Kaybolan eşyayı bulmak için yapılacak dua var mıdır? 5 üzerinden 3.84 | Toplam : 19 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kaybolan eşyayı bulmak için yapılacak dua var mıdır?


  ben uzun süre önce yüzüğümüyaklaşık 1 ay önce de anneannemden manevi değeri olan bilekliğimi ve sım kartımı kaybettim.bu arada çok da unutkanlık var.selamlar

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 10,706
  Tecrübe Puanı: 158

  --->: kaybolan eşyayı bulmak için yapılacak dua var mıdır?


  KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA


  Hz. Ömer'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder: "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."


  ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi s. 304)


  Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün 25 kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne ……" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: kaybolan eşyayı bulmak için yapılacak dua var mıdır?


  ben bundan 3 ay önce yüzüğümü kaybettim ve nereye koyduğumu hatırlayamıyorum eşimin kayınbabam almıştı söyleyemedimde çok üzülüyorum inşallah dualarla bulurum ....


 4. Reklam

+ Yorum Gönder