İntiharın günah olmadığı durumlar 5 üzerinden 4.15 | Toplam : 40 kişi
 1. 15
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  500,000 beşyüz bin arkdslar piyango vurmadı malesef ceza arkadaslar varmıdr baska cozm yolu yok tabikide


 2. 16
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  Akli dengesini sonradan yitirmis birinin intihar etmesi dinimizde gunahmidir acaba


 3. 17
  Efdal Bayan Üye
  Efdal
  Bayan Üye

  Üye No: 441
  Mesaj Sayısı: 749
  Tecrübe Puanı: 12

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  Aklı olmayan delinin intihar etmesi günah değildir çünkü aklı başında olmadığı için sorumlu değildir


 4. Reklam

 5. 18
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  Peki güzel abicim.Şuan dünyanın heryeri alev alev.Özellikle ortadoğu.Suriyede ırakta Filistin'de Yemen'de Afganistan'da Savaşlar var.Diyelim Müslüman Kafire karşı savaşırken zorluk çekiyorsa karşı tarafa karşı kayıp vermek için kafirlerin içine dalıp kendini patlatabilirmi, canlı bomba saldırısı yapabilir mi? Yada bomba yüklü bir araçla İştişhadi saldırısı yapabilir mi? Sonuçta bu kişi keyiften bu işi yapmıyor.Kafire karşı saldırı amacıyla ve o kişi kalbinde Allaha karşı bir iman taşıyor.Bu da intihar sayılır mı?


 6. 19
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Hiç bir şekilde kendini intihar ederek öldürmesi caiz değildir. Ancak savaş halinde iken ölümüne savaşması caizdir yani öleceğini bile bile bir müslüman düşmanları ile çarpışarak ölüme gidebilir. Bu konu için geçerli bir delil bulmak mümkün değildir. Günümüzde bu İslama karşı yapılan en çirkin saldırı araçlarından biri haline gelmiştir. Allah İslam alemini muhafaza eylesin.


 7. 20
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  2 aralıkta doğum günüm var ve o gün intihar düşünüyorum çevremde aram cak iyi insanlarla mutluyum fakat ailem yüzünden artık katlanamiyorum bi aralar liseye kadar dayanır ondan sonra yatipi giderim diyordum fakat o da olmadı en iyi si uzaklaşmak ailemi çok seviyorum cenazede ağlarla belki ama genelde mutlu olurlar herhalde sizce intihar etmemem için bir sebep varmi


 8. 21
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  İntihar etmek büyük günahtır. Öncelikle sen kendi hesabını kendin Allah'a vereceksin ve sen ailen için değil kendinden sorumlusun. Ailenle sorunların olabilir ama hiç bir sorun çözümsüz değildir. Güvendiğin yakın arkadaş veya büyüklerinle sorunlarını konuşmalısın. İçine atman doğru değilidir. İntihar eden dünyadaki sıkıntılardan kurtulacağını sanır ama ahiretteki azabın şiddetini ve korkunçluğunu bilse idi belkide yüz bin sene daha dünyada sıkıntı çekmeyi tercih ederdi. ani intihar kurtuluş değildir azabın ta kendisidir.


 9. 22
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  20 yaşındayım içim güzel ama dış görünüş degil kimi lerin alayı kimilerin eglencesi oluyorum ve buda benim çok zoruma gidiyor


 10. 23
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kardeşim benim de dış görünüşüm pek güzel değil. Teheccüde başla çok şey fark edecek dış görünüşünde ama ihlâs ile Rabbimizin rızası için ve 3 ay devam etmen gerek hiç ara vermeden, kaçırmadan. Tabii 5 vakit namazlarını da aksatmamalısın bu sürede. Sessiz, tek olabildiğin bir yerde günde 5.000 kere içinden -kalbinden- Allâh de 100 tane salavat getir, tevbe et 2 rekât şükür namazı kıl ek olarak, imkanın olursa Pazartesi Perşembe oruçlarını tutmaya çalış (dua etmeyi de unutma) ben kefilim hayatın hatta komple değişecek sadece dış görünüşün değil. Çevrendeki insanların sana saygısı sevgisi, yürüdüğündeki heybetin her şey. Ya Vedud esmasını da ihmal etme ek faydasını görürsün.
  Selam ve dua ile...


 11. 24
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bunun çözümleri var dostum ve uzunboylu olanlar çekemiyor beni diye de bir düşün.Düzenli spor yaparsan iyi beslenirsen senle alay eden adamlar sana imrenir.Fitness a yazılma gibi paran bile yoksa internette sokak antremanları bile var.O bile yeter sana ve en iyi spor da sokak sporudur.İnsanlar Alay eder fıtratları gereği seni çekemez.


 12. 25
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  intihar etmeyi bir kaç kez denedim intihar dışında çoğu kezde ölümden döndüm
  hala ölmediğimi düşününce yapmam gereken şeyler olduğunun farkına vardım bende


 13. 26
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Benim babam askeriyede çalışıyordu ve piskolojisi bozuldu annemle babam hep kavga ettiler ve doktora gittiler babam psikoz hastası çıktı(piskolojik) zaten yaptığı davranışlar filan garipti bide annemin kendini zehirlediğini zannetti annemle boşandılar bir gün babam bize geldi gereksiz yere 2 3 kez ağladı ve öbür gün gitti kendini silahla vurmuş günahı nedir?(PİSKOLOJİSİ BOZUK TEHLİŞ VAR HAPLAR ÇOK UYUTTUĞU İÇİN İÇMEDİ)


 14. 27
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Allah affeylesin. Anne ve babanın arasında olan olayların neler olduğunu ayrıntısı ile biz bilmeyiz. Her ne olursa olsun intihar haramdır. Artık ona dua etmekten başka bir şey elinizden gelmez.


 15. 28
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Amasyalıyım 21 yaşındayım hayatımda hep şanssızlık var hiçbir işim rast gitmiyor hiçbir dileğim kabul olmuyor sıkıntılarım bitmiyor piskolojim ciddi derecede bozuldu canımı yakmaktan zevk alıyorum yapabileceğim hiçbir şeyi yapamıyorum hep bi talihsizlik oluyor normal insanların başına gelmeyecek şeyler zoruma gidiyor tüm dost dediklerim sırtımdan vurdu sevdiğim dediğim sırtımdan vurdu hayatımda hiç ama hiç güzel bişey olmuyor Allah ım sana şükürler olsun diyecek hiçbir şey yaşamıyorum tek istediğim şu fani dünyadan ölüp gidebilmek aldığım her nefesi haram sayıyorum bıktım böyle bi hayat yaşamaktan defalarca intihara kalkıştım bileklerimi kestim avuçlarımda sigaralar söndürdüm birsürü ilaçlar içtim hep direkden döndüm intiharın haram olduğunu biliyorum o yüzden her gece allaha canımı alması için dua ediyorum saygı ve sevgilerle.


+ Yorum Gönder
Git İlk 1235 Son