Yemin Edilen Bir Konuyu Yanlışlıkla Bozmak 5 üzerinden 4.75 | Toplam : 8 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yemin Edilen Bir Konuyu Yanlışlıkla Bozmak


  Selamun aleyküm. Benim size bir sorum olacaktı. Bazı videoları izlememeye yemin etmiştim. (p ile başlayan değil yanlış anlaşılmasın)
  internette gezinirken bir anda bir video çıktı ve başladı . hemen kapattım yemin kefareti vermem gerekir mi

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Şem'a Özel Üye
  Şem'a
  Özel Üye

  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 3,245
  Tecrübe Puanı: 34

  Cevap: Yemin Edilen Bir Konuyu Yanlışlıkla Bozmak


  Hayır, istenmeden yapılandan sorumlu değiliz yemininiz bozulmamıştır.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Yemin Edilen Bir Konuyu Yanlışlıkla Bozmak


  Selamün Aleyküm abilerim ve kardeşlerim. Bende youtube'dan bazı videolar izlemicem diye yemin ettim hemde ALLAH'A. Çünkü ben öğrenciyim sınava hazırlanıyorum ve youtube beni çok oyalıyor sadece ders ile alakalı videoları izleyebilecektim ama tam youtube girdim ve dersimle ilgili videoyu açacaktım ki birden başka videoya yanlışlıkla tıkladım. Yeminim bozuldu mu harbi büyük yemin ettim cevaplayın lütfen o videoyu yanlışlıkla açtıktan sonra kalbim bi sızladı sanki ALLAH'a karşı yeminimi bozmuşumda ALLAH o yüzden kalbimi sızlattı gibi hissettim. Yardım edin bu konuya açıklık getirin lütfen.


 4. Reklam

 5. 4
  kayblan Üye
  kayblan
  Üye

  Üye No: 279
  Mesaj Sayısı: 40
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 42

  Yorum: Cevap: Yemin Edilen Bir Konuyu Yanlışlıkla Bozmak


  Tıklamıyacağım demedin izlemiyeceğim dedin. izlemediysen sıkıntı yok yeminin bozulmaz.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhabalar hocam ben istimna yapmayacagıma dair yemin ettim fakat rüyada istimna oldum yeminim bozulur mu? bu durum kefaret gerektirir mi?


 7. 6
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,384
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyalanmak istimna değildir. Rüyada olan irade dışı bir durumdur. İsmimna ise bilerek kasıtlılı olarak el veya başka bir yolla meniyi akıtmaktır. Bir şey yapman gerekmez.


 8. 7
  KanVedisi Üye
  KanVedisi
  Üye

  Üye No: 114245
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamın aleyküm.Kendimce yaklaşık 4 hafta önce ağustosun sonlarına kadar istimna yapmama yemini ettim ancak istimna yapmadığım halde meni kendiliğinden geldi.Sorum kefaret vermem gerekir mi yoksa ağustosun sonları deyip tam tarih vermediğim için yeminim kabul olmuş olur mu?Cevaplanırsa sevinirim.


 9. 8
  sedatt Üye
  sedatt
  Üye

  Üye No: 566
  Mesaj Sayısı: 41
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 47

  Aleykümüsselam. Meni sadece rüyalanma ile kendiliğinden gelir. uyanık ve sebep olacak bir şey yaptıysan bundan sorumlu olursun.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleyküm ben bazı içerikli videolar izlememek için yemin ettim bir gün video izlerken öyle bir içerik olduğunu bilmiyordum biraz ileri aldım öyle bir şey var mı diye hocam vardı gördüm şimdi yeminim bozuldu mu lütfen yardımcı olun

  Merhabalar ben p adındaki videoları izlememek için yemin ettim bir ay önce ve eğer izlersem başıma korktuğum bir olay gelsin dedim sosyal medyada gezinirken bir video açıldı ilk başta yorumlara baktım ekran siyahtı vifeo başladı öpüşen iki çift videosuydu sonra aklıma ettiğim yemin geldi o sırada neye uğradığımı şaşırmıştım yeminim bozuldu mu ve başıma korktuğum bir olay gelir mi

  Merhabalar ben p adındaki videoları izlememek için yemin ettim eğer izler isem başıma koktuğum bir olay gelsin dedim sosyal medyada gezinirken bir videoya tıkladım ekran siyahtı ilk başta yorumları okudum bu baktığım video imstagramda bir sayfanın paylaşım yapan bir tumblr sayfasına aitti yorumları okuduktan sonra yorumlar da tabi videonun içeriği ile ilgili yorum yoktu video başladı öpüşen iki çift videosu idi sonra ettiğim yemin aklıma geldi tamamen ettiğim yemini unutmuştum sizce yeminim bozuldu mu ve başıma korktuğum olay gelir mi


 11. 10
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,384
  Tecrübe Puanı: 10

  Hangi duanın kabul olup olmayacağını Allah bilir. Kendinize beddua etmekten vazgeçin. Böyle cümleler kullanılmaz.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben belli bir süre istimna yapmayacağıma yemin etmiştim ama bu yeminimi unutarak istemeden banyoda 1 sn bile olsa bozdum ve tövbe ettim hanefi mezhebindenim ve hanefi mezhebi için istemeden de olsa bozmak kefaret gerektirir diyor bi site sizce doğru mudur lütfen çok acil cevap verin içim içimi yiyor
  Şimdiden sağ olun Allah razı olsun


 13. 12
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Unutarak yapılan işlerden sorumlu değiliz yemin bozulmaz


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleyküm.Ben bazı videolari izlemiceme yemin etmistim bir oyunda izlemicem diye yemin ettiğim video ile karşılaştım videoyu bile bile izlerken sonra yeminli oldugumu kendime söyleyip videoyu kapatmistim sizce yeminim bozuldumu ALLAH'tan çok ama çok özür dilemistim sonra bidaha böyle birseyle karsilastigimda hemen kapatçam dedim ve aynı sahne hine çıktı hemen kapattım.Yeminim bozuldumu lütfen yardım edin.Teşekkürler.


 15. 14
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Bilerek izlemediğiniz sürece yemin bozulmaz.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son