İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi) 5 üzerinden 4.85 | Toplam : 80 kişi
 1. 1
  tsrock Emekli
  tsrock
  Emekli

  Üye No: 98251
  Mesaj Sayısı: 50
  Tecrübe Puanı: 0

  İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi)


  Ben şöyle yapsam niyet ettim allah rızaı için istihare namazı kılmaya
  1.rekT subhaneke.fatiha.maun
  2.rekat fatiha ihlas
  kadeiahire tahiyyat salli barik rabbeNalar sonra kendimce dua edip yatsam olurmu

  Tam olarak istihare namazı nasıl kılınır ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi)


  Evet kardeşim istihare için bu şekilde namaz kılınabilir. Ama istihareden sonra istihare duası ettikten sonra kendi duanı ve dileğini dile getirsen daha güzel olur. Bu duayı yapmadan direk kendi dileğini dilersen yine de istihare için yeterli olmuş olur.

  İstihare namazından sonra okunan istihare duası:


  ‘‘Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es'eluke min fadlike'l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemu vela â'lemu ve ente allâmu'l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzâ'l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ'lemu enne hâza'l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va'kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. ’’

  İstihare duasının anlamı;


  “Allah’ım yapmayı düşündüğüm şu işin işlenmesinden yahut terkinden hangisinin hayırlı olduğunu bana ilminle kolaylaştır. Kudretinle senden güç istiyorum. Senin devasa fazlından hibe buyurmanı dilerim. Şüphesiz senin her şeye gücün yeter; benim gücüm yetmez. Sen bilirsin, ben bilemem. Sen şeyi çok iyi bilensin, Allah’ım. Eğer bu işi dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahretimin sonucu bakımından benim için hayırlı olduğunu bilirsen o işi bana takdir et, kolaylaştır ve onu bana mukaddes kıl. Eğer bu işi; dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahretimin sonucu bakımından benim için fenalık olarak bilirsen, onu benden, beni de ondan uzak eyle. Nerede olursa olsun benim için iyilik olanı takdir et. Sonra da beni bu hayırla hoşnut eyle''


 3. 3
  hatalar Üye
  hatalar
  Üye

  Üye No: 94143
  Mesaj Sayısı: 217
  Tecrübe Puanı: 3
  Yer: Dünya

  Cevap: İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi)


  Bundan sonra da, inşallah hiç günah işlememeye söz veriyorum" denir.DEMİŞSİNİZ . ama hatasız kul olmaz ki söz verirsek günah işlediğimizde sözümüz bozulmuş olacaktır ki kişi tutamayacağı sözü vermemelidir burada onun yerine inşallah kendimi günahlardan sakınmak istiyorum yardım eyle ALLAH'ım diye dua etmek bana daha doğru geliyor.
  sizleride uyarmak istedim .. sağlıcakla kalaın
  Selamün Aleyküm. 4. Reklam

 5. 4
  denız Misafir
  Misafir

  Cevap: İstihare Namazı nasıl kılınır ? (Hanefi)


  yakınım benim için istihareye yatmıştı. Rüyasında büyük masada yemek veriyormuş. Masanın olduğu yerde de florasan masayı çok güzel aydınlatıyormuş. Nur gibi aydınlıkmış. Düğün yemei gibi bişeymiş. Yemekler hazır olana kadar su içmeye gitmiş. suyun yerini ararken uyanmış kendisi. Sabah uyandıktan sonra tekrar “ben şimdi ne dicem rüya için” diye düşünürken tekrar uyuya kalmış. Bu sefer bir kadın çıkmış karşısına. Ona ne demeliyim yanlış yönlendirmek istemiyorum diye sormuş. O da Allah ın adını biliyorsa inaniyorsa Allah a kimseye bir şey danışmasına gerek yok. Kimseye sormasın kafasını karıştırmasın demiş. Fakat biz şu an birbirimizi çok sevmemize rağmen ayrıldık. Beni sevdiğini biliyorum ama çok sinirleri yıpranmıştı. Acaba çekemeyen birileri ayırmaya çalışmış olabilir mi? Sizce rüya hayırlı mı? Ne olur yardımcı olun lütfen? Çok seviyorum onu.


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Değerli kardeşim. İstihareye senin kendi işin için yatman sünnettir başkasını yatırmak doğru değildir. Ayrı haldeyken birisi için istihare yapılmaz. Ancak evlilik kararı vermek üzereyken kararsız kalırsan o zaman istihare yapılabilir. Bundan dolayı bu rüyayı tabir etmek de doğru olmaz.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Istihare namazi kildiktan sonra ilk gün beyaz elbise giymiş kisiler gördüm. 2 gün tekrar yattim bu kez bir kagitta yeşil ördek yazıyordu. 3 gün ise yesil erik ile yesil elma gördüm nasil yorumlamak gerekir bu ruyalari tesk ederim simdiden


 8. 7
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  İstihare namazında ilk bir işaret alınırsa artık istihareye devam edilmez. İlk gördüğün rüya ise olumlu ve hayırlı manada tabir edilir. En doğrusunu elbette Allah bilir.


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Sayın kardeşim keşke herkes arkadaşınız gördüğü gibi güzel bir rüya görebilse aydınlık diyorsunuz demek ki hayırlı birileri aklınızı karıştırıyor olabilir asıl önemli olan şu ki uyandığında içi ferah mıydı eğer ferahsa hayırlıdır inşallah ama yinede herşeyin en doğrusunu Allah bilir.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İstiare namazında karlı bir yerdeyiz istiare için yaptığım insanla ve elimden kan akıyo karlar eriyor ve yeşil çimenler çıkıyo bunu nasıl yorumlayabiliriz


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Eğer kar olan bir mevsimde isen o zaman istihare olumlu manaya işaret eder. Asıl önemli olan senin içine gelen huzur yada huzursuzluk hissidir bu his en açık işaret olur.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İstihareye yatmistim ruyamda annemin hastanede yattigini gordum asansorle asagiya indimi gordum tuvalet gordum bahce supurdum


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu rüya istihare için net bir işaret olmaz. En doğrusu içine gelen işarete göre bir mana çıkarabilirsin. Şayet için rahat etmemişse istihareyi tekrar edebilirsin.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben rüya gördüm fakat ilk gördüğümde kar yagiyodu ama siyah tc vardı odamda , ikincisinde de yemyeşil bir bahçeden dometeslere hiç dokunmuyorum yeşil Biber topluyordum elime bi de birisi benim niyetime yatmisti beyaz gelinlik giymisim gelinliği kaldırıyormusum ayakkabılarım siyah ? Puf


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Her iki rüyanda olumlu manaya delalet eder. İstiharede eğer ilk gecede bir işaret alırsan daha devam edilmez. İlk gördüğün rüya olumlu manaya işarettir. Elbette içine gelen his de çok önemlidir.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son