Hatim Duası Hatime başlamadan önce yapılması gereken dua ve başka vazifeler var mıdır? 5 üzerinden 4.29 | Toplam : 144 kişi
 1. 1
  umut59 Üye
  umut59
  Üye

  Üye No: 77791
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 41

  Hatim Duası Hatime başlamadan önce yapılması gereken dua ve başka vazifeler var mıdır?


  Selamün Aleyküm
  Arkadaşlar.Allah'ın izniyle Hatim indirmek istiyorum.Hatime başlamadan önce yapılması gereken dua ve başka vazifeler var mıdır?.Hepinizden Allah razı olsun

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  kuran okumaya başlarken okunacak dua


  Hatime başlama duası (arapça)

  kuran okuma duası.jpg

  Allahümme bil hakkı enzeltehu ve bil hakkı nezel. Allahümme azzım rağbeti fihii vec alhü nuran li basarıı ve şifa en li sadri. Allahümme zeyyin bihi lisani ve cemmil bihii vechii ve gavvi bihii cesedii ver zuknii tilaa vetehuu ala taa atike anaa elleyli ve edraren nehaari vehruşnii mean nebiyyi Muhammedin Sallalahü Aleyhi Vesellem. Ve ali hil ahyaar.

  kur'an okumaya başlarken okunacak dua türkçe arapça.jpg

  Hatime başlamadan önce okunacak dua

  Anlamı: Ya ilahi! Sen ona (Kuran ı) hak ile indirdin, oda hak ile indi. Ya ilahi! Ona olan ilgimi ve alakamı büyüt, onu gözüme bir nur ve gönlüme bir şifa kıl. Ya ilahi! Onunla dilimi süsle, onunla yüzümü güzelleştir, onunla cismimi kuvvetlendir. Sana itaat ederek gecenin bir kısım saatlerinde ve gündüzün belli zamanlarında onu (Kuran ı) okumayı bana nasip et. Beni Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem ve onun Ali ile haşr (dirilt) eyle...


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Hatim Duası Hatime başlamadan önce yapılması gereken dua ve başka vazifeler var mıdır?


  Namazi duzgun qilmagim ucun va ya Kur'ani duzgun oxumagim ucun ilk onca nadan va hansi dualardan baslamaq lazimdir.Rica ediram bunu basa sala bilan varsa,aydin sakilda yazardiniz.Bilmayanlar da oyransinlar.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Hatim Duası Hatime başlamadan önce yapılması gereken dua ve başka vazifeler var mıdır?


  İlk önce Besmele ile Fatiha suresi çünkü her rekatta Fatiha suresini okuman gerekiyor.Sonrasında kısa sureler olan kevser suresi ve ihlas suresini öğrenebilirsin.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selmun aleyküm ben kuran okurken boğazım çok kuruyo su içebilirmiyim kurana ara vererek günahmıdır


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Kuranı kerim okurken ara verilebilir. Susayan kimse su içebilir veya bir zaruri ihtiyacı olursa ihtiyacını giderebilir. İsterse ara verir dinlenir ve sonra tekrar okumasına devam edebilir. Bunların bir günahı yoktur. Allah kabul eylesin.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  - merhaba be ben hatim etmek istiyorum ben bakara Suresi nde yim hatim duasını nasıl yapılır


  - Mrhb.ben hatime baslamak istiyorum ama aklinda sorular var. Kuranu 3 4 sayfa okudum. Yarın devam edecegim.ara verirken okunacak dua nedir.yarin devam ederken ne okuyacagim.nasil baglayacagim.bilgi verirseniz sevinirim simdiden teşekkür ler.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Allah kabul etsin. Hatim okumaya başlarken yada ara verirken okunan özel bir dua yoktur. Ancak tavsiye edilen güzel dualar vardır. Yukarıdaki duaları okuyabilirsin. Hatmin bittikten sonra ise hatim duası edilir.


+ Yorum Gönder