Meni dokunmadan gelirmi? 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Meni dokunmadan gelirmi?


  Sa banyodaydim organıma hic dokunmadim ama cıkarmı diye düşündüm cikmasini istemiyordum aklima gelmesin diye baska baska seyler düşündüm.
  Ve hic sertlesme olmadı , küçük halinde durdu.
  Sonra gusul aldım çıktım biraz oturma odasinda oturdum bi baktim kilodumda 1 damla kadsr olmiyan leke duruyor.
  Suphe geldi gidip zorla birkez daha gusül aldim ama hicc istediğim felen yok cikmamasi icin mucadele ediyorum diyebilirim yani şimdi birdaha gelirmi diye suphedyim ve namaz kılıyorum abdest gerekli

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Şem'a Özel Üye
  Şem'a
  Özel Üye

  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 3,243
  Tecrübe Puanı: 34

  Yorum: Meni dokunmadan gelirmi?


  Bu çıkan bir damla meni değil MEZİ dır. Mezi idrar gibidir abdesti bozar ama gusül alamayan gerek yok


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Dokunmadan Meni Gelebilir Mi ?


  Bakma ve hayal etme gibi durumlarda meni gelebilir mi 1 damla da olsa ?

  Ben öyle bir vesvese yaptım ki bu durumu günlerdir namaz kılmıyorum...


 4. Reklam

 5. 4
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,733
  Tecrübe Puanı: 18

  Yorum: Dokunmadan Meni Gelebilir Mi ?


  gelmez, gelen mezidir o da yalnızca abdesti bozar.


 6. 5
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 722
  Tecrübe Puanı: 11

  Meni'nin gelmesi genellikle istimna/mastürbasyon sonrası veya cinsel ilişki anında olur. Meni nadir de olsa şehvetli halde fakat cinsel ilişki halinde olunmadan da gelebilir. Meni ya da mezi farkı bellidir, birbirine benzememektedir. Dokunma ile gelen akıntı mezidir. Bunlar arasındaki farkı farkedebilmek adına İlmihal okumanız, bu tür cevapları basit bir İslam İlmihali okuyup öğrenmeniz yeterlidir. İlmihal'in bu derece bilinmesi Müslüman kişiye farzdır.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Soruyu soran kişiyim. Vallahi eninde sonunda istimna yapmadıktan sonra geliyo bana istimnasız 3.günümde akşam namazı vaktinde olmuştu bu durum, ilk defa bu kadar dayanabilmiştim istimnaya...

  Bilmeyenler için söyleyeyim çok kendinizi sıkmayın vesvese yapmayın çok gevşekte olmayın lavaboda kendinize bakın zaten meni gelince anlıyorsunuz... Baktığınız halde bir şey göremediyseniz vs devam edin abdestinizi alın namazınızı kılın vesvese yapmayın ... Yaşayan biri olarak söylüyorum duyduklarıma göre söylemiyorum (mezi idrar vs içinde bu geçerli)


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Misafir kardeş bir şey soracağım üzgünüm ama bu mezi olayını anlayamıyorum dokunmadan orgazm olanlar var kardeşim inanmıyorsan internetten bak aynısını bizde yaşıyoruz dokunmadan hastalık diyorlar ama oturduğumuz yerde kasılma oluyor şehvetlenme oluyor başıma gelen bir olayı anlatayım otururken istemeden müstehcen görüntü baktım çok şehvetlendim kalbim hızla attı ama istimna yapmadım ve gerçekten meni geldi evet gerçekten dokunmadan meni geldi bu nasıl oluyor bana açıklar mısın vesvese diyorsunuz ama bence değil demek ki olunabiliyor sıkıntı burada zaten sıvı geliyor ama meni mi mezi mi bunu ayırt etmek kolay değil meni geldiğine de eminim çünkü baya çıktı dokunmadan bu nasıl oldu sorabilir miyim ? Soruma sabırla cevap verirseniz sevinirim bu sitede ters,sinirli cevap verenler var allah sabredenleri çok sever ayetini unutmayalım lütfen


 9. 8
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 722
  Tecrübe Puanı: 11

  Meni dokunmadan da gelebilir evet, imkansız bir durum değildir, tıbben mümkündür. Fakat gelmesinin sebebi üç şey olabilir birincisi; kişinin ihtiyacı olduğu kadar kendisini boşaltmaması, istimna etmemesidir. Kişinin her on gün içinde ortalama iki defa defa boşalması gerekir, diğer durumda biriken meninin kana zarar verme ihtimali vardır. İkinci sebep ise kişinin evlenme ihtiyacının hasıl olmasıdır. Bu durumda yapılacak olan bellidir. Üçüncü durum ise bu meninin gelmesinin sürekli olduğu durumlarda doktora başvurulması, tedebbüren muayene olunmasıdır.


 10. 9
  volkan_ Üye
  volkan_
  Üye

  Üye No: 122333
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 1

  Sayın yönetici, "Kişinin her 10 gün içinde ortalama iki defa boşalması gerekir" demişsiniz? Biriken meninin kana zarar verme olasılığından bahsetmişsiniz.

  Peki bu durumda istimnanin hükmü nedir?


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kardeşim ne 10 günü ya bu nasıl oluyor aylık olanlar var 10 günde bir meni mi gelirmiş her gün banyo yapıyorum meni rengini ayırt edemiyorum hadislerde belirtilen meni rengine göre her gün meni rengi var zaten sürekli banyo(gusül)mu yapacağım Ki Şafii’ye göre şehvetsiz meni gusül gerektirir yazıyor ülkede banyo(gusül)yapa yapa su kalmayacak valla yazık..


 12. 11
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 353
  Tecrübe Puanı: 10

  şafii mezhebine göre şehvetli yada şehvetsiz olsun gusul gerekir. sizler meninin ne olduğunu öğrenmeniz ve hangi yolla çıktığını bilmeniz gerekmektedir. insan vucudundan dört çeşit sıvı çıkmaktadır bunları birbirinden ayırt etmek gerekmektedir. Meni,vedi ,mezi ve idrar dır. Meni de avuç içi kadar ıslaklık olur aynı zamanda fışkırarak çıkmaktadır bu durumda gusul elzem olur.


+ Yorum Gönder