İmanıma kurt düştü islam hakkında gelin beyler 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  düşüncedeneyi Misafir
  Misafir

  İmanıma kurt düştü islam hakkında gelin beyler


  selamün aleyküm. namaz kılan bir akhinizim. internette okuduğum bazı yazılar yüzünden aklıma kurt düştü. islamın arap emperyalizmi olduğunu iddia ediyordu. yani dikkat ederseniz buda sayesinde çin büyüdü ve güçlendi. ha keza hinduizm sayesinde hindistan bir ve güçlü kaldı. hristiyanlık sayesinde latin egemenliği güçlendi. aynı şekil tarihe baktığımızda islamdan önce şehir deneyimleri toplamda 2 olan yayılmamış bir halk olan araplar günümüzde çok büyük bir nüfusa ve fastan somaliye arabistandan suriyeye( yurt dışındakileri saymıyorum ) çok yoğun bir nüfusa sahip. bu acaba islam sayesinde olabilir mi? çünkü kuran okuyan herkes arapça okuyor. ve zamanla diline bu kelimeleri ekliyor.

  yani kuranı ana dilinde anlamak isteyen her alim ki sayıları az değil arapça öğreniyor. bu türkçeye ya da acem diline ya da kürtçeye ya da çerkesçeye bir haksızlık değil mi?

  DEDİĞİM GİBİ MÜSLÜMANIM BU KURT KONUSUNDA BANA YARDIMCI OLUN. BEYNİMİ KEMİRİYOR. BU SİTEDE NE ZAMAN BİR DERDİM OLSA SORDUM SİZ GELDİNİZ AKLIMA. TERSLENİRİM DİYE MİLLETE SORAMADIM.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Mucahid Üye
  Mucahid
  Üye

  Üye No: 2247
  Mesaj Sayısı: 349
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Imanıma kurt düştü islam hakkında gelin beyler


  Kuranın arapça olması mı sorun anlamadım
  Arapça inmesi hiç bir millete haksızlık değil, mutlaka bir dil ile inmeliydi ki Allah Hz Muhammedi seçtiği için onun diliyle indi.
  Kuranı anlamak isteyen anlar bu engeldeğildir.


+ Yorum Gönder