Film yapmanın caizliği konusunda soru? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  aykut8990 Üye
  aykut8990
  Üye

  Üye No: 88915
  Mesaj Sayısı: 9
  Tecrübe Puanı: 1

  Film yapmanın caizliği konusunda soru?


  Selamun Aleyküm. Arkadaşlar bir sorum var. Sizce film yapmak, yazmak caiz midir ? Tabi film deyince çok geniş bir alan çıkıyor karşımıza. Size biraz daha bilgi vereyim. Benim yazdığım film, bir komedi filmi. İçinde küfür yok, belaltı yok, 1-2 bayan oyuncumuz var ama kesinlikle edebe aykırı, dekolte, erotik vb. görüntüleri yok. Hatta koca filmde sadece 3-4 dakika görünüyorlar. Zaten komedi filmleri genelde erkeklerle çekilirler.

  Ailecek de izleyebileceğiniz hoş bir komedi filmi. Evet gelelim soruya. Film böyle işte. Sizce caiz midir, yoksa tüm bunlara rağmen sıkıntı var mıdır ? Erotizm, sapıklık, ahlaksızlıkdan arındırılmış fimler caiz midir. Yazana, oynayana, yönetene, çekene vs. ?

  Hem bu soruya cevap, hemde sizlerin sinema- tv ye genel bakışlarınızı öğrenebilir miyim ? Saygılar...

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 6,979
  Tecrübe Puanı: 79

  Cevap: Film yapmanın caizliği konusunda soru?


  Alıntı
  Selamun Aleyküm Arkadaşlar bir sorum var Sizce film yapmak, yazmak caiz midir ? Tabi film deyince çok geniş bir alan çıkıyor karşımıza Size biraz daha bilgi vereyim Benim yazdığım film, bir komedi filmi İçinde küfür yok, belaltı yok, 1-2 bayan oyuncumuz var ama kesinlikle edebe aykırı, dekolte, erotik vb görüntüleri yok Hatta koca filmde sadece 3-4 dakika görünüyorlar Zaten komedi filmleri genelde erkeklerle çekilirler

  Ailecek de izleyebileceğiniz hoş bir komedi filmi Evet gelelim soruya Film böyle işte Sizce caiz midir, yoksa tüm bunlara rağmen sıkıntı var mıdır ? Erotizm, sapıklık, ahlaksızlıkdan arındırılmış fimler caiz midir Yazana, oynayana, yönetene, çekene vs ?

  Hem bu soruya cevap, hemde sizlerin sinema- tv ye genel bakışlarınızı öğrenebilir miyim ? Say
  İslama aykırı söz fiil ve görüntüsü olmayan filimler caizdir.


+ Yorum Gönder