Babam bize sürekli beddua ediyor haksız olduğu halde ettiği beddualar tutar mı? 5 üzerinden 4.25 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  asi54 Misafir
  Misafir

  Babam bize sürekli beddua ediyor haksız olduğu halde ettiği beddualar tutar mı?


  Ben babamdan 3 yıl önce borç aldım fakat durumum olmadığı için ödeyemedim babama durumu anlatmaya çalıştım fakat dinlemedi şu anda on parasını ödeyecek kadar param var fakat içki içip kumar oynadığı için göndermek istemiyorum biz iki kız kardeşiz ve evliyiz bize hiçbir mal bırakmamak için bütün her şeyi sattı ve paraları kumara ve içkiye gittiği bana her seferinde beddua ediyor cevap yazarsanız çok mutlu olacağım

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 462
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Babam bize sürekli beddua ediyor haksız olduğu halde ettiği beddualar tutar mı?


  Öncelikle imtihan dünyasında olduğumuzu unutmayalım Yaşadığımız bu dünyada kimimiz kızımız kimimiz oğlumuz,Annemiz,Babamız veya eşyalarımızla sınanırız. Bu durumlara karşı sabretmek en doğru yol olacaktır. Biz müslümanlar olarak üzerimize düşen görev onlara karşı iyi davranmak ve affetmek olacaktır. sizler Babanızdan borç aldınız vermeklede yükümlüsünüz. borcunuzu öderken sizler nasıl olsa yemek ve giyecek alacak düşüncesiyle verin. örnek verecek olursak Peygamberimizde bir yahudiden borç almış ve borcunu iade etmiştir bu yahudi tekrar iade edilen borçla ne yapacağı borçluyu alakadar etmez.


 3. 3
  Kuldurdileyen Üye
  Kuldurdileyen
  Üye

  Üye No: 121260
  Mesaj Sayısı: 355
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 47
  Yer: Ankara

  Yorum: Babam bize sürekli beddua ediyor haksız olduğu halde ettiği beddualar tutar mı?


  Allah, bir babanın evlada bir şey bırakmasını dilemezse, baba yaradıcı olmadığından, bırakacak hiç bir şey bulamaz. Kaderdeki miras eksikliğine razı değilsek ama Yaradıcımızın bizden razı olması ve affetmesini bir gün dileyeceksek, yüce Rabbimiz bize O'ndan ve bize takdir ettiği kaderinden razı olmayı nasip etsin. Allah bir kuluna bir şey vermek dilerse, kainatın yaradılmış tüm varlıkları karar edip çabalasalar, Allah ın vermeyi dilediğini esirgeyecek takatin zerresini bulamazlar. Nerde bir güç, hangi dizde bir takat varsa hepsi O'ndandır.

  Kullarını utandırmayı sevmeyen Rabbiniz, sizlerin de kimseyi utandırmamanızı sizden ister. Kusurları, diğer insanlara zarar verme riski bulunmayan hataları, gizleyici olmamız gerekir. Hiç utandırıldınız mı, utandırılmak istermiydiniz? Kendiniz için istemediklerinizi, kimseye istemeyin.

  Borcu ödeyecek güce kavuşturuldu iseniz, hemen ödeyiniz ve borç ödemeyi nasip edene bolca şükr ediniz. Madem evli bir bayansınız, şimdi kocanızın bedduasından çekininiz, kocanız da size beddua etmekten çekinsin. Bu bir girdaptır, edeni de edileni de çeker. Kainatta Rabbinin gazabını dileyen hiç bir başta, faydalı ilmin ve aklın zerresi yoktur.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder