Mezi geldiği sırada iç çamaşırı kirlenince değiştirmek gerekir mi? 5 üzerinden 4.16 | Toplam : 43 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Mezi geldiği sırada iç çamaşırı kirlenince değiştirmek gerekir mi?


  Arkadaşlar bir kişiden mezi geldiği sırada iç çamaşırı kirlenince değiştirmek gerekir mi konu hakkında bilgiler verir misiniz ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  aziz83 Emekli
  aziz83
  Emekli

  Üye No: 78582
  Mesaj Sayısı: 576
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: mezi geldiği sırada iç çamaşırı kirlenince değiştirmek gerekir mi?


  Eğer ki avuç içinden az bir şekilde mezi bulaş olmuşsa (50 kuruş büyüklüğü) iç çamaşırı değişmek icab etmez..avuç içinden fazla olursa iç çamaşırın yıkanması/değiştirilmesi gerekir...


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Mezi geldiği sırada iç çamaşırı kirlenince değiştirmek gerekir mi?


  Selamın Aleyküm.
  mezi bulasmıs camasır abdestten sonra giyilirse abdest bozulurmu bunu ogrenmek istiyorum surekli suphe icindeyim lutfen yardim edin.


 4. Reklam

 5. 4
  abdullahbiri Üye
  abdullahbiri
  Üye

  Üye No: 35246
  Mesaj Sayısı: 136
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 32

  Yorum: Mezi geldiği sırada iç çamaşırı kirlenince değiştirmek gerekir mi?


  Mezi veya meni bulaşmış bir kıyafeti giymek gusle zarar vermez herhangi bir ilgisi yok. Ancak o kıyafet necistir yıkanmadan giymemek gerekir çünkü onunla namaz kılamazsın.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Sa Arkadaslar Benim Sorum Olcaktı Bende Bol Miktarda Mezi Geldi Avuc ici Kadar Sadece Mezi Olan Yeri Yıkadım Ama Giysimi Degistirmedim Sakıncası Olur mu Saygılarımla ....


 7. 6
  Prens Üye
  Prens
  Üye

  Üye No: 58
  Mesaj Sayısı: 45
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 35

  A.selam. Mezinin değdiği yerler necis olr. çamaşıra değdiyse ya yıkayacak yada değiştireceksin. Ayrıca avuç dolusu kadar gelen meni olabilir bu ayırımı bilmen gerekir. Eğer meni ise gusülde alman gerekir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleykum sorum şu ki bende bir veya iki damla hatta bazan bir damladan da az mezi geldiğinde (bazan hissetmemiş bile oluyorum) bu çamaşırı ma ve dolayısıyla bedenime bulaşıyor 1 çamaşır değiştirmeli mi 2 yıkanması gerekirmi bedenimin


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Meziyi görürsen kirlenen yeri çamaşır yada bedenin olsun o yerin temilzenmesi gerekir. Çamaşırı ya değiştirirsin yada o yeri su ile yıkarsın.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cümleten selamun aleyküm herkese hayırlı ramazanlar...
  Benim şöyle bi sıkıntım var her erkek gibi zamanlı zamansız bendede mezi akıntısı oluyor fakat kuruduğunda ben çamaşırımda herhangi bi leke vs göremiyorum yinede bu çamaşırı değiştirmem gerekirmi...?

  Şimdiden teşekkür ederim Allaha emanet olun...


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Mezi görülmedikçe akmış sayılmaz yani bunun için hiç bir şey gerekmez.Ama görülürse ya o yer yıkanır yada iç çamaşırı değiştirilmelidir.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  - Çamaşırımıza bulaşan meziyi suyla nasıl temizlemeliyiz? Yani su ile sürtme gibi yöntemler mi deniyeceğiz yoksa o bölgeyi su ile ıslatmak yeterli olacak mıdır?  - Selamın aleyküm ben idrarımı yaptıktan sonra kontrol ediyorum fakat uzayan bişey oluyor tüye benziyor ama içimden bi ses zevk suyu diyor ondan sonra o kıyafetlerle denize girdim sizce zevk suyu olsa geçmişmidir üstümden


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  - Mezi olan yere su değmeli ve o su iyice geri akmalıdır. Bu şekilde o necaset temizlenmiş olur.

  - Aleykum selam. Bu sıvı eğer idrardan sonra akmışsa vedi dir. Zaten mezi ile vedinin hükmü aynıdır. suya girmişsen temizlenmiş olur.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  S. A hocam benim sorunum bu beni takıntı hale getirdi mezinin az geldiği zaman bazen bunu farkediyorum bazende etmiyorum..
  Bu iç çamaşır bulaştığı zaman pantolon gömlek bulaşmış olurmu zikre veya namaza engel mi iç çamaşırı yıkayıp ve değiştirsek bile..

  Selamun aleykum benim başım şu konuyla Dertte Dışarıya çıktığımda ya da evdeyken Ereksiyon olduğumda Meziyi görmesem bile iç çamaşırını ve üstünde ne varsa hepsini suyla yıkıyorum ve en ufak bişeyde bende takıntı haline geldi .Sabahları uyandığımda da gelmiş kabul ediyorum ve aynı durum söz konusu oluyor azıcık bulaşsa bile içim rahat olmuyor , Ereksiyon olduğumda geldiğini görmesem bile yıkıyorum takıntı oldu rahatsız oluyorum Sizce çözümü ne olabilir? Benim aklıma siyah renkli iç çamaşırı giyilirse daha iyi anlaşılır fikri geldi


 15. 14
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Mezi fark edildiğinde yıkanmalıdır. Mezi çok akarsa elbisiye bulaşabilir.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son