Tevbe ettiğim halde aynı günaha tekrar tekrar giriyorum 5 üzerinden 4.42 | Toplam : 62 kişi
 1. 1
  Zümer Üye
  Zümer
  Üye

  Üye No: 65688
  Mesaj Sayısı: 65
  Tecrübe Puanı: 2

  Tevbe ettiğim halde aynı günaha tekrar tekrar giriyorum


  Lütfen sonuna kadar okuyunuz.
  Merhabalar , nerden başlayacağımı bilmiyorum ama affınıza sığınarak sizlerden yardım diliyorum.Lütfen bana yardımcı olup yol gösteriniz.

  Allah'a şükürler olsun namazlarımı kılıyorum ama gelin görün ki bir taraftanda günaha giriyorum.Tüm pişmanlık ve samimiyetimle tevbe ediyorum hatta yeminler ediyorum o günaha girmeyeceğim diye ama tekrar tekrar bir süre sonra aynı günaha giriyorum.

  Her defasında çok pişman oluyorum ve hemen tevbe etmek istiyorum ama bu kezde kendi kendime "geçen seferde tevbe ettin ama yine aynı günaha girdin" diyorum.Allah aşkına bana bir şekilde yardımcı olmaya çalışın ne yapmam lazım.Tekrar tüm pişmanlık ve samimiyetimle tevbe etmek istiyorum ama bir süre sonra hiçbirşey olmamış gibi tekrar o günaha yöneliyorum.

  O günahtan öyle bir uzaklaşmak istiyorum ki , öyle bir tevbe etmek istiyorum ki bir daha yakınına dahi gelmek istemiyorum.Tevbe ettikten sonra bir süre böyle devam ediyor ama sonra yavaş yavaş tekrar kendimi tam ortasında buluyorum.Yalvarıyorum bir yol gösterin , yoksa işim bitik.

  Tüm kalbimle Allah yolunda olmak istiyorum , Allah'ın emir ve yasaklarına harfiyen uymak istiyorum lütfen yardım.Tek kelime dahi olsa yardımınıza ihtiyacım var lütfen beni yalnız bırakmayın.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Ercan Üye
  Ercan
  Üye

  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 2,342
  Tecrübe Puanı: 25
  Yer: Gaziantep

  Cevap: Tevbe ettiğim halde aynı günaha tekrar tekrar giriyorum , lütfen sonuna kadar okuyunuz.


  Aleykumselam Kardeşim. Siz samimi tevbe edip olabildiğince günahlardan uzak durmaya çalışın. Şeytan asla vazgeçmeyecektir. Siz de asla pes etmeyin. Rabbim cümle ümmeti Muhammedi bağıslasın. Amin.

  Ebû Hureyre radıyallahu anh anlatıyor:
  “Resûlullah aleyhissalâtü vesselâm Rabbinden naklen buyurdular ki:
  Bir kul günah işledi ve ‘Yâ Rabbi, günahımı affet!’ dedi.
  Hak Teâlâ da, ‘Kulum bir günah işledi; arkadan bildi ki günahları affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır’ buyurdu.
  Sonra kul dönüp tekrar günah işledi ve ‘Ey Rabbim, günahımı affet!’ dedi.
  Allahu Teâlâ da, ‘Kulum bir günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi vardır’ buyurdu.
  Sonra kul dönüp tekrar günah işledi ve ‘Ey Rabbim, beni affeyle!’ dedi.
  Allahu Teâlâ da, ‘Kulum günah işledi ve bildi ki, günahı affeden veya günah sebebiyle cezalandıran bir Rabbi olduğunu bildi. Ey kulum, dilediğini yap, ben seni affettim’ buyurdu

  Buhârî, Tevhid 35; Müslim, Tevbe 29. 3. 3
  Saif Al-Din Üye
  Saif Al-Din
  Üye

  Üye No: 88205
  Mesaj Sayısı: 334
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 31

  Cevap: Tevbe ettiğim halde aynı günaha tekrar tekrar giriyorum , lütfen sonuna kadar okuyunuz.


  Bunları bir de tüm kalbinle Allah'a için için yalvararak, namazla sabırla devam ederek duada söylesene :

  O günahtan öyle bir uzaklaşmak istiyorum ki , öyle bir tevbe etmek istiyorum ki bir daha yakınına dahi gelmek istemiyorum.Tevbe ettikten sonra bir süre böyle devam ediyor ama sonra yavaş yavaş tekrar kendimi tam ortasında buluyorum.Yalvarıyorum bir yol gösterin , yoksa işim bitik.

  Tüm kalbimle Allah yolunda olmak istiyorum , Allah'ın emir ve yasaklarına harfiyen uymak istiyorum.


  Çok güzel istekler :)


 4. Reklam

 5. 4
  Zümer Üye
  Zümer
  Üye

  Üye No: 65688
  Mesaj Sayısı: 65
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Tevbe ettiğim halde aynı günaha tekrar tekrar giriyorum , lütfen sonuna kadar okuyunuz.


  Allah razı olsun , bunu gerçekten çok istiyorum.


 6. 5
  ahmetkeke Misafir
  Misafir

  İnsanda farklı farklı hissiyatlar yeri ve zamanını bulunca o latifeler duygular hisler devreye giriyor.asrımız günah işlenmeye çok musayit tucrube ettigim kadarıyla sunu soyliyim bnde aynı durumdayım hatta kendimi bazen çok kotu hissediyorum ben kimin gibilerinden. Mümkün mertebe dışarıya ihtiyaç olmadıkça cikmamak evde ibadet yapmasak bile oturmak kendini gunahdan korumak ayrıca oruç tutmak iradeyi güçlendirir p.tesi perşembe sünnetir çok faydalı. ..Allah c.c yardımcımız olsun ...hadi Allahaısmarladık. .


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İçten tövbe etmek elbette bu durumda çok önemli. Ama dahada önemlisi tövbenin arkasında durmak.. Nedir işlenen günah? Gıybetse helallik alırsın sonra o helalliği alana kadar çektiğin zorluğu düşünür bir daha gıybetin ortamında dahi bulunmaszın İnşaAllah . Yahut zina mı işlenen günah? O halde bilinçlendirici kitaplar okur, videolar izler, Allah'a sığınırsın. Yalan veya küfürlü konuşmak mı? Al ağzına bir baklagil konuştuğun vakit senin için bir uyarıcı olsun, senin dikkatli olmanı sağlasın. Günahlar çok kardeşim.. Her birini ayrı ayrı incelemekten aciz olsamda her günah için ortak tek şey var o da "bilinçlenmek". Okuyun, bol bol okuyun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Selâmün aleyküm..


 8. 7
  Mehmet1515152 Misafir
  Misafir

  kardeşim benimde bazen şehvani bazen rahmani duygularım kabarıyor bende her seferinde tövbe ediyorum her seferinde bozuyorum inşaAllah sonumuz hayır olur hatta inanır mısın bu konuyu görünce şimdi gene Rahmani tarafa geçiyorum Allah günahta ısrar edenler sevmez. Bize sevmediği işleri yapmayı nasip etmesin.


 9. 8
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Aynı günahı tekrar işlemek gayet doğaldır. Doğal olmayan tevbe etmemektir.
  Her günah işlediğinizde tevbe edin ve af dileyin. 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Aynı Günahı Durmadan İşeyip tövbe etmek tövbe mizde yalancı olduğumuzu ve samimi olmadığımızı gösterir samimi olmayan hiç bir davranış yerini bulmaz tövbede de ihlas olması lazım gelir hem ibadetin en makbulu günahlardan kaçmak" siz büyüğünden kaçın ben küçük günahlarınızı örterim" diyen Rabbimizdir. lakin küçük günahlar büyük günahlara yol acıyor kötü bir bakış şehveti azdırıp zinaya düşürüyor önce zinaya tövbe değil önce zina ya yol acan gözlerimiz dilimiz elimiz ayağımız neyimiz varsa onlara bir daha bunları bulaştırmamak ve kaçmak tövbe etmek gerekir ozaman nefs küçülür ve sende zinaya düşürmez lakin öyle günahlarda varki insan elinde olmadan kurtulmak ister borçludur sürekli faize düşer oda sabretip sürekli tövbe edip Allah tan yardım dilemeli maddi sıkıntılardan kurtulunca da banka yazan hiç bir şeyin gölgesinden gecmemeli
  Yüce Rabbimiz Hepimizi Af Etsin ve Bizlere Dünyadada Ahirette Güzellikler Versin.
  İSLAMİ YAŞAYANIN DÜNYASI CENNET OLUYOR YAŞAMAYAN İSE İMANINDAN DOLAYI ACI ÇEKİYOR GÜNAHLARINA KEFARET OLUYOR
  YÜCE RABBİMİZ İMAN SAHİBLERİNE PEK ÇOK GÜZELLİK VERMİŞ
  İSLAMIN HER ANI HİKMET DOLU ELBETTE BAKAN GÖZLER GÖRÜR.


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rabbim nefsimizi islah etsin bizim.
  Gercekten nefis çok kötü insani herzaman günaha sürüklüyor.
  En büyük savaş nefisle savaşmakmış
  Rabbim hepimizi affetsin...Amin.. 😢😢😢


 12. 11
  numan3434 Üye
  numan3434
  Üye

  Üye No: 106212
  Mesaj Sayısı: 205
  Tecrübe Puanı: 3

  Es Selamu Aleyküm.Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vessellem) bir hadisinde La havle vela kuvvete illa billah'(sonunda azim de olabilirdi) zikrinin anlamını bir hadisinde şöyle bildirdi:Günahtan sakınmak Allah’ın korumasıyla, ibadet etmeye güç kuvvet bulmak ta ancak Allah’ın yardımıyla mümkün olur. Cibril bana böyle bildirdi.”
  Adminler acaba böyle bir durumdaki kişinin böyle bir zikiri çokça yapması güzel olmaz mı?


 13. 12
  Özkan aynas Misafir
  Misafir

  Şeytanın vesveselerine uymayın. İçinizdeki ses şeytan ın vesveseleridir. Sakın ola kendinizde suç bulmayın, sizin işiniz o vesveselere aldanmamak, bundan kurtulmanın yollarıda var Allah diyin namazınızı kılın Allah yolunda güzel şeyler yapın şeytan sürünür zaten..
  Herkese hayırlı ve nurlu geceler diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun. :)


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah hepimizin yardimci si olsun su zamanda gerçekten cok zor ama yapilmasi gereken bu... ahireti düşünüp hemen vazgecmeliyiz..


 15. 14
  nurcan yetkin Misafir
  Misafir

  En buyuk zafer nefsle yapilan mucadelenin verdiyi kazanc zaceridir Allah hepimize bu zaferi yasamayi nasip etsin insalah kardeslerim


+ Yorum Gönder
Git 124 Son