kaça islamiyeti ne hale hetirdiniz.(dinler arası diyalo+)
  insanları guruplara böldünüz buda yetmezmiş islam düşmanı hergün müslüman kardeşlerimizin ırzına geçen kafirler sığınıp ben müslümanım diyorsunuz.neden abd neden bir müslüman ülke var ne olmuş ülkemize neden korkup kaçıyor bu şahıs ülkemizi neden beğenmiyor sorabilirmisiniz.neden neden.......
  evet okul açmış hırıstıyan kuluplere yardım vermiş ama neden dinler arası diyalog ...vay beee güldürmeyin beni ....nedeni ben söylim dinimizi yozlaştırıp kendi menfaatlerine uydurmak.
  güzel kardeşim kalıplaşmış laflar söylemeyin gidin yüce kitabımızı okuyun o size gerkeni verecektir tabi anlarsanız ..
  kiminle dost olusanız onunla haşr olursunuz.herkes sevdikleri ile beraberdir.sizler sevdiklerinize dinler arası kucak açın onlarla haşr olursunuz .....
  kafanızı kumdan çıkarıp etrafınıza bakınız.


 4. Reklam

 5. 4
  şaf_ak ...MüPteLaNıM...
  şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Üye No: 5730
  Mesaj Sayısı: 652
  Tecrübe Puanı: 14
  Yaş: 32

  --->: FBI belgelerinde Fethullah Gülen


  Alıntı
  konuşmaya gelince gerçek müslüman kılığına giren sizlersiniz.
  Her kim bir mü’mini kafirlikle damgalarsa şüphesiz kafir olur. Bir mü’mini kafirlikle suçlamanın küfre yol açmasının sebebi, bu suçlamanın iman özüne karşı girişilmiş bir saldırı niteliği taşımasıdır. “ (El-İslam (Said Havva) Sh: 95, Beyrut/1981)

  Allah affetsin kardeşim seni ağır bişi yüklendin...

  sana çok zahmet olucak ama lütfen bu konuyu okur musun?


 6. 5
  BiLaL HaTTaB DeLi MoLLa
  BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa

  Üye No: 12484
  Mesaj Sayısı: 1,690
  Tecrübe Puanı: 21
  Yaş: 35
  Yer: Ne KaRa aN? YıLLaR KaRa...

  Hiçbir cahilin; "Teberrük ettiğimiz bu insanı nasıl olur da eleştirir?" gibi sözlerine itibar edecek değiliz. Çünkü asıl itaat, şeriatın getirdiği şeylere boyun eğmektir, şahıslara değil! Kişi, velilerden ve cennet ehlinden olabilir. Aynı zamanda hataları da olabilir. Peygamber(sas) dışında kimse masum değildir. Bir kimsenin hatasını beyan etmek, onun değerini alçaltmaz.

  Bil ki, kim bir şahsın büyüklüğüne bakar da, ondan sadır olan şeylere 'delil' ile bakmaz ise, Mesih(as)’ın elinde zuhur eden harikalara bakıp, İsa(as)’a bakmayarak ona uluhiyet isnad eden edenlerin durumuna benzer. Eğer onun haline baksa ve yemek yemeden ayakta duramadığını görseydi, ona hakkı olanı takdir eder, onun ilah olduğunu iddia etmeye kalkmazdı.” (İbnü'l Cevzi, Telbisu İblis)


  Rasulullah(sas)'in en çok sakındırdığı şeylerden olan bidatler hayat tarzı haline gelmiştir. Huzeyfe(ra) der ki; “İnsanlar hakkında en çok iki şeyden korkarım; gördüklerini bildiklerine tercih etmeleri ve farkında olmadan sapıklığa düşmeleri.” Süfyan es Sevrî der ki; “işte bu, bidatçinin durumudur.” [Hennad es-Seriye, Zühd(2/465); İbni Ebi Şeybe(8/666); Ebu Nuaym, Hilye(1/278); Şatıbi, el-İtisam(1/99)]


  İnsanların gördüklerini bildiklerine tercih etmesi şöyle olur; kişi hayırlı kimseler olduğunu umduğu kişilerin arasına katılır, onlarda gördüğü bazı yanlışları sırf onlara olan hüsnü zannından dolayı doğru kabul etmeye başlar. Nitekim İbni Mesud(ra)’den gelen bir rivayet şu şekildedir:


  “Başınızda bir takım emîrler olacak, şu kadar sünneti terk edeceklerdir. Siz de bu sünnetleri terk ettiğiniz zaman bu defa emirler şu kadar daha terk edecekler. Siz de onlara uyup sünnetleri terk ettiğinizde en büyük belayı başınıza getireceklerdir.” [Taberani, sahih isnadla rivayet etmiştir; Mecmauz Zevaid(5/230); Cemül Fevaid(6058)]


  Yine Huzeyfe(ra) der ki; “Canımı elinde tutan Allah’a yemin olsun ki öyle bidatler ortaya çıkacak, onlardan biri terk edildiği zaman; “sünnet terk edildi” diyecekler.” [Şatıbi, İtisam(1/99), İbni Mesud r.a’den; Hakim(4/514); Darimi(191); İbni Ebi Şeybe(8/599)]


  Hasen Basri(rh.a) şöyle diyordu; “Allah’a yemin olsun sünnetleriniz haddi aşanla, haktan uzak kalan arasında kalmıştır. O sünnetlere uymada sabrediniz. Zira sünnet ehli eskiden insanların en azı idiler, gelecekte de insanların en azı olacaklardır. Sünnet ehli; ne haddi aşanlarla azgınlıklarına gider, ne de bidatçilerle bidatlerine… Bilakis onlar; Rablerine kavuşuncaya kadar sünnete uymada sabreden kimselerdir. O halde inşallah siz de böyle olunuz.” [Darimi(222)]


  Hiç kimse Allah ve rasulünün koyduğu ölçülerden daha güzelini ortaya koyamaz. Akidede, ahkamda, ibadette, ahlakta ve nefislerin tezkiyesinde böyle olduğu gibi ilimde de durum böyledir. O okullarda verilen eğitimin, Türk eğitim sisteminden ayrı olan bir noktası olmadığı bilinen bir gerçektir. Türk eğitim sisteminin, yani laik ve demokratik bir eğitim sisteminin insanlara, bilhassa Müslümanlara ne kazandırdığı da, herkesin malumudur: "Laiklik ve demokrasi" havariliğine soyunan Müslümanlar...

  Ahlakta, bir nebze İslam ahlakını elde ediyorlar belki amma... Herneyse; anlamak isteyen anlamıştır zaten bunca cümleden sonra, o 3 noktanın olduğu yeri.  "Yâ Rab, bizi kahretme, bizi helak eyleme... âmîn!
  Tâ ibret olup kalmayalım aleme... âmîn!


  Yetmez mi celâlinle göründüklerin artık?
  Kurban olayım, biz bu tecellîden usandık!
  Bir fecr-i ümîd etmeli ferdâları te'mîn..
  Göster bize, yâ Rab, o güzel günleri.. âmîn!


  Ferdalara kaldıksa eğer.. Nerde o ferdâ?
  Halâ mı bu İslam'ı ezen mâtem-i yeldâ?
  Halâ mı bu âfâka çöken perde-i hûnîn?
  Nârın yetişir.. Bekliyoruz nûrunu.. âmîn!


  Müstakbel için sîne-i millette emel yok!
  Bir ukde var ancak, o da "Tevfîk-i ezel yok!"
  Sensin edecek "var!" diye vicdanları tatmîn.
  Çok görme, İlahî bir nefhanı.. âmîn!


  Kur'an ayak altında sürünsün mü, İlâhî?
  Âyâtının üstünde yürünsün mü, İlâhî?
  Haç Kâbe'nin alnında görünsün mü İlâhî?
  Çöksün mü nihayet yıkılıp koskoca bir din?
  Çektirme, İlâhî, bu kadar zilleti... âmîn!


  Ve'l-hamdu lillâhi Rabbi'l-âlemîn..."


  M. Akif Ersoy  vesselam... 7. 6
  assault79 Üye
  assault79
  Üye

  Üye No: 12847
  Mesaj Sayısı: 23
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 40
  Yer: karaköse

  sana göre ben yanlışım bu adamın abd ne işi var sorduklarıma cevap verin kardeşim bana hikaye anlatmayın bu şahıs neden gereen card başvurusunda bulunmuş yıllar önce ...din düşmanlarıyla neden sıkı fıkı bu şahıs ve taifesi insanlardaki cihad ve itikat ruhunu yok ettiler.şimdi gelmiş yok kardeşim kul hakkı yok bilmem ne....
  afganıstanda çecenyada keşmirde somalıde ırzına geçilen bacılarımın hakını kim soracak ....bana mantıklı konuşun hee diyim bilal ayetleri hadisleri anlatıyor ben 30 yaşına kadar bunları okumadımmı sanıyortsun..
  senin fikrin yokmu benim idalarımı çürütün o zaman ...yazık yazık uyanın şu uykudan ................


 8. 7
  BiLaL HaTTaB DeLi MoLLa
  BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa

  Üye No: 12484
  Mesaj Sayısı: 1,690
  Tecrübe Puanı: 21
  Yaş: 35
  Yer: Ne KaRa aN? YıLLaR KaRa...

  Alıntı
  size göre ben yanlışım bu adamın abd ne işi var sorduklarıma cevap verin kardeşim bana hikaye anlatmayın bu şahıs neden gereen card başvurusunda bulunmuş yıllar önce ...din düşmanlarıyla neden sıkı fıkı hattab ismini almışsın ama ona yakışır şekilde konuş lütfen bu şahıs ve taifesi insanlardaki cihad ve itikat ruhunu yok ettiler.şimdi gelmiş yok kardeşim kul hakkı yok bilmem ne....
  afganıstanda çecenyada keşmirde somalıde ırzına geçilen bacılarımın hakını kim soracak ....bana mantıklı konuşun hee diyim bilal ayetleri hadisleri anlatıyor ben 30 yaşına kadar bunları okumadımmı sanıyortsun..
  senin fikrin yokmu benim idalarımı çürütün o zaman ...yazık yazık uyanın şu uykudan
  Abicim, öyle bir psikolojiye bürünmüşsünüz ki, sizin karşınıza çıkan "şaf_ak" kardeşime muhalif olarak verdiğim cevabı dahi, ilginç yorumlarla ele almışsın. şaf_ak kardeşim size muhalif olmuş, ben de şaf_ak kardeşime muhalif oldum. Bu durumda, -tam olmasa bile- hemen hemen aynı şeyleri dile getirdiğimiz sonucu çıkar bundan. Şu heyecanı bırakıp, yazdıklarımı akl-ı selîm ile birkez daha okumanızı rica ediyorum. Yazdığım cevabın, cümle cümle şerhini yaptırmayın bana boş yere.

  vesselam...


 9. 8
  şaf_ak ...MüPteLaNıM...
  şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Üye No: 5730
  Mesaj Sayısı: 652
  Tecrübe Puanı: 14
  Yaş: 32

  ah be kardeşim bu kadar mı olur.öyle öfkelisinki, bana karşı yazı yazan bilal kardeşime bile öfkeyle ne dediğini bilemedin.boşuna dememişler gerçekten öfkeyle kalkan zararla oturur diye.
  şimdi sana anlatıcam ama anlamıcaksın biliyorum çünkü öfken gözünü kör etmiş. karaya gerçekten kara desem bile sırf ben kara dedim diye deil dersin o durumdasın gördüğüm kadarıyla.
  senin ve senin gibi düşünen bazı kardeşlerimin sorularına cevap olucanı düşündüğüm bi köşe yazısını paylaşmak istiyorum.inşAllah sadece karşı çıkmak için deilde biraz merhametle ve objektif olarak bakabilirsin...


  Hüseyin Gülerce ‘nin köşesinden:

  Önce “neden gelmiyor? ” sorusundan başlayalım. Cevabı ararken bir soru da biz soralım: Gelmek istemez mi? Hem de nasıl ister. O halde neden gelmiyor? Merak edenlerin dışında, bazı küçük insanlar; “korkmasın, gelsin, mahkemelere çıksın, gerekirse hapis yatsın..” diye ileri geri konuşuyorlar. Bu gibiler öncelikle Sayın Gülen’i tanımıyorlar. Sonra, sevmiyorlar ve saygı duymuyorlar.Çünki Sayın Gülen gibi ömrünü milletine, dinine vakfetmiş insanların şahsî takıntıları olmaz. Şahıslarıyla ilgili hesabı da olmaz. Sayın Gülen’in dönüp dönmemesinde asıl etken, atacağı adımın omuzladığı dâvâsına ne faydası olacağıdır. Eğer, O`nun Türkiye’ye dönmesiyle birileri yeniden ülke gündemini değiştirerek, Avrupa Birliği üyelik sürecini bir başka zeminde daha zora sokacak bir siyasî krizin hesabını yapıyorsa, Sayın Gülen neden âlet olsun? Yakalanan siyasî istikrarın devamı adına yüreğine taş basmayı elbette tercih edecektir.

  Evet, Hicret Hz.Adem (AS) mın Cennetten Dünyaya gelmesi ile başladı, Hz.Nuh(AS) ile gemiye bindi, Hz.Musa (AS) ile Tur-i Sinaya çıktı, Hz.İsa (AS) mın göğe yükselmesine vesile oldu, Efendimiz (SAV) min Medine’ye yolculuğuna şahitlik yaptı, Sahabe-yi Kiram ile Hırsitiyan Habeşistanda tanıştı, Emir Sultan Hazretleri ile Bursa’da buluştu, Mevlana Halid-i Bağdadi Hazretlerinin Hindistana götürdü, Sultan Vahdettini Romaya sevk etti, Mehmet Akif Ersoy’u Mısır ile hasbihal ettirdi, Bediüzzaman Hazretlerinde sürgün şekilini aldı, Esat Coşan Hocaefendi ile Avustralya’nın ihyasına çalıştı, nice ışık süvarisine Rehberlik etti ve muhterem büyüğümüz ile Asrın Hicretine eşlik etti!

  Amerika Küfrün Merkezi deniyor. Bizde şöyle diyoruz, daha iyi, Küfrün Merkezinde yapılan İslami Hizmet, diğer Küfür beldelerinden daha faziletlidir. Teşbihte hata olmaz fehvasınca ; Hz.Musa(AS) mı Firavun sarayından koruyan Allah değilmiydi ? Evet, gerek Amerikada gerek AB ülkelerinde İslama dehaletler fevc fevc artmaktadır. Boş oturarak nasıl artacak? Mücahede ve Tebliğ olmadan?

  Hicretler bitmez, yeterki talib olunsun, Hicreti sıradan bir seyahat görenler, Hicret ufkuna bilmemki ulaşabilirlermi?


 10. 9
  Kimbilir__ Üye
  Kimbilir__
  Üye

  Üye No: 36534
  Mesaj Sayısı: 41
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 35

  acınacak bir durumdayken haline gülenlere ne denir cok merak etmişimdir hep simdi safak kardes muhalif oalnalr yada hoca efendiye tas atanalr

  kac tane hoca efendi gibi islamiyeti bir dünyaya hükmetmesi için calisan insan taniyorsunuz yada hoca efendiyi ne kadar taniyorsunuz köse yazaralri ve papaprazzi okuyupda sadece cekemeyenlerin yazialriyla mi muhalefet yapiyorsunuz kacdane etanidiginiz müslüman afrikada okul acip da islamiyeti ve türkceyi asliyor
  kac kişi var yada söyle diyelim kac tane sizin dehgerli saydiginiz kişiler afrikadan özbekistandan amerikadan v.b ülklerden bu sayede islami secmiş türkceyi öenmiş türkiyeye gelmiş bu acziyetliginiz neden hoca efendiye dogru diyen okadar insan yanlisda siz neden dogrusunuz yazdikalriniza bakıyorum da sadece bir sendrom içindesiniz ki aglanacak halinize gülüyorsunuz kardesim efendimzi buyurmsdurki islamiyet bütün dünyaya hükmedecekdir bunun için calisan bir alalh dostuna laf atmak kötülemek ve bunalri yaaparken biliyorum sırf odak noktasi olmak için yapıyosunu zira o tas attigini kişi hakkinda zerre i timsal bir bilgiye sahip degilsiniz bilmeden okumadan anlamadan kulakdan duyma uyduruk haberlrle kafamızı yıkayıp mileltin kafasını ütülemeyelim lütfen hoca efendi ve hoca efendi gibi alalh dostlarindan yüce allah c.c. razı olsun


 11. 10
  BiLaL HaTTaB DeLi MoLLa
  BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa

  Üye No: 12484
  Mesaj Sayısı: 1,690
  Tecrübe Puanı: 21
  Yaş: 35
  Yer: Ne KaRa aN? YıLLaR KaRa...

  Şurada iki kişinin odak noktası olmak için mi uğraşacağımızı sanıyorsunuz? Güldürmeyin Allah aşkına...

  Söylemlerinizden ne kadar milliyetçi bir kişiliğe sahip olduğunuz ortaya çıkıyor. Siz, dininizi gereği kadar bilseydiniz, milliyetçiliğin bu dinde yeri olmadığını görür; türkçe öğretmekle, Türkiyeye getirtmekle övündüklerinize kendiniz gülerdiniz.

  İlk yazımda da dile getirdim. Afrika'da okul açıp, laik ve demokratik eğitim sisteminin sunulduğu insanlardan ne bekleyebilirsiniz İslam adına? Bunlar mı getirecek Allah'ın ahkamını yeryüzüne? Bir hayal... Ama yine de inşAllah diyelim.

  Bizi, Fethullah Gülen'i tanımadan hakkında konuşmakla itham ediyorsun kardeşim; ama sen beni ya da onun karşısında duranları ne kadar tanıyorsun ki, hakkımda ya da başkalarının hakkında konuşabiliyorsun? Önünüze geleni Allah'ın dostluğuna atamışsınız; sanki Allah'tan -haşa- icazet almışlarcasına. Gördünüz mü bari bu icazetlerini?

  Fethullahın kitablarından önce, Rabbinin Kitabını okusaydın, Rabbimiz kendi dili ile açıklamış kendi dostlarını; size bırakmamış... Siz aldatın kendinizi... Benim Rabbim beni aldatmaz...

  vesselam...


 12. 11
  arbekbey Üye
  arbekbey
  Üye

  Üye No: 9304
  Mesaj Sayısı: 79
  Tecrübe Puanı: 2

  arkadaşlar sizi anlayamıyorum ,ülkemizde uğraşacak arsız ,uğursuz,din düşmanları hiç kimse kalmadı da onun için mi birbirimizle uğraşıyoruz.islam düşmanları birleşiyor bizler ise safları sıklaştırmamız lazımken birbirimize düşman kesiliyoruz.elbette kimse kusursuz değil ama eleştirinin dozunuda kaçırmayalım.birbirimizi kırmadan saflarımızı sıklaştıralım,bir araya gelmenin yollarını arayalım.zaten bütün cemaatlar tek ses olabilse her şey daha kolay olacak.Rabbim(c.c) bizi nefsimize bırakmasın.


 13. 12
  BiLaL HaTTaB DeLi MoLLa
  BiLaL HaTTaB
  DeLi MoLLa

  Üye No: 12484
  Mesaj Sayısı: 1,690
  Tecrübe Puanı: 21
  Yaş: 35
  Yer: Ne KaRa aN? YıLLaR KaRa...

  Alıntı
  arkadaşlar sizi anlayamıyorum ,ülkemizde uğraşacak arsız ,uğursuz,din düşmanları hiç kimse kalmadı da onun için mi birbirimizle uğraşıyoruz.islam düşmanları birleşiyor bizler ise safları sıklaştırmamız lazımken birbirimize düşman kesiliyoruz.elbette kimse kusursuz değil ama eleştirinin dozunuda kaçırmayalım.birbirimizi kırmadan saflarımızı sıklaştıralım,bir araya gelmenin yollarını arayalım.zaten bütün cemaatlar tek ses olabilse her şey daha kolay olacak.Rabbim(c.c) bizi nefsimize bırakmasın.
  Kardeşim, Kur'an ve Sünnet merkezli bir anlayış ile, sahabe efendilerimiz ve onları adım adım izleyen salih selefimize ittiba etmeden, dediğin birliktelik mümkün olmayacaktır. bu bakımdan, insanlara evvela salih selefin(selef-i salihînin) yolunu anlatmaktır görevimiz. Sonrasında zaten doğal olarak insanlar ayıklanacak ve herkesin gerçek yüzü belli olacaktır. İmam Malik'in dediği gibi: "Bu ümmetin başını hangi anlayış düzelttiyse, sonunu da o düzeltecektir."

  Laik ve demokratik sistemin havariliğini yapan insanlara ihtiyacı yok bu ümmetin. Bunlarla ortak bir zeminde buluşma imkanı da yok. Zira; "Kim İslam'dan başka bir din(düzen, ahkam) ararsa, reddolunur" buyuruyor Rabbimiz. İslam örtüsü altında pazarlanan şeyleri ayıklayabilmemiz için, bugünkülerden evvel, selefimizi gereği gibi tanımamız gerekmekte. "O Allah dostudur" bilinçaltıyla, "Bunu yaptıysa vardır bir bildiği" acziyetini göstermek, Müslümanın izzetine yakışmayacak bir tutumdur. Bu izzete kavuşmadıkça da, zilletle yaşamaya mahkum kalacağımız da aşikardır.

  Uyarıların için Allah razı olsun; ama şahsî kanaatim bundan ibarettir.

  vesselam....


 14. 13
  assault79 Üye
  assault79
  Üye

  Üye No: 12847
  Mesaj Sayısı: 23
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 40
  Yer: karaköse

  evet haklısınız alel acele yazdım ve bilal kardeşimi üzdüysem özür dilerim hakını helal eder inşallah.
  benim anlatmak istediğim ve aynı zaman da kızdığım konuyu bilal kardeşim aanlatmış bende anlatayım.
  bu şahıslar ve bunun gibileri islam dinini bölmeye yönelik en büyük etken olmuşlardı ve yapıyorlarda...
  bu kişilerin güya kendileri ALLAH katında derecesi yuksek olarak görüp o şekilde hareket ederler.bunlara inanan kişiler de bu insanların üstün vasıflara sahip olduklarını ve onlara kurtarıcı gözüyle bakmaktadırlar.
  ve bu kişilerin güya ALLAH tarafından yazdırılan kitapları vardır.
  bizim insanlarımızda bunlara kanıp ALLAHIN kitabını bırakıp başka kitaplara ALLAHIN resulunden başkasını lider edinip apaçık şirk işlemiş olurlar.
  Halbuki bütün müslümanlar kardeştir.ayrımcılık yoktur.islamiyeti fırklara bölen dahi şirk işlemiş olur.
  -------------------------------------
  fetulahın gelip gelmeme konusundaki bilgilerinizdede adamın keyfi yerinde yediği yedik içtiği içtik.
  kendi kendinizi kandırmayın yook türkiyenin çıkarları yok avrupa birliği ....vs
  avrupaya sizler daha çok meraklısınız .onun için bizim avrupaya veya birliğine ihtiyacımız yok..
  islamın abd de fetulah beyın sayeseinde yalyılacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
  veselam


 15. 14
  iliman ilim+iman
  iliman
  ilim+iman

  Üye No: 16604
  Mesaj Sayısı: 391
  Tecrübe Puanı: 8
  Yaş: 31
  Yer: Brûksel

  komplo ûretmek çok kolaydir ama dikkat edelim bu komplolar bizi iftiralara yoneltmesin bizim bilmedigimiz seyler olabilir belkide gercekten Fethullah gulen dogru bir insan olmayabilir ama gozumle gormeden kulagimla duymadan birisinin attigi komployla asla kôtûlemem...ben beklerim o kôtû birisi derler ben dogrudur derim iyi birisi derler onada dogrudur derim çûnki birebir sahit olmadim !dikkat!


+ Yorum Gönder
Git 12 Son