Ekmek İsrafı Nasıl önlenir? Bayat Ekmekten Nasıl Yararlanılır ? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi
 1. 1
  Ecrinim Bayan Üye
  Ecrinim
  Bayan Üye

  Üye No: 69122
  Mesaj Sayısı: 3,292
  Tecrübe Puanı: 90

  Ekmek İsrafı Nasıl önlenir? Bayat Ekmekten Nasıl Yararlanılır ?


  bir çok konuda olduğu gibi özellikle ekmek hususunda elimizden geldiğince dikkat ediyoruz Elhamdulillah.
  Bayat ekmekleri rondoda incecik kıyıp derin dondurucuda muhafaza ediyorum,bunu köfte içine bağzen de galeta unu niyetiyle değerlendiriyorum,tavsiye ederim:)
  ilgili konu için Allah c.c. razı olsun..

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ZEHRA027 Üye
  ZEHRA027
  Üye

  Üye No: 34921
  Mesaj Sayısı: 64
  Tecrübe Puanı: 2

  --->: Ekmek Israfı Nasıl önlenir ? Bayat Ekmekten Nasıl Yararlanılır ?


  Benim Annemde ıslıo Hamur haline getirio yeniden..Ve gözleme yapıoz..Cok hoş oluo..;)


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ekmek


  Hocam biz evde eşim ve ben yaşıyoruz çocuklar var ama daha ekmek o kadar çok giyemiyorlar mesela bazen eşim bir tane alıyor bitiyor bazen iki tane alıyor yarım kalıyor bazen tüm kalıyor bu sefer bayatlıyor taze alıp geliyor bazen bayatlayan ekmekleri tost yapıyorum bazen ayırıyorum eşime veriyorum köylerde işe gidince ıslatıp köpeklere veriyormuş ekmekler bayatlıyor falan mesela bozulmakta olan peynirleri de veriyorum götürüyor ben günah işemiş oluyor muyum ekmekler bayatlıyor diye hocam cevaplarsanız sevinirim


 4. Reklam

 5. 4
  muvaffak Özel Üye
  muvaffak
  Özel Üye

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 722
  Tecrübe Puanı: 11

  Yorum: Ekmek İsrafı Nasıl önlenir? Bayat Ekmekten Nasıl Yararlanılır ?


  Sokak hayvanları beslemekle günah değil sevap işliyorsunuz. İsraf konusunda ise satın alınıp fazla kalan o şeyin maddi değerinden öte çevreye, topluma, hayvanlara, bitkilere haksızlık etmiş ve haklarını gasp etmiş oluruz. Bu anlamda israf etmemek önemlidir. Yemeğinizin artması durumunda hayvanlara vermeniz iyi bir fiildir, sevaptır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Evde bazen bir tane ekmek alıyoruz yeniliyor parçalar kalıyor bazen evde olmuyoruz kalıp bayatlıyor ve eşimde işe giderken götürüyor hayvanlara ıslatıp veriyormuş ben o kadar çok ekmek bayatlamıyorum diye günaha giriyor muyum bazen yenilmiyor bazen de ufak tanesi bırakmayana kadar yediriyorum eve zorla


 7. 6
  misafir1 Üye
  misafir1
  Üye

  Üye No: 122432
  Mesaj Sayısı: 189
  Tecrübe Puanı: 2

  ne yapıyorsanız güzellikle yapın, aklı başında yapın. bende evde ekmek bayatlamasına kızıyordum, bunun altında aslında bizim de düzensizliğimiz yatıyor. ne yediğimiz ne zaman yediğimiz belli değil, ekmeksizde kalınmıyor. eleştirmesi kolay oluyorda, ekmek almaya yemek yapmaya gelince biz yapmaya kalksak, beter olur. hanımınız doğru yapıyormuş, artacak ekmek kendini belli eder, bayat bozulmuş ekmek hayvanlarada zararmış ama kuruyan ekmekleri nasıl değerlendireceğini hanımlar daha bilirler. tost yaparlar ufalarlar bir şey yaparlar. kuşlara vermek de daha güzel daha sevimli bir şey. dikkat etseniz yeter gerisini de güzellikle halledersiniz.


+ Yorum Gönder