Kız çocukları için namaza başlama yaşı 5 üzerinden 3.80 | Toplam : 5 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kız çocukları için namaza başlama yaşı


  7 yaşında bir kızım var. Ona ibadetleri ve dini bilgileri annesi olarak eksiksiz olarak öğretmek istiyorum. namaza başlama yaşı 7 midir. Bu yaştaki bir çocuk namazı 5 vakit namazı eksiksiz öğrenebilirmi. ona namaz kılmayı öğretirken nasıl başlamalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 19,456
  Tecrübe Puanı: 234

  --->: kız çocukları için namaza başlama yaşı


  namaza_baslama_yasi.jpg

  7 yaş; okul ve namaz başlıyor...  "Ailene namazı emret ve kendinde ona sabırla devam et.Senden rızık istemiyoruz.Sanada biz rızık veriyoruz.Güzel sonuç Allah'a karşı gelmeden sakınanlarındır." TAHA S. 132
  "Çocuklarınız yedi yaşına ulaşınca,onlara namazı emrediniz. Ebu Davut
  Bugün ülkemizde ,çocuklarımızı yedi yaşına gelince okula gönderiyoruz.Göndermezsek suçlanıyoruz.Peygamberimizde asırlar önce 7 yaşında namazı emretmiş çocuklara.
  Çocuğumuzun okul eğitimine öyle çok özen gösteriyoruzki,7 yaşına bile gelmeden hazırlık okullarına,anaokullarına,kreşlere vs veriyoruz.Okul yaşına gelmeden kitaplar,kalemler alıyoruz.Ama bu özeni namaz eğitimindede gösteriyormuyuz?7 yaşına gelmeden seccade,tesbih,başörtüsü ile tanıştırıyormuyuz?
  Çocuğumuz konuşmaya başladığı zaman,ona kadar sayması bile çok hoşumuza gidiyor. Ama kısa dualardan kaç tanesini öğreniyor?Okul öncesi eğitimin çocuklar için çok önemli olduğu belirtiliyor ve 7 yaş çok geç deniliyor,namaza gelince ise daha erken daha küçük deniliyor.
  "Ağaç yaşken eğilir"atasözü okul eğitimi için geçerli iken namaz eğitimi için geçerli değilmi?

  "Ey inananlar,kendinizi ve çoluk çocuğunuzu yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun" buyuruyor cenabı hakk.
  Cehennem ateşine karşı en büyük kalkan namaz.Dünyevi ateşlerden çocuğunu korumak için çaba sarfeden,hatta bu uğurda ömrünü harcayan anne baba,cehennem ateşinden korumak için hiçbir çaba sarfetmezse hem kendi ömrünü hem çocuğunun ömrünü zayi etmiş olur.


 3. 3
  Fetva Meclisi Moderatör
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 6,313
  Tecrübe Puanı: 71

  Cevap: kız çocukları için namaza başlama yaşı


  Değerli kardeşimiz çocuklarımıza namazı alıştırmanın yaşı 7-10 yaş arası olması lazımdır. çocuklarımızı namaza alıştırmak ve namazı sevdirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarfetmek zorundayız...


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: kız çocukları için namaza başlama yaşı


  kız çocukarında regl olduuktan sonra namaz farz duruma gecer


+ Yorum Gönder