Sevdiğimizin fotosuna bakmak günah mıdır? 5 üzerinden 3.63 | Toplam : 38 kişi
 1. 1
  Zinnire Üye
  Zinnire
  Üye

  Üye No: 113746
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Sevdiğimizin fotosuna bakmak günah mıdır?


  Lütfen yardimci olur musunuz çok olmasa da birinin fotosuna bakiyorum ama hicbir seklde günaha girmek istemiyorum sadece Rabbimin bana nasip etmesine dua ediyorum bunu için günahsa ya da caizse bakmakyacagim

  Merhabalar sevdiğimizin fotosuna bakmak günah midir ben çok olmasa da ara da bir bakiyorum ve başka hiçbir şey yapamiyorum duadan başka onun haberi olmasa da bakiyoeum fotografina eğer ki caizse günahsa ya da göz zinasina giriyorsa bakmayacagim

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Svvl Üye
  Svvl
  Üye

  Üye No: 113341
  Mesaj Sayısı: 43
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Sevdiğimizin fotosuna bakmak günah mıdır?


  Ben de merak ediyordum bu konuyu. Zamanında taktığım oyuncular vardı,açar açar bakardım fotolarına ancak sonra günah mı bilemediğimden bırakmaya çalıştım. Sizinki Allah nasip ederse hayatlarınızı birleştirebileceğiniz biri en azından �� Ben böyle bir zamanda, medyası bilmem nesi televizyonu,interneti,o tuzağı bu tuzağı derken ahir zaman ergenlerinden de olduğum için günahsa eğer böyle bir cahilliği yapmıştım.


 3. 3
  bbgbbg Üye
  bbgbbg
  Üye

  Üye No: 113174
  Mesaj Sayısı: 579
  Tecrübe Puanı: 6

  Yorum: Sevdiğimizin fotosuna bakmak günah mıdır?


  Nur Suresi/30;
  "Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır."

  Nur Suresi/31;
  "Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!"

  Göründüğü gibi Allah(azze ve celle) ayetlerde erkek ve kadınlara gözlerini hatamdan korumasını emretmiş.O yüzden fotoğrafta olsa dikkat edelim inşaAllah.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder