Hz Muhammed'in Allah'in peygamberi oluşunun göstergeleri (delilleri ve kanıtları) konusunda kaynak kitap 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  karanlık28 Üye
  karanlık28
  Üye

  Üye No: 81358
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1

  Hz Muhammed'in Allah'in peygamberi oluşunun göstergeleri (delilleri ve kanıtları) konusunda kaynak kitap


  Selamün Aleyküm.Hz. Muhammed'in Allah'in peygamberi oluşunun göstergeleri (delilleri ve kanıtları) konusunda kaynak kitap ve bir de İslam Mezhepler Tarihi'nden "İmamet konusunda ortaya çıkan İtikadî -siyasi mezhepleri mukayeseli olarak inceleyiniz." hakkında kaynak ve bilgi konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.Allah razı olsun...

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 10,799
  Tecrübe Puanı: 158

  Cevap: Hanefi Mezhebi Usul Kitap isimler nelerdir?


  Alıntı
  Selamün Aleyküm.Hz. Muhammed'in Allah'in peygamberi oluşunun göstergeleri (delilleri ve kanıtları) konusunda kaynak kitap
  Ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim Hz Muhammed (s.a.v) in
  Allah c.c nun Peygamberi olduğuna deliller Kur'anı Kerim ve Ayetleridir.
  Bizler için en büyük delil Ku'an-ı Kerimdir Ayetleride kanıt için yeterlidir


  “(Ey Nebi,) muhakkak ki bu (Kur’ân) âlemlerin rabbinin indirdiği bir kitaptır. Onu ruhu’l-emin, (Cibril) uyaranlardan olman için, senin kalbine gayet açık bir Arapça ile indirmiştir. Bu, (Kur’ân’ın indirileceği) şüphesiz öncekilerin kitaplarında da vardır. İsrailoğulları âlimlerinin, bunu bilmeleri, onlar için bir delil değil midir?” (Şuarâ, 26/192-197.)

  “Her hâlde Sen, ahlâkın -Kur’ân buudlu, ulûhiyet eksenli olması itiba¬rıyla- ihâtası imkânsız, idrâki nâkabil en yücesi üzeresin.” (Kalem, 68/4.)

  "Biz onlara, ufuklarda ve kendi nefislerinde mucizelerimizi göstereceğiz ki, o (Kur'ân ve Kur'ân'ın getirdikleri)nin gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin herşeye şâhid olması yetmez mi?" (Fussilet/53)

  “Hatırlayın ki, Allah size, iki taifeden (kervan veya Kureyş ordusundan) birinin sizin olduğunu vadediyordu”(Enfâl, 8/7 16)

  Hz Muhammed’in hak ve son peygamber olduğunu gösteren bir gerekçe de, kendilerine peygamber olarak gönderilen insanların veya toplumun gerçekten bir ihtiyaç içerisinde onu beklemesidir Onun gelişi, kavminin böyle bir isteği duymasının ve açığa vurmasının akabinde vuku bulmuştur: “Bütün güçleriyle yemin ederek eğer kendilerine bir uyarıcı gelirse, herhangi bir milletten daha çok doğru yolda olacaklarına dair Allah’a yemin etmişlerdi” (Fâtır, 35/42) “Ey Ehl–i Kitap! Peygamberlerin arası kesildiği bir sırada size elçimiz geldi Gerçekleri size açıklıyor ki, ‘Biz bir müjdeci ve uyarıcı gelmedi’ demeyesiniz”(Mâide, 5/19)
  “Ümmîler arasında kendilerine âyetlerini okuyan onları temizleyen, onlara Kitab’ı ve hikmeti öğreten bir peygamber gönderen O’dur”(Cum’a, 62/2)


 3. 3
  karanlık28 Üye
  karanlık28
  Üye

  Üye No: 81358
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Hz Muhammed'in Allah'in peygamberi oluşunun göstergeleri (delilleri ve kanıtları) konusunda kaynak kitap


  Allah razı olsun...


 4. Reklam

+ Yorum Gönder