İntiharın günah olmadığı durumlar 5 üzerinden 4.15 | Toplam : 40 kişi
 1. 29
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  Kardeşim hayat herşeye rağmen güzel intihar etmek allah korusun ebedi cehenneme getirir umutsuz olma.


 2. 30
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  ALLAH ın selamı üzerine olsun kardeşim. Öncelikle bizler elhamdülillah iman etmiş insanlarız. Ve biz bilmeliyiz dünya bizim cennetimiz olamaz. Dünya cennete gitmemiz için imtihan yerimiz. ALLAH bizlere dünya da her zaman mutluluk vaadi vermediki ..O bize cennete gitmek için bu yollardan geçmemiz gerektiğini söyledi. ALLAH bizi ebedi olan cennetinde ağırlamak istiyor.. Dünya ya bakış açımız öncelikle böyle olmalıdır.
  ALLAH ın bize vermiş olduğu can dahi bütün nimetler bizler için bir emanet olduğu gibi imtihandırda.. Nasıl imtihandır diye sorarsan kardeşim ; çok basit olarak gördüğümüz şu gözlermiz şu elimiz kısaca vücudumuzun her zerresinin kıymetini biliyor muyuz bunlar için şükrediyor muyuz bunları ALLAH ın helal kıldığı yolda harcıyor muyuz? Eğer ki cevabımız hayır ise imtihanı kaybetme yolunda ilerliyoruzdur.. Bize emanet olarak verilmişse bu beden demek ki onun asıl sahibi biz değilizdir yani can ı kim bize emanet etmişsse alıcısıda O olmalı kardeşim.
  İntihar ın yani ALLAH ın emanetine ihanetin hiç bir şekilde helal olduğu bir durum yoktur. Eğer olsa idi bugün dünyanın dört bir yanında kafirler tarafından tecavüze uğrayan bacılarımıza helal olurdu. Ve de acaba çok merak ediyorum kardeşim derdin sıkıntın, sırf Müslüman oldukları için dünyanın dört bir yanında zalimler tarafından her türlü işkenceye maruz kalan kardeşlerimiz kadar mı ağır.. Ve onlara baktığımızda bu hallerine bile şükrederken bizim gibi küçük sıkıntıları dünyanın en büyük derdi imtihanı diye yuttuğumuz daha doğrusu şeytan tarafından yutturulduğumuz bu şeyler mi bize isyan ettiriyor? Derd dediğimiz çoğu şey başkalarının nimet olarak gördüğü şeylerdir.
  Bir kardeş tavsiyesi sana kardeşim senin de her iman etmiş Müslümanında tek devası imandadır.. Geçmişine ihlaslı bir tevbe et ilim meclislerine takıl seni daima ALLAH a yaklaştıracak dostlar edin.. Bu ahir zamanda şeytana kılıcını çekmiş bir genç olasın inşaALLAH. Rabbim yolunu açık etsin seni firdevsinde ağırlasın razı olduğu kullarından eylesin inşaALLAH. Selamun aleykum kardeşim..


 3. 31
  İsa Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  Arkadaşlar merhaba sizi biraz rahatsız edecem kuruma bakmayın ama sizlerden yardım istiyorum biliyorum intihar etmek çok büyük bir suçtur ve islam dininde yasak olan birşeydir ama İnan'ın artık hayattan da bıktım nefes almaktan da Allah'ıma çok dua ettim canımı alması İçin ama olmadı olmadı sizden istediğim yardım ise öyle bir ilaç adı istiyorum ki uzun uzun düşündükten sonra hayata veda edeyim lütfen yardımcı olun hayattan nefret ediyorum


 4. Reklam

 5. 32
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: İntiharın günah olmadığı durumlar


  şuanda ne durumsanınız pekı aradan 2 sene geçmiş daha iyi misiniz


 6. 33
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben 18 yaşında biri birbiri kızım yaşadığım acılara artık dayanamıyorum .ıntıharı pek çok kez düşündüm biri birbiri kez de denedim ama olmadı. O kadar çok yoruldum kı diyorum sonu ne. Olursa olsun ben ölmek istiyorum. . Sonu çok buyuk biri birbiri cehennem azabı olsa da o derece kotu bır durumdayım .cehenem ateşini bile göze alıyorum yeter kı ayrılayım su dünyada ...


 7. 34
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben çok aşığım aşık olduğum kişinin de sevgilisi vr 4 senedir seviyorum ama artık dayanamıyorum içim acıyo her saniye aklıma geliyo çok acı çekiyorum ve ölürsem bu acıdan kurtulabileceğimi düşünüyorum


 8. 35
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  intihar her turlu durumda gunahtır eyer intahar edersen cehennemde de surekli intahar edeceksin sonzuza kadar


 9. 36
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  23 yaşındayım yaklaşık 5 yıldır depresy onla mücadele ediyorum.Güzel değilm boyunda kısa hiç sevgilim olmadı hatta konuştuğum bile olmadı üniversite okuyorum bölümüm baya zor çok zorlanıyorum ve o eski heycanımı kaybettim aklımda sürkli ölmek fikri sonra ailem geliyo aklıma önce üzülürler ama alışırlar diyorum ama sonra dini boyut geliyo korkup vazgeçiyorum çok çaresizim belki çok derdin yok diceksiniz ama dayanamıyorum artık ne yapacağımı da bilmiyorum


 10. 37
  Ölüme Dua :) Misafir
  Misafir

  Ne Yazık Kimse Kimsenin Halinden Anlamıyor. Derdimi Anlatsam Bile Satırlarla Anlatabilirim Sadece Şükür Ettim Her Gün Benden Daha Kötüsü Var Diye. Lakin Artık Gram Gücüm Kalmadı. Artık Dualarımda Kendim İçin Gram Bişi İstemiyorum. Tek Duam Ruhumun Bedenimden Kurtulması. Allah Korkusu Bana İntihar Bile Ettirmiyor. Umarım Edip O Günaha Girmem Ama Her Gün Canımı Alması İçin Duaya Devam Edecem.


 11. 38
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Slm eşim ortada hiç bir sepep yokken beni terketti.bir oğlum bir kızım var. Kızımı aldı gitti.ben oğluma bakamadığım için köye göndermek zorunda kaldım.çok yalvardım ama dönmedi. Şimdi çok kötü bir durumdayım. Kendimi öldürmek care değil biliyorum ama başka bir çözüm göremiyorum. Canım çok yanıyor. Göğüs kafesine devamlı bir ağrı ve sızlama var. Eşimin gitmiş olması beni yıktı. Şimdi evde yanlız bir başıma her akşam ölmeyi düşünüyorum.bu düşüncem çok sürmeyecek biliyorum. Şimdi kendimi öldürsem bunun sorumlusu benim.ALLAH beni hiçmi affetmeyecek.Bu duruma düşmemin sebebi olan eşim hiçmi ALLAH tarafından yargılanmayacak.


 12. 39
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ebuturap, kardesım iz yeterince açıklamış ıntar etmek allaha ınanmamaktır buda sorgusuz cehenemlıktır. Lakin allahu teala derki tevekkül et deveyi kazığa bagla cok sıkıntı varsa yardım iste allahtan birde intar dusunce inde arkadaslar kendinizde, yardım edin azıcık kimileri derdini dert sararmış kimileri derdini hikmet hz Mevlana kolay gelsin


 13. 40
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben 15 yasinda bir kızım ama yasadiklarim hic kolay deyil oldurmek istedim bugun ama gunahmis cehennemlikmis diye kiymiyorum Allahtan Tek istegim alsin canimi yoksa bn dayanamiyorum artik biktim yasamaktan yasamak icin bir sebebim kalmadi artik :(((


 14. 41
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ölümün bu kadar tatlı olduğunu bilmiyordum. Yaşadığım sıkıntıların beni ölüme sevk etmesi ne kadar acı. İnandığım bir şeyden dolayı ölüme sarılmak hayatımın en kritik noktası. Secdeye kapanıp -al emanetini, diye dua dua yalvarıp her geçen gün acı çekmek beni bitiriyor. Geriye baktığımda 2 tane evlat. Düşünüyorum düşünüyorum. İşin içinden çıkamıyorum. Asla niye demedim. Fakat bu durumu kaldıramamaya başladım. Yardım edin.


 15. 42
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ilk mesajlardan birinde savaşta konusununyazmışsınız ama pek anlamadım? Yani savaşta olsa kendini öldürmek yasak değilmi?

  Ve birkaç sene önce bir film çıkmıştı (fetih 1453) ve orda yerin altında gidiyorlardı müslümanlar ama düşmanlarda diğer taraftan geliyordu ve öleceklerini daha doğrusu onlara esir olacaklarını veya onları öldüreceklrini bildikleri için orada birşey vardı şehadet getirip kendilerini patlattılar, düşmanlarda öldü,.. Bu günahmıdır??

  Yoksa hiçbirzaman kendini öldüremezmisin?? (Deliler hariç)???

  Çok net bir cevap verirmisiniz?


+ Yorum Gönder
Git İlk 234 Son