Besmele-i Şerif'in Gücü 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Misafir
  Misafir

  Besmele-i Şerif'in Gücü


  Selamun Aleyküm.Ben besmelenin gücü hakkında bir çok şey okudum.Ama bazı sorularım var.Mesela burada Allah Hz. İsa' ya kimin amel defteeinde 800 besmele olursa onu cehennemden azad edeceğini söylüyor.Ve ya besmele olmadan denizin ikiye ayrılamayacagını besmele indiğinde büyük dağların sallandığı yazıyor.Hz Musa'nın asasında ve Hz.Süleyman'ın mühründe de besmele varmış.Yıllar önce bir video izlemiştim.Adam besmele çekerek eline kızgın yağ alıyor sallıyor ve geri koyuyordu.Hiç bir şey de olmuyordu.Biz neden bunları yapamiyoruz?Böyle müthiş şeyler için ne gerekir?Örnegin ben besmele çekip elimi ateşe soksam ama yanma bu kafirleri müslüman yapmak için büyük bir güç değil mi?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Besmele-i Şerif'in Gücü


  Alıntı
  Hiç bir şey de olmuyordu.Biz neden bunları yapamiyoruz?Böyle müthiş şeyler için ne gerekir?Örnegin ben besmele çekip elimi ateşe soksam ama yanma bu kafirleri müslüman yapmak için büyük bir güç değil mi?
  Bir veli kula atfedilen küçük bir nükte var onunla cevap vereyim.

  Veli, bir hastaya dua etmiş, orada bulunan biri neler okuduğuna dikkat etmiş ve öğrenmiş.
  Bundan sonra bende bu duayı okur onun gibi hastalara dua ederim demiş.
  Hastalara okumuş ama şifa bulmamışlar.
  Sebebini veli kula sormuş,
  - Oğlum, okuduğumuz dua aynı dua fakat ağız aynı ağız değil.

  Besmele çeken ağızlar temiz olmalı, kötü söz çıkmamakla birlikte, sürekli Allah'ın zikri ile ıslanmalı ki etkisi olsun.:)


+ Yorum Gönder