Ben Aşağılık Mıyım 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben Aşağılık Mıyım


  ben kendimi aşağılık ve insan dışı varlık olarak görüyorum nolur yalvarırım aşağıyı okuyun ve sorularıma cevap verin

  Ben ailem bile cehenneme gidecek olsa umursamıyordum sadece kendimi düşünüyordum ve sevdiklerim cehenneme gitsin istedim onların kesin cehenneme gitmesi kafir olması sanki psikolojik olarak rahatlamamı sağlıyordu belki ben cennete gidebilirim diye düşünerek ve sonra dinden uzaklaşınca sevdiklerim de dinden çıksın istedim belki onların kafasını karıştırdım kendim sonra tevbe edip cennete gidebilirim diyordum ve onun dışında mesela size ahir zamanda az kişi mi imanlı ölecek diye sorup duruyordum çünkü bu beni rahatlatıyordu herkesin imansız ölmesi beni rahatlatlıyordu ben belki cennete gidebilirim diye ve bunlar insanlık dışı düşünceler sizce bunlar doguştan gelen bir bencillik mi yetiştirilme tarzım mı?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kuldurdileyen Üye
  Kuldurdileyen
  Üye

  Üye No: 121260
  Mesaj Sayısı: 355
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 47
  Yer: Ankara

  Yorum: Ben Aşağılık Mıyım


  Doğuştan mı, yetiştirilme mi, hayır bu senin kandırılma tarzın. Mantığını yenik düşürmüşler seni bir ateşe çekmek istiyorlar ve Allah ın seni sevmesini istemiyorlar. Senin O nun sevgisine layık olmadığını ispatlamaya çalışıyorlar. Cennetten kovulan acısını sen ve senin soyundan, cinsinden olan kim varsa çıkartmaya çalışıyor. Onun sizinle olan bu savaşı kıyamete kadar asla bitmeyecek. Eğer Rabbinin sevgisini diler isen akrabaya, komşuya iyilik yap. Zayıfları koru ve kolla, diğer kandırılmışlar için kötü düşünme onları da hayra davet et.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Ben Aşağılık Mıyım


  peki bu bahsettiğim şeyler aşağılık olduğumu dünyanın en kötü insanlarından olduğumu ve hiçbir sevgiye layık olmadığımı göstermez mi?


 4. Reklam

 5. 4
  Kuldurdileyen Üye
  Kuldurdileyen
  Üye

  Üye No: 121260
  Mesaj Sayısı: 355
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 47
  Yer: Ankara

  Yorum: Ben Aşağılık Mıyım


  Göstermez, his ettirir. Mantık zayıftır, düşman zayıf yerinden vurur. Zayıf yönünü gördün, insanın en zayıf yönünü gördün. Sığınman gereken güvenilecek yeri biliyormusun. Rabbine güveniyormusun? O na güvenen, O na sığınana kimsenin zarar uğratılmayacağına şehadet ederim. Sen üzerine şer oyunları ile yaklaşan düşmanından Rabbine sığın. O ne güzel koruyucudur. O ndan ümit kesen akıl, akıl değildir.


 6. 5
  Günahkarlık Üye
  Günahkarlık
  Üye

  Üye No: 120379
  Mesaj Sayısı: 54
  Tecrübe Puanı: 1

  Şöyle mi düşündün üniversite sınavından sonra ki gibi belli bir kontenjan var ve ona göre kişi belirleniyor gibi mi düşündün ama cennet üniversite sınavının kontenjan sayısı gibi sınırlı değil ki yani Allah en iyi 1000 kişiyi cennete alacağım diğerleri cehennemlik demiyor ki cennet sınırsız kontenjansız


 7. 6
  misafir1 Üye
  misafir1
  Üye

  Üye No: 122432
  Mesaj Sayısı: 47
  Tecrübe Puanı: 1

  anlattığın şeyler aşşağılık olduğunu göstermez, herkesin cennette evi vardır. ama bahsettiğin şeyler çirkin şeyler. bizlerde çirkinliklerimizi düzeltip, güzel hasletler kazanmaya çalışıyoruz. göz göre göre de çirkinlikler yapılmaz. bunlara bulaşılmış olsa bile bir duş alınır temizlenilir.


 8. 7
  Kuldurdileyen Üye
  Kuldurdileyen
  Üye

  Üye No: 121260
  Mesaj Sayısı: 355
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 47
  Yer: Ankara

  Kontenjan, maddenin olanaklar dahilinde stoklanabilmesi halidir ama mesaj yazan Allah ın kulu, sevgiye layık olma halinden bahs eder. Sevgi maddesel değildir, hacme sahip olmadığından kontenjanı düşünmemiştir. Herkesin cennete evi olamaz, çoğumuz cehennemi dileriz. Allah ın bize merhamet etmeyeceği, bizi duymayıp, görmeyeceği bir yer isteriz, o yüzden çoğumuzun yeri cehennemdir. Cinsimizin çoğu farklı arzuya sahiptir. Kimimiz yemek yiyip asla doymamak, daha çok hatta sınırsız durmadan yemeyi arzu ederiz, o yüzden zakkum vardır. Cinsimizin çoğu aldatılmış ve Yaradıcımızı inkar etmiş, ondan uzak olmayı dilemişizdir. Hepimiz neyi dilemişsek, ona kavuşturuluruz. Madde temizliğinde madde kullanılır. Ruh madde değildir. Beden su ve çeşitli kimyasallarla temizlenebilir. Madde olmayanın, madde ile temizlenebileceğini düşünmek, cinsimizin sıklıkla yaptığı algı hatalarından biridir. Beyin maddedir, tedavisinde ilaçlar ve cerrahi operasyonlar kullanılabilir ama enfeksiyon, lezyon veya herhangi bir kimyasal dezenformasyonun olmadığı bir bozulma için maddeye başvurulması benim açımdan insanlığın yeterli olgunluğa kavuşmamış olmasından ileri gelir. Mesaj yazan Allah ın kulu, bir hali, aldatılma halini yazmıştır. Bunlar kendisinden değil düşmanındandır. Düşmanına inanır, düşmanını sever ise sevdiğiyle beraber olur. Rabbini tanır ve ona güvenir ve ondan af dilerse, ona doğrusu gösterilir, içi rahatlatılır, huzura kavuşturulur.


+ Yorum Gönder