Kuranda geçen peygamber kıssaları 5 üzerinden 4.52 | Toplam : 60 kişi
  1. 1
    Kayıtsız Üye Misafir
    Misafir

    Hz.Musanın Hz.İsanın Hz.Davudun Hz.Nuhun kuranda geçen kıssaları


    bu yazdığım peygamberlerin kıssalarını bulurmusunuz

    İlgili Yazılar

  2. 2
    Ebu Ducane Üye
    Ebu Ducane
    Üye

    Üye No: 8931
    Mesaj Sayısı: 514
    Tecrübe Puanı: 7

    Cevap: h.musanın hz.isanın hz.davudun hz.nuhun kuranda geçen kıssaları


    Hz. Musa(a.s) ve Karun kıssası

    Karun ve musa as akrabadır.bu devamlı musa as ile beraber dolaşır .dostu peygamber olduğu için Karun dört dörtlük müslüman görüntüsün dedir. ALLAH(CC) musa as bütün ilimleri öğretmiştir.bunlara simya ilmide dahildir.

    simya; dokunduğu her şeyi altın yapabilme ilmidir.karun bu ilmi musa as dan öğrendi.öyleki dokunduğu her şeyi altın yapmaya başladıtabi bu kadar dünyalığa meyledince dinden uzaklaştı kul olduğunu unuttu serveti gün geçtikçe arttıhazinelerinin anahtarları 40 deve yükü idi.musa as karuna nasihat verdiysede dinlemedi gizliden gizliye musa as düşmanlık duymaya başladı ve yüce yaratıcıdan emir gelmeye başladı.

    çünkü haddi iyice aşmıştı.artık musa as bir gün bile görmeğe tahammül edemiyordu.musa as nasıl rezil edebilirim diye çok sinsi bir plan yaptı.o kadar zengindiki istediğini yaptırmaya sahipti.
    bu plan şöyleydi;
    o civarda oturan zinakar bir kadın vardı.bu kadın musa as kalabalık bir yerde gördüğü zaman hemen bağırmaya başlayacak ve musa as kendisiyle yattığını söyleyecekti bunu yaptığı taktirde kendisini altına boğacağını söyledi ve nitekim öylede oldu. musa as kalabalık içinde dolaşırken zinakar kadın birden bağırmaya başladı.şu kendisinin peygamber olduğunu söyleyen adam varya yalancıdır o benimle zina yaptı.sahtekarın biridir.bu sözler karşısında musa as utancından kıpkırmızı olur ve çok sinirlenir kadına dönerek derki ;

    yüce yaratan ALLAH aşkına doğruyu söyle sen benimle zina yaptın mı?

    herkes merakla kadına bakar kadında yaptığından pişman olup söyle dedi;yemin olsun ki musa as ile zina yapmadım benim böyle demem için karunla anlaşma yaptım.her şeyi karun planladı.karunda o arada halkın içindeydi.musa as ALLAH'a şöyle yalvardıya rabbi senin peygamberine iftira atan ve haddi aşan bu adamı sana havale ediyorum o esnada yer sarsılmaya başladı ve birden karun yere gömülmeye başladı ve tabi bütün altınları malı mülküdeşaşan ve haddi aşan karun helak olup yerin dibini boyladı
    işte ibretlik bir olay RABBİM bizleridi şaşırtmasın
    AMİN  3. 3
    misafir Misafir
    Misafir

    Cevap: kuranda geçen peygamber kıssaları nelerdir?


    Teşekkür ederim güzel bir paylaşım yaptınız


  4. Reklam

  5. 4
    Kayıtsız Üye Misafir
    Misafir

    Cevap: --->: kuranda geçen peygamber kıssaları


    kuranda gecen peygamberlerin hikayeleri


+ Yorum Gönder