Elleri, Kolları Ve Ayakları Olmayan İnsanlar !!.. 5 üzerinden 3.67 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  *ÜSTÜNBAŞ* Üye
  *ÜSTÜNBAŞ*
  Üye

  Üye No: 77032
  Mesaj Sayısı: 378
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 77

  Elleri, Kolları Ve Ayakları Olmayan İnsanlar !!..


  Elleri , Kolları Ve Ayakları olmayan İnsanlar


  Jeanie at the Giant`s Camp in Gibsonton, Florida, 1999 Photo by Judy Rock


  Jeanie walking on her hands, 1937 (Mannix)


  Wedding portrait, 1936


  Jeanie with great-grandson Alexzander Morrow, 1992 (Rosen)


  Prince Randian with Matt McHugh in `Freaks` (1932)


  With Johnny Eck, on the set of `Freaks` (1932)


  Şükretmesini Bilelim..Bunların Durumunu Görelim..Allah' ım Kazalardan vede Afatlardan Bizleri Koru.. Amin. *ÜSTÜNBAŞ*

  İlgili Yazılar

 2. 2
  *ÜSTÜNBAŞ* Üye
  *ÜSTÜNBAŞ*
  Üye

  Üye No: 77032
  Mesaj Sayısı: 378
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 77

  --->: Elleri, Kolları Ve Ayakları Olmayan İnsanlar !!..


  Kolları Bacakları Olmayan Genç

  Kolları ve bacakları yok ama hayattan zevk alıyor

  govde_adam1.jpg

  Rostock - Yürüyemiyor, okşayamıyor, burnunu kaşıyamıyor. Christian(26) genetik bir hata sonucunda kolları ve bacakları olmadan dünyaya geldi.

  govde_adam2.jpg

  Mecklenburg-Vorpommern (Almanya) ‘da yaşayan bu geç zor kaderine rağmen, kedere düşmemekte. Eğitim alıyor, kendisi hakkında espiriler yapıyor ve birçok arkadaşa sahip. Kalbi hayaller ile dolu bir hayat sürmekte.
  Hastalığına rağmen hayattan keyif alıyor...

  govde_adam3.jpg

  Christian (26) koruyucu annesi Gisela Arndt (74) yanında kanepede otururken. Kendisi o bir bebekken daha onu yanına almaya karar vermiştir.
  Foto: Roland Preller Muhabirler ile buluşurken oturma odasındaki kanepede oturmakta. Kendisi 19 Kilo ağırlığında. Sağ omuzunu uzatarak, “Buradan bana elinizi uzatabilirsiniz” diyor.
  govde_adam4.jpg

  “Bu yaşam sevincini nereden alıyor, nasıl kuvvet buluyor?” diye soruyor insan kendi kendisine ister istemez. Belkide doğduğu günden sonra aşması gereken her engel onu daha da güçlü yapmıştır. Asıl Ailesi onu sakat olduğundan istememişti. 10 aylık iken şimdiki bakıcı annesi Gisela (74) onu yanına aldı, kollar ve bacakları olmuştu.O artık Christian için Tutma, Yürüme ve tat almaydı. 26 yıl geçmesine rağmen kedisi gayet doğal olarak hala onun dişlerini fırçalamakta, yıkamakta, saçlarını taramakta , tuvalete oturtmaktadır.

  Muhabirler geldiği esnada yeni kahve hazırlnamıştır. Gisela üvey evladının ağızına fincanı uzatırken kendisi “ pipet'den kahve içmek güzel olmuyor...” diye küçük bir acıklama yapıyor.
  govde_adam5.jpg
  Koruyucu anne , üvey evladı ile. Kendisi 19 kilo ağırlında. Christian normal bir okula gitti. Meslek okulunuda 2.2 lik bir ortalama ile bitirdi. Yeterince arkadaşı ve ve meraklı bakışlardan rahatsızlık duymamakta. “ Tabiiki dikkat cekiyorum. Ancak insanlar ile cok çabuk kaynaşabiliyorum ve her türlü firlamalığıda yapıyorum.” diyor kendisi.

  Evinin içerisindeki dünyası ses ile çalışıyor. “Kapı açıl! Pergule in ! Işık sön! “ gibi ses komutları ile. İr ağız parcası ile internetten arkadaşlarına mesaj yazabiliyor. Ayrıca (elektronik piyano) çalıyor. Hayali bir gün bi yerde bir konser vermek. Ve tabiiki Futbolu seviyor. “Bugün Hansa Rostock maçına gideceğim ve kazanmaları için başparmaklarımı sıkacağım” diyor gülümsüyor....

  govde_adam6.jpg

  “Sakatlığım ile yaşıyabiliyorum” diyor kendisi. “ başkalarının yaptığı her seşi yapabiliyorum. Kısa bir süre önce Lübeck de MedyaBilişimi eğitimine başladım.” diyor.
  Bakıcısı onu istediği yere götürebilsin diye , araba 26 000 € ya modifiye edildi. Emeklilik sigortası ödemeyi reddediyor, Christian geleceği için hakkını mahkemede aramayı seçiyor.

  Geleceğine de kendisi umut dolu bakmakta: “Biraz bağimsizlik istiyorum, kendi, paramı kazanabilmek. Sonucda annem bir gün anımda olmayacaktır. Kendi ailemi kurabilmek beni sevindirecektir. Bakalım daha başka neler gelecek...”


+ Yorum Gönder