Ahiret gününde çağımız musevi ve hristiyanların durumu ne olacak? 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 10 kişi
 1. 1
  asker1 Emekli
  asker1
  Emekli

  Üye No: 91780
  Mesaj Sayısı: 84
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 38

  Ahiret gününde çağımız musevi ve hristiyanların durumu ne olacak?


  kardeşlerim; bildiğimiz üzere kıyametten sonra hesap gününde herkes yargılanacak ve cennet cehenneme gidecek...biz biliyoruz ki ancak allah a iman edenler cennete gider yani ona şirk koşmayanlar... peki islamiyet sonrası var olan yani çağımız musevi ve hristiyanların durumu ne olacak? cennet için ilk şart şirk koşmamak ise bu insanlarda tek allah a inanır ama peygamberleri farklıdır...bu konuda net bilgi ve hüküm nedir...


  benim bildiğim kadarla sadece müslümanlar cennete gider...gerisi ne kadar iyilik yaparsa yapsın ne kadar ibadet ederse nagiledir

  İlgili Yazılar

 2. 2
  islamyolu Emekli
  islamyolu
  Emekli

  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,408
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Ahiret gününde çağımız musevi ve hristiyanların durumu ne olacak?


  Alıntı
  bu insanlarda tek allah a inanır ama peygamberleri farklıdır
  Kardeş Allah a inanmak onların dedigi gibi degil. Hz İsa (Aleyhisselam) Tövbe haşa Allahın oğludur demeleri düpe düz şirk. ebedi cehennem olur.
  hadi onuda bırakalarım. Allah tektir İsa Aleyhisselam da Sadece peygamberdir derse bile. Yine cennet yüzünü göremez. Son Peygamber (Salllahu Aleyhi ve sellem) e inanacak. Tamam inandım derse onunlada bitmez Uymak zorunda. yani Hıristiyan Yahudi eski dinini bırakacak. Tümüyle İslama geçecek . İslamın hükümlerini tatbik edecek . Ondan Sonra Allahın izni ile Cennet yüzü görür. Diğer Türlüsü Gece gündüz Allahı da ansa Müslüman olmasa Ebedi cehennem vardır. Müslüman olmadan ölenler Ebedi cehenneme gidecektir kardeş.


 3. 3
  asker1 Emekli
  asker1
  Emekli

  Üye No: 91780
  Mesaj Sayısı: 84
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 38

  Cevap: Ahiret gününde çağımız musevi ve hristiyanların durumu ne olacak?


  Kardeşlerim Allah razı olsun.. peki müslüman olupta oruç hariç diğer ibadetleri yerine getirmeyenler bnlardan farklıdır değil mi?


 4. Reklam

 5. 4
  islamyolu Emekli
  islamyolu
  Emekli

  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,408
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Ahiret gününde çağımız musevi ve hristiyanların durumu ne olacak?


  Alıntı
  Kardeşlerim Allah razı olsun.. peki müslüman olupta oruç hariç diğer ibadetleri yerine getirmeyenler bnlardan farklıdır değil mi?
  Kardeş Müslüman olupta. Oruç namaz zekat gibi ibadetleri yerine getirmemek Günah oldugunu bildigi halde yerine getirmiyorsa. Yani namaz kılmamanın haram oldugunu, Oruç tutmamanın Haram oldugunu bile bile Tutmuyorsa o kişi Günahkar bir Müslüman dır. O durumda Cehenneme düşse bile Ebedi kalmayacaktır. Ama eğerki dinde Namaz Oruç yoktur derse Dinden çıkar Kafir olur. onada ebedi cehennem vardır.


 6. 5
  1616 Misafir
  Misafir

  Allah bin kere razı olsun .. Dün gece arkadaşlarla bu konu hakkında çok tartıştık ben aynen sizin dediğiniz gibi anlatmaya çalıştım ama anlamıyorlar okadar dindar hristiyan okadar Yahudi nasıl olur da cehennemde yanar diyorlar bildiğim halde beni düşünmeye sevk ettiler arada bıraktılar şükürler olsun ki bu yazıya rastladım tekrar teşekkürler  Slm peki hirisyan bir ailenin çocuğu dunyaya geldiği zaman sonuçta ailesi Hıristiyan nasıl Islami öğrenecek sonucta ailesi Hıristiyan dedigim gibi ve böyle ölüyor peki bu durum nasıl oluyor öbür dünyada şimdiden vereceğiniz cvp için tsk ederim..


 7. 6
  Şem'a Özel Üye
  Şem'a
  Özel Üye

  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 3,244
  Tecrübe Puanı: 34

  Alıntı
  hirisyan bir ailenin çocuğu dunyaya geldiği zaman
  Anne ve babanın dini ne olursa olsun her bebek doğunca ergenliğe girinceye kadar İslam fıtratı üzeridir yani ergen olmadan ölürse cennet ehlidir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Biz nasıl Amenerresulü yü okurken nasıl peygamberleri birbirinden ayırt etmeyiz diyorsak onlar da Hz. Muhammed sav i kabul etmeleri gerekir. Yani kabul etmeyen zaten otomatik dinden çıkmış olur.

  Onun dışında Hz. İsa Allahın oğlu demeyen düzgün itikadı olanlar ise ibadetlerin yaptıkları sürece onlar da cennet ehlidir diye biliyorum.


 9. 8
  Ahmet Üye
  Ahmet
  Üye

  Üye No: 529
  Mesaj Sayısı: 170
  Tecrübe Puanı: 3

  Alıntı
  Hz. İsa Allahın oğlu demeyen düzgün itikadı olanlar ise ibadetlerin yaptıkları sürece onlar da cennet ehlidir diye biliyorum.
  Bu sözünü ettiğin hıristiyanlar Hz. Muhammed (sav) Peygamber olarak gönderilmeden öncekilerdir
  Yoksa şimdi hiç şirk koşmamış da olsa Kuranı duyanlar iman etmek zorundadır


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  peki birkaç sorum olacak

  -kıyamet geldiğinde yine cehennemde mi kalacaklar?

  -şehit olan direk cennete gider diye duymuştum(doğru mu bilmiyorum) peki bir örneğin bir hıristiyan ailesini korurken öldü mesela yada savaşta ülkesi için yada insanlık için çok yararlı bir aşı keşfetti ve baya bir can kurtardı. yine cehennemde mi yanar?

  Bu arada yanlış anlamayın Elhamdülillah Müslümanım :)


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Kıyamet geldiğinde de kurana ve peygambere iman etmeyen kimseler cehennemde kalacaklardır. Nasıl ki biz müslümanlarda İsa aleyhisselamı inkar edersek küfre gireriz, aynı şekilde de bir Hristiyan Muhammed aleyhisselama iman etmedi mi kafir olur ve kafirler ebedi cehennemliktir.

  Dünyada iyi ve faydalı işler yapan Hristiyanlar bir şekilde dünyada yaptıklarının karşılığını alabilirler. Ama iman olmadan ölen kimse cennete giremez. Bu bizimde onlarında ve bütün alemlerinde rabbi olan Allah'ın bir kanunudur.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamın Aleyküm,hıristiyanlar oldukden sonraki akibeti nedir onlarada sorgu sual melekleri gelecekmi kabir azabı olacakmı iman etmedikleri sürece iyi insanda olsa faydalı işler yapmış olsalar bile cehennem var onlara ?


 13. 12
  Şem'a Özel Üye
  Şem'a
  Özel Üye

  Üye No: 677
  Mesaj Sayısı: 3,244
  Tecrübe Puanı: 34

  Müslüman olarak ölmeyen herkes ebedi cehennemdedir fakat ameline göre az veya çok azap görür.
  Ne kadar iyi de olsalar iman etmedikleri için ebedi azapta, kabir azabından ve cehennemden kurtulamazlar.


 14. 13
  nickbulamadım Üye
  nickbulamadım
  Üye

  Üye No: 120060
  Mesaj Sayısı: 6
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: cehennem

  Ben deistim ama hayatım boyunca kimseyi incitmedim hep doğru olanı yapmaya çalıştım, insanlara yardım edip iyi davrandım. Neden "cehenneme gideyim" ki? Ben ölümden sonrasına inanmıyorum yani iyilik yapan biri neden sizin inancınıza göre Cehenneme gitsin?


 15. 14
  fth123 Üye
  fth123
  Üye

  Üye No: 116079
  Mesaj Sayısı: 202
  Tecrübe Puanı: 3

  İnandım demekle bitmiyor. İnandığı gibi yaşamadıkları için komple cehenneme gidecekler.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son