Namaz kılan biriyim eşim namaz kılmadığı halde alkol alan biri ben eşimi alkol alıyor diye boşayabilirmiyim 5 üzerinden 4.62 | Toplam : 13 kişi
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Namaz kılan biriyim eşim namaz kılmadığı halde alkol alan biri ben eşimi alkol alıyor diye boşayabilirmiyim


  Ben beş vakit namaz kılan biriyim eşim namaz kılmadığı halde alkol alan biri ben eşimi alkol alıyor diye boşayabilir miyim

  İlgili Yazılar

 2. 2
  emirhan uysal Üye
  emirhan uysal
  Üye

  Üye No: 119149
  Mesaj Sayısı: 258
  Tecrübe Puanı: 3

  Yorum: Namaz kılan biriyim eşim namaz kılmadığı halde alkol alan biri ben eşimi alkol alıyor diye boşayabilirmiyim


  a- Eşinizin o durumunu bilerek siz onunla evlendiniz. Evlenmeden önce de öyle veya böyle huyunu terk edip etmeyeceğini tahmin ediyor olmalı idiniz.
  b- Sürekli alkol alan bir erkeğin hanımının boşanmak istemesi dinen sakıncalı değildir. Boşanmak isteyebilirsiniz.
  c- Her şeye rağmen devam etmek ve düzelmesi için gayret etmek de sizin bileceğiniz bir iştir.

  Önce bu işten vazgeçirmeye çalışın uyarın!
  Haram olduğunu Allahın razı olmadığını bu işlerin pis olduğunu ona anlatın.


 3. 3
  imam Özel Üye
  imam
  Özel Üye

  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 6,095
  Tecrübe Puanı: 65
  Yer: minallah-ilelllah

  Yorum: Namaz kılan biriyim eşim namaz kılmadığı halde alkol alan biri ben eşimi alkol alıyor diye boşayabilirmiyim


  İslam dininde boşanma sebepleri bellidir kocanızın günah işlemesi boşanma sebebi değildir sizi günaha zorlamadığı sürece
  ve alkol aldığı zaman size sövüyor hakaret ediyor zulmediyorsa Bu bir boşanma sebebidir

  Aşağıdaki konumuzu inceleyebilirsiniz

  [URL]https://www.mumsemaforum.com/islamda-aile/24960-islama-gore-bosanma-sebepleri.html[/URL]


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Namaz kılan biriyim eşim namaz kılmadığı halde alkol alan biri ben eşimi alkol alıyor diye boşayabilirmiyim


  İmam bey yanlış anlamazsanız size bir şey sormak istiyorum. Acaba klavyenizde otomatik düzeltme mi var ? Hemen hemen her cümlenizden sonra bazı karışıklıklar oluyor da, bu sadece benim dikkatimi çekmemiştir herhalde :) Sadece merak ettim, hakkınızı helal edin.


 6. 5
  imam Özel Üye
  imam
  Özel Üye

  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 6,095
  Tecrübe Puanı: 65
  Yer: minallah-ilelllah

  Hak helal olsun. Bazen hiç vaktim olmuyor, arada vakit bulduğumda sesli telefondan yazıya çevirip cevap veriyorum, kontrol edecektim babam seslendi unuttum kusura bakmayın.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ne kusuru... Siz benim kusuruma bakmayın asıl. Dediğim gibi sadece merak ettim, sizi yargılamak amaçlı değildi kesinlikle. Verdiğiniz cevaplar için de Allah (c.c) sizlerden razı olsun.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamün aleyküm hocam ben ve eşim eskiden alkol içerdik fakat bir gün ben bir anda tövbe ettim.beş vakit namaz kılmaya başladım herşeyden elimi ayağımı çektim fakat karım hala alkol kullanıcam diyor geceleri eylence yerine gidicem diyor dinden bahsettiğim zaman kapat konuşma diyor Kur'an öğrenmeye çalışıyorum kuranlar kafayı bozdun diyor ne yapmalıyım


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam Allah yardımcın olsun ve eşini de ıslah eylesin. Eşini bu ortamlardan ve haramlardan uzaklaştırmak için elinden geleni yapmalısın. Ama iyilik, sabır ve fedakarlıkla bunu yapmaya çalış. Kurana ve İslama hakaret içeren veya küçümseyecek kelimeler kullanmak Allah korusun insanı küfre sokar.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Benim eşim(karım) de aynı şekilde bana dayatmayla, zorbalıkla ben işsiz kalırsam bana içkimi alacaksın diyor. Ben annemin ölümünden sonra, tevbe ettim, 5 vakit namaz kılmaya başladım. Sağda solda saçma sapan, orasını burasını açıp gezen insanlara acıdığımı, çıplaklığın özendirildiğini, kıyametin yaklaştığını vs söylüyorum. Ama bana, yoz ve bağnazlaştığımı söyleyip, tüm bu din kararlarını alırken, ona, 2mizin hayatı diye ne diye sormadığımı söyleyip anormalleştiğimi aktarıyor.
  Cehennem korkusuna, ölüm korkusuna dehşetle bunları yaptığımı söylüyor. Ben buradaki 60-70 vs yıllık hayatımı, ahirete değiştiğimi söyledim. Kabul etmiyor ve ben bu hayattan içkiyle keyif alıyorum. Sen ise kabuğuna çekiliyorsun deyip bu hayatı kabul edemeyeceğini söylüyor. Ne öneriyorsunuz? Ben namazımı kılayım derken o bana milletin içinde geç kaldık hadi artık deyip deyip canımı sıkıyor. Dini inancı var aslında ama sırf egosu için, kibri için, zevki için susup laf etsem de etmesem de üzerime oynuyor. Üstelik cinsel olarak da birlikteligimiz oldukça,hayli azaldı ve gözüm dışarı kaymaya başladı. Dini açıdan söz vermiş olmasam çoktan aldatmıştım ama korkum var. Her yönden kendimi çekmeye çalışıp emir ve yasaklara uymaya çalışıyorum. Ama gözümü sakındıramıyorum. Bana fikir verin, yardım edin..


 11. 10
  Kuldurdileyen Üye
  Kuldurdileyen
  Üye

  Üye No: 121260
  Mesaj Sayısı: 355
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 47
  Yer: Ankara

  Misafir arkadaş, şu anda eşine içki aldığını sanıyorsun ya, sen aslında ona ateş alıyorsun. Eşin sana sevdirilmiş ama sen sevdiğini sözlerinle soğutuyor, uzaklaştırıyorsun. O sana Allah ın emaneti biliyorsun değil mi? Baktın ki uzaklaşıyor ve soğuyor her ne söyledin ve yaptıysan bir daha o soğutanı asla yapma. Kınama ve küçük görme. Çıkmadık candan da ümit kesme. Madem seviyorsun ve madem o sana en yüce yerden emanet, onu neyin Allah a yaklaştıracağını keşfet. Onun iyi ve doğru şeyler yapmasına fırsatlar oluştur ve iyiliği ona kolaylaştır. Sen mademki kocasın ve eşini seviyorsun, Allah a dua etsene. Emaneti sana o verdi. Ama küçümser yahut kınarsan küçümsenir ve kınanırsın. Ümidini kesme. Ümidini keserler. Ümitle, tevazu ile ve inanarak Rabbine dua et, Rabbine sığın O seven ve daralmışların tek hakiki yardımcısıdır.


+ Yorum Gönder