Hayvanlar ne kadar acı çeker? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hayvanlar ne kadar acı çeker?


  Merhaba herkese kolay gelsin.Sorum biraz garip belki ama merak ediyorum.Yolda sol kolu sakat-burkulmuş tam anlamadığım bir kediye süt verdim.Yani bu kediye ben yardım edemedim üniversite okuyan bir öğrenciyim gidip barınağa teslim edemedim (çünkü yeni yapılıyor), veterine götüremedim hayvan saldırgan ve veterinere götürecek param da yok.Kendimi biraz suçlu hissettim.Soruma gelince bu hayvanlar için ALLAH c.c sıkıntılarını,dertlerini gideriyor mudur??Yani yaralı diyelim mesela ALLAH onların acılarını hafifletiyor mudur??Ölürken ne gibi acı çekiyorlardır. Sonuçta ALLAH ın yarattığı canlılar onlar şuurları yok sadece yemek yiyip gezinmekten başka birşey yapmıyorlar.Hayvanlar eziyet çekip ölmeye gelmişler bu dünyaya gibi düşünceler geliyor aklıma sürekli.Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Yorum: Hayvanlar ne kadar acı çeker?


  Alıntı
  hayvanlar için ALLAH c.c sıkıntılarını,dertlerini gideriyor mudur??Yani yaralı diyelim mesela ALLAH onların acılarını hafifletiyor mudur?
  Hayvanlar, isnsanın hizmeti için yaratılsa da bizim için çok büyük imhandırlar.
  Sahip çıkılmayan ve eiyet edilen nice insan cehenneme ve sahip çıkan nice insan da onlar yüzünden cennete gidiyor.
  ---------------------
  Hayvanlar acı çekerler ki ağlayan köpeği de gördüm acıdan gözyaşları akıyordu, acıları bizim gibi mi bilmeyiz ama sonuçta canlı varlıklardır acıyı kesin çekiyorlar. Kişi bunlara yardım etme imkanı varken etmeli ama sizin gibi imkanı olmayanlar günahı yoktur.


+ Yorum Gönder