Gayrimüslime aşık olmak 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Gayrimüslime aşık olmak


  Selamün aleyküm arkadaşlar
  Gayri müslim birine aşık olup onun islamı seçmesi için dua etmek günah mıdır
  Ona şiir yazıyorum günahı var mıdır
  Sanki bana bu dualarım doğruymuş gibi geliyor .her yerde adı çıkıyor doğum tarihi ve baş harfi çıkıyor acil cevap bekliyorum lütfen bi yardım edin

  İlgili Yazılar

 2. 2
  bbgbbg Üye
  bbgbbg
  Üye

  Üye No: 113174
  Mesaj Sayısı: 579
  Tecrübe Puanı: 6

  Yorum: Gayrimüslime aşık olmak


  Bu adı,baş harfi,doğum tarihi falan her yerde çıkıyor derken? Şu yalan dolan olan fallar vb. şeylere bakmıyorsundur inşaAllah kardeşim.Biliyorsun ki dinimizce bu tarz işler şeytan işidir ve haramdır.
  İkinci olarak siz erkek iseniz müslüman olmayan kitap ehli ile evlenebilirsiniz.Ancak kadın iseniz müslüman olmayan kitap ehli haramdır.Bunun dışında kitap ehli olmayan kafirler,ateist,deist caiz değil diye biliyorum kadınada erkeğede.
  Hidayeti için dua edebilirsiniz ancak küfürde ileri giden ve Allah'ın(azz ve celle) düşman bellediği kişiler için dua edilebilir diye biliyorum.
  Şiir yazmak konusunu daha iyi bilen birileri açıklar ama kanımca yazmasan daha iyi olur.


 3. 3
  Nisa A. Misafir
  Misafir

  Yorum: Gayrimüslime aşık olmak


  Efendim ben koreli bi unlunun faniyim cinsiyetimde kiz ama o erkek ve bi dine mensup degilmis ama en mantikli dinin islam oldugunu soylemis ismide lee min ho simdi benim sormak istedigim soru benim hayalim koreye gidip orada universite okumak ve bu adamla tanismak her gece dua ediyorum hayallerim gerceklessin diye korenin insanlarinida cok seviyorum kardes ulkemiz😊 ama benim boyle dusunup istemem gunahmidir?? Yardimci olurmusunuz...


 4. Reklam

 5. 4
  bbgbbg Üye
  bbgbbg
  Üye

  Üye No: 113174
  Mesaj Sayısı: 579
  Tecrübe Puanı: 6

  Yorum: Gayrimüslime aşık olmak


  Öncelikle üstteki yorumumda küfürde ileri gidenler için dua edilemez diye biliyorum yazacaktı yanlış olmuş.

  Sizin sorunuza gelirsek bir müslümanın böyle bir hayali varsa haramı helali konuşmaktan önce konuşmamız gereken şeyler var.Ümmet kan ağlarken,Allah’ın(azze ve celle) hükümleri haşa batının hükümlerinin yanında kabul görmez iken , insanlar hızla Allah’tan(azze ve celle) uzak bir yaşama doğru koşarken , iffetsizlik sokağa inmiş ve sokakta zina yapılıyor iken , Allah’ın(azze ve celle) faiz yiyenleri Allah ve Rasulü ile savaşa girmiş olarak görmesine rağmen insanlar her başı sıkıştığında faiz alırken daha bir sürü sorun varken ben size sorayım sizin Kore’li bir ateist için hayatınızı şekillendirmeniz ne kadar doğru ?


+ Yorum Gönder