Gereksiz merhamet / Merhamet duygusunu yanlıs yere kullanmak 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Gereksiz merhamet / Merhamet duygusunu yanlıs yere kullanmak


  Eskiden böyle bir problemim kesinlikle yoktu taki bir ramazan gecesi gözüme cehennem sahnesi gelene kadar. Bu zamanlarda İslamın içinde boğuluyordum cehennem sonsuzdu bunu biliyordum fakat içinde biranda kendimi hissettim daracık bir tünel kafamı kaldıracak kadar bile boşluk olmayacak bir tünel gözüme geldi icinde yaratıklar . Nedense oanda aklıma firavun geldi . Bu nasıl dayanacak diye düşünmeye başladım sonrasında vesveseler devam etti madem cehenneme gidiceksek biz neden varız vsvs sorular artışa geçti bu sorularla iyice boğuldum. Sürekli bu sefer o Müslüman kardesime kurşun sıkan pis yahudiye bile acımaya başladım dikkat buyurun. Kin tuttuğum kavme acımaya başladım onlar cehenneme gidiyor diye degil Haşa Allah neden bu insanları yarattı cehenneme gidicekler diye ama elimde degildi bu halimden şikayetciydim neden boyleyim hocam diyordum hocama .sordum dediki bu merhametin dogal fakat firavun Ben tanrıyım demiş bi zahmet yansın bu zata acımakta imanı tehlikeye sokar dedi. Ama ben ne bileyim beynim kitlenmişti hani bir aralar 2 ufacık yavrucağa tecavüz edildi ya onlara değilde o pislik şerefsizlere acıyordum resmen ama nedenini bilmiyorum simdi ise bu pislik hal geçti üzerimden kalbim mikrop kapmıştı sorum şudurki ben Allah teala'ya olan haddimi aştım mı ama ben bunu isyan ederek Allah'ım neden bu insaları cehenneme atıyosun diyerek değil sebebinide bilmiyorum ben bu hallere nasıl düştüm .

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Gereksiz merhamet / Merhamet duygusunu yanlıs yere kullanmak


  Bence biraz dikkatli ol .O şerefsizlere acımak saçma.Ama sende hatan olduğunu anlıyosun.Acımamaya çalış empati kur belki o zmn acımazsın.Ama hala acırsan oölelerine bol bol dua et ibadetlerini yerine getirmeni tavsiye ederim


 3. 3
  bbgbbg Üye
  bbgbbg
  Üye

  Üye No: 113174
  Mesaj Sayısı: 579
  Tecrübe Puanı: 6

  Yorum: Gereksiz merhamet / Merhamet duygusunu yanlıs yere kullanmak


  Bu tarz vesveseler geldiğinde şeytandan Allah'a sığının.Siz istemeden içinizden bu sorular geldiyse ve tövbe de ettiyseniz inşaAllah Rabbim sizi affeder.Cehennemliklerin kendileri bile Allah'ı suçlayamıyacak.Rabbimiz Kur'an'da cehennemliklerin kendine kızacaklarını söylüyor.Çünkü Allahu Teala kimseye haksızlık yapmaz.Allahu Teala adildir.Cehenneme gidenler bile suçlu olanın kendisi olduğunu anlayacağına göre bizim haşa Allah bunlara fazla mı azap veriyor vs. gibi düşüncelere girmemize gerek yok.Rabbim herşeyi yerli yerince yapandır.Allah(azze ve celle) bizleri cehennem azabından korusun.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Gereksiz merhamet / Merhamet duygusunu yanlıs yere kullanmak


  Sevgili din kardeşim.
  Hissettiğin duygu ve düşüncede hiç bir kusur yoktur. Ameli olmayan bu duygularınızda, sorumluluk yoktur. Hatta ki makbuldür.
  Merhamet hissi tamamen Rahmanidir. Allah kullarına çok merhamet duyar. Allah bu sebeple pişmanlık yaşa, af dile, ben affedeceğim der. Allah çok merhamet sahibidir. Yaptığı zalimliklerle kendisine ve başkalarına zülüm eden kişiye ancak acınır. Cehennem; içindekilere acınacak, merhamet duyulacak korkunçluktadır. Insan olarak bizler merhamet duyarız fakat merhamet ile adalet olmaz. Hakîm olan kişinin merhametle yargılama yapması mazluma bir kat daha zulüm olur.
  Sevgili kardeşim bu yüzden biz adalet makamı olmadığımızdan merhamet duyabiliriz. Her kimki cehennemi görse içindekilere acır ve kendi nefsi için korkuya kapılır. Cehennem ehli, kendi kendilerine de acırlar. Ben Allah'ın azabından ve adaletinden korkuyorum. Sevgili kardeşim biz kendi akibetimizden eminmiyiz ki kendimizi bırakıp başkasının haline bakalım. Peygamberimizi (sav) görmüş, dinleme fırsatı bulmuş insanlardan, cehenneme gidecekler var. Dinden dönenler.
  Kimse halinden emin degildir. Ananın bebeğini atıp kaçacağı ve azabın korkutuculugundan dolayı kimsenin kimseye acimayacagi güne hazır ol. O gün nefsim nefsim diyerek ne anamızı ne evladimizi gözümüz gormeyecek..
  Dünyada zulüm edenler ancak kendi nefislerine zulüm ederler.. Her günah kişinin kendine zulmüdür... Vesselam


+ Yorum Gönder