Hastalık hali namaz kılmazsak günah olur mu 5 üzerinden 4.31 | Toplam : 52 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hastalık hali namaz kılmazsak günah olur mu


  baş ağrısı veya baş dönmesi tansiyon düşmesi gibi rahatsız edici ve ayakta durmamızı zorlaştırıcı halsizlik hallerinde namazı terk etmek günah midir? uykulu halde iken namaz kılmak mekruhtur diye duymuştum bu hallerde kendimizi zorlamak namazımızı kılmak gerekir mi yoksa daha zinde hissettiğimiz bir zamana kaza edebilir miyiz?

  Dün gece yaşadığım karın ağrısından dolayı yatsi namazını kılamadim, ağrı çok rahatsız ediciydi, bekledim geçmesini yada hafiflemesini ama tam tersine daha da şiddetlendi, mecburen gecenin 2 sinde acile gittik, ağrı kesici serum taktılar, tahlil yaptılar derken, eve dönünce saat 5 e yaklaşıyordu, yatsı namazını kılamadim, sabah namazına da uyanmadim, bu bir özür sayılır mı, namaz kılmak istedim ama kılamadim, ağrı buna izin vermedi.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,392
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Hastalık hali namaz kılmazsak günah olur mu


  Namaz asla kazaya bırakılamaz. Farz namazını uykulu halde iken de kılabilirsin. Ağır bir hastalık olduğunda yerde oturarak buna da gücünüz yetmiyorsa yatakta uzanarak namaz kılabilirsiniz. Yarım saat sonra öleceğinizi bilseniz dahi namazınızı kılmak zorundasınız.


+ Yorum Gönder