3 tane yardımlaşma ile ilgili ayet ve anlamı lazım 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Misafir Misafir
  Misafir

  3 tane yardımlaşma ile ilgili ayet ve anlamı lazım


  arkadaşlar bana acil 3 tane yardımlaşma ile ilgili ayet ve anlamı lazım yarına yetiştirmem gerek yardım edin lüttfeennn...

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 10,705
  Tecrübe Puanı: 158

  Cevap: 3 tane yardımlaşma ile ilgili ayet ve anlamı lazım


  - Ey İnananlar! Allah'ın nişanelerine, hürmet edilen aya, (Kabe'ye) hediye olan kurbanlığa, gerdanlıklar takılan hayvanlara, Rab'larından bol nimet ve rıza talep ederek Beyti Haram'a gelenlere sakın hürmetsizlik etmeyin İhramdan çıktığınız zaman avlanabilirsiniz Sizi Mescidi Haram'dan menettiği için bir topluluğa olan kininiz, aşırı gitmenize sebep olmasın; iyilikte ve fenalıktan sakınmakta yardımlaşın, günah işlemek ve aşırı gitmekte yardımlaşmayın Allah'tan sakının, Allah'ın cezası şiddetlidir (]5:2 )

  - Kimsenin kimse namına bir şey ödemeyeceğihiç kimseden fidye alınmayacağı kimseye şefaatın yarar sağlamayacağı ve onların yardım görmeyeceği günden korunun(2:123 )

  -Siz Rabbinizden yardım taleb ediyordunuz, O da: "Şüphesiz ben size birbiri ardınca bin melek ile yardım ediciyim" diye cevap vermişti. (8/9)

  -Allah, bunu, yalnızca bir müjde ve kalblerinizin tatmin bulması için yapmıştı; (yoksa) Allah´ın katından başkasında nusret (zafer ve yardım) yoktur. Hiç şüphesiz Allah üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. (8/10)+ Yorum Gönder