Allah'a küfür edeni Allah affeder mi 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah'a küfür edeni Allah affeder mi


  Selam herkese öncelikle
  Ben Inanan birisiyim risale okuyan ve kaçırsamda namaz kılan bir insanım.
  Sorum şu : Ben arkadaşlarıma ve kardeşime hep ama hep Allahın ne kadar affedici olduğunu anlatmak için şöyle örnekler verirdim: Bir insan sosyal medya olsun normal zaman olsun Allahın sıfatına küfürler etsin şirk koşsun en büyük günahı işlesin ama tövbe ederse affolunur dedim. Velhasıl bir adamın yaptığı şeyi söyledim: Sohbet ediyordum ve şöyle dedim bir adam sosyalmedya ya Allahla zeus kavga ediyo ve Allaha kufur ediyo dedim sence tövbe etse affolunurmu dedim affolunmaz dedi bende hayır affolunur dedim... Verdiğim örneklerden dolayı günaha girermiyim
  selam ve dua ile...

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Allah'a küfür edeni Allah affeder mi


  Aleykum selam. Evet tövbe eden ve imana kesin bir şekilde döneni Allah bağışlar. Ama bu anlattığın şeyler örnek olsa da dikkat etmen gerekir. İmani konular asla hafife alınacak şeyler değildir. Bu kelimelerde esasen doğru olabilir yani küfre girse de birisi tövbe edip dönünce Allah affeder ama böyle konuşmak doğru değildir ve gereksizdir, yanlıştır. Daha güzel ve daha anlaşılır örnekler verebilirsin.


 3. 3
  Umutdenizi Misafir
  Misafir

  Hergece ağlıyorum


  Arkadaşlar merhaba ben 23 yaşında biriyim ve bu zamana kadar dinle ilgim pek olmadı .Sinirlenince ağzımdan haşa Allah’a karşı kötü söz çıktı (Adanalıların ettiği türden ) ve bir ara bir arkadaşım bana peygamberlerle ilgili bir fıkra anlatmıştı çirkin bir fıkra bende onu başkasına anlattım ..Yaklaşık 2 hafta olucak hergece ağlıyorum ..nasıl böyle şeyler yaparım diyorum ..yaptığım şeyden o kadar pişman oldum ki günlerim hep huzursuz geçiyor intiharı bile düşünüyorum .çok ama çok pişmanım diye tekrarlıyorum hep .Ben tövbe ettim camiye gidiyorum artık geceleri Allah’a ellerimi açıyorum hep yalvarıyorum ama içimden hep çok büyük bir suç işlediğimi artık Allah’ın beni edebiyen cehenneme atıcağını düşünüyorum .Sizce hala umudum var mı hayata karşı yaptığım yanlışlardan çok yoruldum?


 4. Reklam

 5. 4
  Ebû Mansur Üye
  Ebû Mansur
  Üye

  Üye No: 117640
  Mesaj Sayısı: 271
  Tecrübe Puanı: 3
  Yer: İmtihan Dünyası

  Yorum: Allah'a küfür edeni Allah affeder mi


  Kardeşim hatalar işlemişsin ve tevbe etmişsin ağlamışsın pişmansın.Geçmişi bırak artık önüne bak camiye git teravihe orucunu tut sakın intiharı bile düşünme.
  Evet umudun var Allah'ın rahmetinden ümit kesilmez.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Alıntı
  De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” Zumer/53
  Yeterlimidir senin için ? Eskilerinden pişman oldun olması gerekende bu cahillik hepimiz ederiz bizler İnsanız mükemmel olan bir tek Allah c.c ama bu demek değilki her hata yaptığımızda biz zaten aciz yaratıldık normaldir diye arkaya yaslanmak adamı helak eder . Tövbeni et yoluna bak o geçmişi şeytan sana hatırlatacak ve seni yoracak seni bıkkınlıkla zorluyacak ve seni değersiz bir kul konumuna getirecek . Haşa affedilip afedilmeyeciğine karar vermek sanamı kaldı ayet var burda cahillik etmiş olabilirsin önemli olan pişmanlık duyup tövbe etmektir . Bu arada intihar günah boyutunu bilmiyorsun galiba ? O tür kişilerden uzak dur uyar ve günahlarını düşünüp kendini yıpratacağına el tesbihi estağfirullah çek sana yine hatırlatacak çık dışarı hava al kafanı dağıt ve yalnızca Alemlerin Rabbi Allah'tan yardım dile ve pişmanlığını dile getir Dualarında hayırlı şeyler iste . Allah Sana Yardım Edecektir İnşallah rahata kavuşcaksın Allah'a emanet ol .


 7. 6
  Leyla.azer Üye
  Leyla.azer
  Üye

  Üye No: 118136
  Mesaj Sayısı: 20
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamun aleykum. Affınıza sığınarak bir soru sormak istiyorum. Ben namaz kılıyorum. Oruç tutuyorum. Becerdiğim kadar Allaha ibadetlerimi tam yerine getirmeye çalışıyorum. 6 yıllık evliyim. Kayınvalidem, kayınpederim hepbirlikte oturuyoruz. Onlar Allaha küfr ediyorlar. Eşim de namaz kılıp, oruç tutmamdan rahatsız oluyor. Her gün dua ediyorum. Onlar üstüme çok geldikce hiss ediyorum ki ben namazdan uzaklaşıyorum.çok zor durumdayım. Lütfen bana yardım edin. Ben ne yapmalıyım?


 8. 7
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Alıntı
  Onlar üstüme çok geldikce hiss ediyorum ki ben namazdan uzaklaşıyorum.çok zor durumdayım
  Baştan neden tedbir almadınız diyeceğiz ama iş işten geçmiş...
  Tavsiyemiz, mümkünse evinizi ayırın değilse sabredin dua edin.. Şu duayı çok tekrar edin "Ya mukallibel kulub sebbit kalbi ala dinik"


 9. 8
  Leyla.azer Üye
  Leyla.azer
  Üye

  Üye No: 118136
  Mesaj Sayısı: 20
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevabınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.bir şeyi sormayı unuttum. Allaha küfr eden dinden çıkmış sayılır mı? Yani müslüman olan kimse Allaha küfr ederse kafir olut mu?


 10. 9
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Allaha ve diğer kutsallara söven dinden çıkar


 11. 10
  Egoma Üye
  Egoma
  Üye

  Üye No: 122101
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Bugün çok sinirlendiğim için ağzımdan küfür çıktı ve çalıştığım yerdeki herkes neredeyse Allaha küfür ettiği için aklımdan o an o geçti ama ağzımdan o şekilde mi çıktı tam hatırlamıyorum fakat şuan çok pişmanım ne yapmalıyım

  Benim çalıştığım yerde neredeyse herkes allaha küfür ediyor ben de bugün çalışırken küfür ettim ve ağzımdan küfür çıktı fakat nasıl bi küfür çıktığını hatırlamıyorum ama aklımdan o ara o geçiyodu ve Allaha küfür ettim diye çok korkuyorum akşamdan beri kelimei şehadet getiriyorum dua ediyorum sizce dinden çıkmış mıyımdır


 12. 11
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,734
  Tecrübe Puanı: 18

  Tevbe et, dinini öğren. Allah bağışlayıcıdır ama Allah'ın ilk emri "OKU" emridir. Buna uygun olarak dinini öğrenmeye ve yaşamaya gayret et. Gerçek İslam, İslam'ın ahlakıyla yaşamak, ahlaklı insanlarla dost olmaktır. Böyle dostların olduğunda bu tür hatalara düşmezsin.

  Unutma, kişinin kalitesi etrafındaki dostlarının ortalamasıdır. Üzüm üzüme baka baka kararır...


+ Yorum Gönder