Rüyada Nar görmek (İmam Nablusi) 5 üzerinden 4.75 | Toplam : 12 kişi
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 1,311
  Tecrübe Puanı: 15

  Rüyada Nar görmek (İmam Nablusi)


  Nar tabiri
  Rüyada görülen nar, eğer tatlı olursa birikmiş mala, bazan hanıma, bazan da imar edilmiş nahiyeye, mal ve çocuğa clelalet eder. Nar, rüyayı görenin haline göre bin, yüz veya on dirhem ile tabir edilir. Nar, sultan için şehir ile tabir edilir ki, onu kırdığında bir şehri feth eder. Narın kabuğu o şehrin suru, daneleri onun halkı, içi de şehrin malıdır.Bir kimse rüyada narın kabuğunu yese hastalığından iyileşir. Nar, kilitli sandık ile de tabir edilir. Bazan nar, bal arısının kovanına ve bal mumuna delalet eder. Eğer narın danesi beyaz olursa, gümüşe, kırmızı olursa altına delalet eder. Denilmiştir ki nar, korku ve bağırmaya, veya bir yere gitmeye delalet eder.Nar, hanım ile tabir edildiği zaman o hanım güzeldir. Eğer nar bütün ve sağlam olursa, o kadın bekardır. Eğer nar kırık olursa o kadın duldur. Kötü kokulu nar, iffetsiz bir kadındır.Ekşi nar, haram maldır. Bazıları, üzüntü ve kederdir, dediler.Bir kimse rüyada nar satsa o adam dünyayı ahirete tercih eder. Narı sıkmak suyunu içmek, kişinin kendi nefsi için olan nafakasıdır. Ekşi veya tatlı olduğu bilinmeyen nar, tatlı hükmündedir.Nar ağacı, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimsedir. Onun dikenleri o kimseyi günah ve fuhşiyattan men eder. Eğer o kimse sultan ise, saltanatında sultanlara galip gelir. Tüccar ise, ticareti çok olur.Nar ağacını kesmek, akrabaları ziyaret etmemeye delalet eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Nar görmek (İmam Nablusi)


  Merhabalar, ben dün istihareye yattım, uykuya dalışım ve rüya biraz kasvetli geçti ama rüyamda bi bahçedeyim ve bi sepetin içinde narlar var bi tanesini elime alıyorum bütün şekilde , dışı beyaz yeşil pembe karışımlı alacalı bi renkteydi, sonrasında talibim olan adamı görüyorum ( istihareye hayırlı mı hayırlı değil mi diye görmek için yattığım adam) abisiyle birlikte bi fotoğrafını görüyorum fotoğraf abisinin düğününe ait ama her ikisinde de çok fazla altın takılıydı ..yorumlarsanız sevinirim


 3. 3
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Nar görmek (İmam Nablusi)


  Merhabalar. Bu rüya için olumlu yada olumsuz diyebilmek için senin kalbine doğan hissine yani kalbini neye meylettiğine bakmak gerekiyor. Zaten asıl önemli olanda budur. Bu his rüyadan daha isabetli işaret olur.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ruyada yesil nar


  Merhaba.Rüyamda bahçedeyim nar ağacı görüyorum ve üstünde bir tane çok güzel yeşil nar oluyor.Toplamak istiyorum ama daha yetişmemiştir diye düşünüyorum.Sonra topraktan yeşil kabuklu müzlar çıkıyor.Sonra sarı renk oluyor topluyorum.Anlamı nedir?cevaplarsanız sevinirim


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Eğer evliysen evlat sahibi olmaya, bekar isen hayırlı bir eşe ve maddi açıdan bolluk, bereket ve kazanca tabir edilir. Muz toplamak ise, maddi açıdan güçlü olmaya ve ertlenmiş olan işleri yerine getirmek gerektiğine yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İnsanlar olan nar bahçesindeyim bana bahçe sahibi olduğunu düşündüğüm yaşlı teyze ve amcalar yerde açılmış vaziyette kırmızı bir narı yemeye davet ediyor bende yiyorum narın ekşi olduğunu düşünüyorum fakat düşündüğümden daha tatlı bir nar yerken bana gerçek hayatta kötülük yapabilecek bir kişi yan tarafına geliyor bende oda bu nardan yer nerden çıktı bu herif diye içimden öyle diyorum nar bahçesi sahipleri ona da yediğim nardan ye diyorlar ama o yemeyeceğini söylüyor ben yalnız yiyorum o kişi yan tarafımda oturmaya devam ediyor ben narı yedikçe nar çoğalıyor ve ekşi olduğunu tahmin ettiğim nar tatlıya yakın bir tatta

  Sahibi sandığım nar bahçesindeki teyze ve amcalar bana yerde duran narı yememi söylüyorlar bende yemek için bağdaş kurup oturuyorum nar ağacının altına. Yiyeceğim nar ağzı açılmış tertemiz kırmızı bir nar..ekşi olduğunu sandığım bu nar yediğimde tatlıya yakın bir tatta idi.narı yerken gerçek hayatta bana zarar verebilecek aramız bozuk olan bir erkek geliyor .bende buda nerden çıktı şimdi buda bu nardan yer diyorum kendi kendime.sonra o kişi yanıma geliyor .nar bahçesinin sahipleri o kişiyede benim yediğim nardan ye diyorlar.fakat o yemeyeceğim diyor ve yan tarafına oturup bana bakıyor .ben narı yedikçe nar sanki biteceğine çoğalıyor yediği nar çok hoşuma gidiyor


 8. 7
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 4,572
  Tecrübe Puanı: 10

  Bolluk ve bereketin nişanesi olan narı yiyor olarak kendini görmen yapacağın işlerde bol kazanç sahibi olacağın, çalışmaların ile hem ismini hem de işlerini tanıtacağın fakat dikkat etmen gereken husus var ki bu da işlerinde helal ve harama dikkat edip harama yaklaşmaman gerektiği yönünde tabir edilir. Doğruyu en iyi bilen bir tek Allah'tır.


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamünaleyküm.İstihareye yatmıştım çok net bir rüya ve belirgin diyebileceğim bir his olmadan ben içerden aşağı bakıyorum bir kız elinde olgunlaşmış kırmızı hatta o kadar olgunlaşmış ki başında çatlaklar oluşmuş nar görüyorum bahçeden koparmış iki avucunda tutup ilerliyor o şekilde.Nar çok hoşuma gidiyor.Biiznillah tabirini yapabilir misiniz?..


 10. 9
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 4,572
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Normal şartlarda nar hayırlı kabul edilir ve makbul rüyalar arasında görülür. Öncelikle rüyanın hissiyat bakımından ne durumda olduğuna bakman gerekir. Kalbinin meyl ettiği yön sana doğruyu gösterecektir ve yediye tamamlaman gerekmektedir. Allah hakkında hayırlısını etsin. Doğrusunu yalnız Allah bilebilir.


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Neden yediye tamamlamam gerekiyor.Bilgilendirir misiniz?...


 12. 11
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 4,572
  Tecrübe Puanı: 10

  İstiharenin bazı şartları vardır. yedi kere yatmak da bunlardan biridir. Emin olmadığımız, görmediğimiz veya anlamadığımız rüyalar olabilir. Yedi kere yattıktan sonra kalbin olumluya veya olumsuza yakın olacaktır. Bu sebepten ötürü yedi şartı mevcuttur.


+ Yorum Gönder