Livata nedir? 5 üzerinden 3.80 | Toplam : 5 kişi
 1. 1
  fiko0 Misafir
  Misafir

  Livata nedir?


  livata nedir livatanın erkeğin erkeğe veya kadına arkadan yaklaşması olduğunu biliyorum ama bu yaklaşmadan kasıt nedir en ufak bir sürtüşme veya arada pantolon varken bu olay olursada livata mıdır? yoksa açıkça cinsel organların birleşimimidir?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 19,312
  Tecrübe Puanı: 233

  Cevap: livata nedir?


  Alıntı
  livata nedir livatanın erkeğin erkeğe veya kadına arkadan yaklaşması olduğunu biliyorum ama bu yaklaşmadan kasıt nedir en ufak bir sürtüşme veya arada pantolon varken bu olay olursada livata mıdır? yoksa açıkça cinsel organların birleşimimidir?
  Sürtünmek de livatanın kardeşidir.
  İslamda harama götüren bütün yollar haramdır.
  Alıntı
  Erkek erkeğe cinsel ilişkide bulunmaya Livata denir.

  Islâm dininde zina, fahişelik gibi bir hayasızlık örneğini teşkil eden livâta da, kesinlikle yasaklanmıştır. Livâtaya, oğlancılık veya homoseksüellik de denir. Livâta, insan şahsiyetine ve haysiyetine hiç bir şekilde yaraşmayan ahlâkî suçlardan biridir.

  Hz. Lût (a.s), sapıklığın, ahlâksızlığın, edepsizliğin en adîsi olan livâtanın yaygın olduğu Sedum halkına peygamber olarak gönderilmiştir. Sedum halkı, daha önceki milletlerde görülmeyen bu ahlâksızlık suçunda çok ileri gitmişti. Iffet, namus ve hayânın unutulduğu bu toplumda Lût (a.s) gibiler, onların bu tür ahlâksızlıklarına engel olmak istemişler, ancak susturulmuş ve etkisiz hale getirilmişlerdi.

  Sedum halkının ahlâksızlık ve edepsizliğini ifade eden ayette şöyle buyurulur: "Lut`u da hatırla. Hani o, kavmine şöyle demişti: Âlemlerde hiç kimsenin sizden önce yapmadığı bir hayasızlığı mı yapıyorsunuz?" (el-Ankebût, 29/28). Ancak diğer ayetlerde, bunların yaptığı kötülüklerin cezasız kalmadığı vurgulanarak, gökten gelen acı bir azab ile yerle bir edildikleri belirtilmiştir.

  Livâtanın veya başka bir deyişle homoseksüelliğin Islâm hukukundaki cezası, bazı fakihlere göre zina cezasıdır. Öte yandan, hakimin, bu kötü durumdan insanları alıkoymak için toplumun yararına göre ceza verebileceği görüşünü savunanların yanında, livâta işini yapan ve yapılanın öldürülmesi gerektiği görüşünde olan Islâm fıkıhçıları da vardır. 3. 3
  mehmet naim ağım Üye
  mehmet naim ağım
  Üye

  Üye No: 97024
  Mesaj Sayısı: 168
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 26

  Livata ile ilgili


  Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

  "Allah, Hakkı açıklamakdan haya etmez. Kadınlara arkalarından (cinsi sapıklıkla) yaklaşmayınız."

  (Mişkat, s. 276)

  "Bir adama veya kadına arkasından yaklaşan adama Allah (rahmet nazarı ile) bakmaz.

  (Mişkat, s. 276).

  "Kadına arka tarafından varan (yaklaşan) kimse mel'undur."

  (et-Tac c. 2, s. 281).

  Bir kadınla nikahlanmaktan doğan faydalanma, çocuk yetiştirme niyetine dönüktür. Bunu dinlemeyen kimse, Resul-i Ekrem'in lanetine hedef olur. Bu okla yaralanan mel'un, felah bulamaz. Lut kavmini yere geçiren livata, gayr-i müslim mem*leketlerde çok geniş boyutlara ulaşmıştır. Müslümanların yaşadığı muhitlerde de bu kötü halin gün geçtikçe yayılma isti*dadı göstermesi, tehlikeli olduğu kadar, düşündürücüdür.

  Nikahın temin edeceği yakınlık, her yerden yaklaşma ol*mayıp Allah'ın müsaade buyurduğu ve çocuğun olmasına ve*sile kılınan tek yerden olacaktır. Bir çiftçi, nasıl tohumunu sokağa ve çamura atmayıp nadas olmuş tarlaya serpmekte ise, evlilikten güdülen gaye evlat yetiştirmek olduğuna göre, kişinin hanımı ile olan beşeri münasebetleri bu cihede dönük kal*malıdır.

  Bu benim nikahlı ailemdir, diyerek dilediği gibi hareket et*meye kimsenin hakkı yoktur. Böyle bir rezaleti işleyenin ahirette uğrayacağı azap çok fecidir.

  Bu işi yapan karı-koca arasında nefret meydana gelir. in*sanda üzüntü ve keder olur. Bu insanlara karşı insanlarda da tiksinti olur. Yüzleri çirkin, kalpleri nursuzdur. Azıcık anlayışı olanlar bunları görür görmez tanırlar. Bu hareketlerin çoğalması belaların gelmesine sebep olur. Bugün insanlık ale*mini tehdit eden AİDS'den büyük bela olur mu?  Livatanın tarihi kaynağını oluşturan Lut (a.s.)'ın kavminde livatanın, erkeklerin kadınlara arka yoldan ilişkide bulunmakla başladığını Peygamber efendimiz (s.a.v.) şu hadisiyle bildirmektedir:

  "Lut toplumunda livata erkekler arasında başlamadan kırk yıl önce, kadınlara yönelik olarak başladı."

  Peygamberimiz bir hadis-i şerifiyle de Allah'ın bu gibi kim*selere lanet ettiğini buyurmaktadır.

  "Kıyamet gününde Allah, yedi zümreye rahmet na*zarıyla bakmaz. Onları günahlarından arındırmaz ve onlara "gireceklerle beraber cehenneme girin" buyu*rur.

  Bu yedi zümre şunlardır:

  1) Homoseksüellik (livatayı) yapan ve yaptıran.

  2) İstimna yapan (eliyle boşalan).

  3) Hayvanlarla cinsı temas kuran.

  4) Anası ile kızını bir arada nikahlayan.

  5) Komşusunun hanımı ile zina eden.

  6) Lanet ettirircesine komşusunu üzen.

  7) Karısına arka yoldan yaklaşan."  .


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: livata nedir?


  Livatadan dolayı Lut kavmi helak olmuştur.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  S.a livata hükmü nedir.Zinamıdır.Zinadan büyükmüdür?Peygamber bu konuda lanet etmis.Lanetlenen biri tevbe etse lanet kalkarmı.


 7. 6
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 677
  Tecrübe Puanı: 10

  Livata kadın yada erkeğe arkadan yaklaşmaktır ve bunun hükmü haramdır. Allah cc bu tür davranışları yasaklamıştır.
  Şunu bilmek gerekirki kişi eğer tövbesinde ciddi ve samimi ise umulur ki Allah cc günahları büyükte olsa af eder. Yeterki nasuh bir tövbe olsun. Sonuç olarak livata zinadır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Mizanda sevaplar ağır basması icin büyük günahları olanlar tevbeden sonra neler yapmalıdır.


 9. 8
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 677
  Tecrübe Puanı: 10

  Allah cc kulları için her daim af edicidir ve kulun da bu durumu su istimal etmemesi gerekmektedir. Peygamberler hariç hayatta günah işlemeyen hiçbir kimse yoktur. Allahın kulunu af etmesi için ve cennetine koyması için nasuh tövbe etmeyi ve birdaha o günahı işlememek için gayret göstermelidir. Kulluk bilincini yerine getirerek kişi sevaplarını çoğaltabilir. İşlenen günahtan sonra içten tövbe edin ve bu tövbenizde ısrarcı olun ve o günahı işlemeyin.


+ Yorum Gönder