Beddua tutar mı? 5 üzerinden 4.71 | Toplam : 7 kişi
 1. 1
  nur1986 Üye
  nur1986
  Üye

  Üye No: 87168
  Mesaj Sayısı: 143
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 33
  Yer: istanbul

  Beddua tutar mı?


  herkese selam olsun
  benim sorum şu şu zamana kadar kimseye beddua etmedim edenleride hep uyardım kızdım günahtır diye ama birileri canımı çok yaktı sözler tutulmadı ve hakkımda başkalarına dedikodu yaptılar bende dayanamadım ve allahım onları bana muhtaç et ben nasıl üzüldüm kahroldum onlarda bana yaptıklarından dolayı kahrolsunlar bana muhtaç olsunlar hakkımı helal etmiyorum dedim...bu kabul olurmu ben günah işlemiş oldum mu böle dediğim için:S şimdiden teşekkürler!!!

  İlgili Yazılar

 2. 2
  menzil_guller Ya Hayy
  menzil_guller
  Ya Hayy

  Üye No: 63308
  Mesaj Sayısı: 634
  Tecrübe Puanı: 36

  Cevap: beddua tutar mı?


  ve aleykum selam Nur kardeşim..öncelikle bir müslüman ağızlarını güzel sözlere ve hayır dualara alıştırmalı, sakıncalı sözleri kesinlikle kullanmamalıdır. İnsan kendine, yakınlarına, hatta başkalarına veya hayvanlara ve diğer varlıklara beddua etmemelidir.Böylesi mânasız temenniler, duaların kabul edildiği zamana denk düşerek gerçekleşebilir.en güzeli size haksızlık yapanları Allah'a havale etmektir..
  Rasulullah efendimiz “Kendinize beddua etmeyiniz; çocuklarınıza beddua etmeyiniz; mallarınıza da beddua etmeyiniz. Dileklerin kabul edildiği zamana denk gelir de Allah bedduanızı kabul ediverir.”buyuruyor.Rabbim merhamet sahibidir.kendisine yönelenleri asla geri çevirmez.hayır duada bulunmak dileğiyle..yaptığın bedduadan pişmanlık duymak bile tevbedir kardeşim..selam ve dua ile..

  Müslim, Zühd 74. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Vitir 27


 3. 3
  sagopa23910 Üye
  sagopa23910
  Üye

  Üye No: 118651
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Müsait olan hocalarımız büyüklerimiz konu hakkında bilgisi olanlar acil yazabilir mi


  şimdiden ALLAH razı olsun teşekkürler öncelikle Selamın Aleyküm büyüklerim, yaşıtlarım, kardeşlerim..
  2 kadının kavgasında 1 kadın diğer kadına hastalığıyla ilgili bağırıp çağırırsa o kadında haklı veya haksız olduğu halde bak senin de çocuğun var inşAllah onda da olur da görürsün gibi birşey derse bu beddua tutar mı yani masum bir ufak çocuğa 2 kişinin kavgasından dolayı atılan bela,beddua tutar mı lütfen cevaplarsanız sevinirim inşAllah anlatabilmişimdir derdimi yakın zamanda şahit oldum böyle bir olaya en doğru buraya sormak geldi aklıma..


 4. Reklam

 5. 4
  imam Özel Üye
  imam
  Özel Üye

  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 6,095
  Tecrübe Puanı: 65
  Yer: minallah-ilelllah

  Yorum: Beddua tutar mı?


  Beddua eden kişi Mazlum ise bedduası tutar.
  beddua eden kadın haklı değilse bedduası tutmaz.
  Beddua nasıl yerini bulur bilemeyiz Allah'ın takdiri
  Bella bazen mala gelir bazen cana gelir bazen rızkımıza gelir


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Aldatılan kadın kocasının halen birlikte olduğu kadın için Allah'ıma havale ettim.sen benim yuvamı yıktın sende huzurlu mutlu yuvala kurama diye beddua ediyorum. Çünkü yuvamı yıktı. Çok iyi evliliğim vardı. 23 senelik. çocukta yaptılar. Beddua tutar mı?


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Kendisine haksızlık edilen kişi beddua edebilir. Beddua mazlum olan kişinin hakkını alması için onu Allah'a havale etmesi demektir. Bu yüzden kolay kolay beddua etmemek ve aşırıya kaçmamak gerekir.


+ Yorum Gönder