Herseyin iyi olması beni korkutuyor 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Herseyin iyi olması beni korkutuyor


  Merhaba hocam
  Ben 26 yaşındayım son 6 senedir hayatımda sıkıntı ve dertten başka hiçbir şey yoktu. Bu dönemi dua ve sabır ile geçirdim. Uzuntulerden hastalık sahibi oldum.
  Neyse ki Allah bana yardım etti bitmez dediğim dertlerim bitti. Şükür.
  Hocam şuan bakıyorum herşey yolunda derdim yok 1 yıldır hiç sıkıntı cekmedim maddi durumum da düzeldi. Her gün Şükrümü yapıyorum. Kalbimden geçeni Allah önüme sunuyor. Karşıma hep iyi insanlar çıkarıyor. Meger Allah beni seviyormus diye sevinmeye başlamıştım her isim rast gider oldu. Ama artık korkuyorum hocam ben bunları hak edecek bir şey yapmadım ki Allah'a. Hep dualar ettim ama kendim için. Acaba diyorum Allah beni dünya da guldurmeye başladı ahirette mi sıkıntı çekeceğim.
  Bir bebeğim oldu. Yoksa Allah beni onunla mı sinayacak. Bunlar sürekli kafamı meşgul eder oldu. Hocam bana söyleyin ben ne hal içindeyim, başıma gelecek kötülükler varsa şimdi ne yapmalıyım?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Herseyin iyi olması beni korkutuyor


  Merhaba kardeşim. Dünyanın her türlü hali bir imtihandır. Yarın ne olacağını hiç birimiz bilemeyiz. Bir yükseliş olur sonra başka bir gün düşüşe geçebiliriz. Biz her anımızı iyilik ve güzellikle değerlendirmeye çalışmalıyız. bu kısacık hayat gelip geçecek. İyilik ve hayırlar gördüğümüzde şükretmeli ve hakkını vermeliyiz. Sıkıntılar karşısında da sabır göstermeli, isyan etmemeli ve dualar etmeliyiz. Şu an ki nimetlerin bir imtihan olduğunu bilmelisin ve bir ömür boyu bu nimetlerin devam etmesini rabbinden dilemelisin.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Herseyin iyi olması beni korkutuyor


  Bana vakit ayırıp cevapladiginiz için çok teşekkür ederim.
  Her gün şükür ediyorum hocam. Elimde olanları paylaşmaya çalışıyorum artık derdim olmadığı için insanların derdi varsa dinliyorum yardimci olmaya çalışıyorum. Sanki Allahın gözü hep üstümde gibi hissediyorum biliyorum zaten her zaman bizi izliyor. Ama sanki bir hata yapsam dünyam yeniden kararacak Allah hatami gorecek diye korkuyorum. Allahtan hep korkardim ama artık daha çok korkar oldum. Bu beni durgun bir insan yapmaya başladı. Bunlar şeytanın bana oyunu mu bilmiyorum
  Hocam bana öyle bir dua verin ki okudukça içim huzur bulsun, kendimi güçlü hissedeyim.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder