Eşim beni terk etti tekrar kavuşabilirmiyiz 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Eşim beni terk etti tekrar kavuşabilirmiyiz


  Selamun Aleyküm herkese.. 1.5 yıllık evliyim, eşimin 2. evliliği ve benden 6 yaş büyük. Fakat gözümde ondan başka hiçbirisi olmadı. Yaklaşık 9 gün önce bir tartışma sonrası o anlık sinirle evden defol git dedim. o da aldı başını gitti. 2 gün sonra aradığımda ablasında kalıyormuş ve görüşmek istediğimi söyledim. O da kabul etti ve bir yerlere gidip konuştuk ama ilk başlarda tartıştık sonrasında eve gelmeyi kabul etti. Tam yola çıkmak üzereydimki eşimin telefonu çaldı ve ablası babasına herşeyi anlatmış babası da buraya gelsinler problemleri neymiş diye merak etmiş. Ben o gün moral bozukluğuyla alkol almıştım. Bunu öğrenince hemen gidelim oraya dedim ve gittik.Babası doğal olarak kızını kolluyordu bende o benim eşim sen daha fazla karışamazsın diye hem babasına hemde bu durumu anlatan ablasına bağırdım. Kalkıp çıktım ama eşimin benle gelmesine babası karşı çıktı. Ben yine o sinirle "sen kimsin ulan" diyip çıkıştım ve araya girdiler. Neyse eşimi alamadan çıkıp gittim. Eşim o gün bugündür benle ayrılmayı istediğini çok sert ve hakaret edici bir dille bana telefonda söyledi hatta dün en son aradığımda bana yine bağırarak çık git benim hayatımdan gibilerinmde laflar söyledi. Son olarak ise beni sakın olaki bir daha arama dedi. Bende tamam dedim ve aramıyorum. O günden beri hergün kendimi alkole verdim. Ne kadar günaha girdiğimi biliyorum ama kendime engel olamıyorum çok moralim bozuk. Beni arama dediği için bende asla bir daha aramam. Evimiz yepyeni, her akşam eve gittiğimde gözlerimden yaşlar akıyor ve duvarlar üstüme geliyor. Ama artık bundan sonra o aramazsa bu iş bitmiştir. Zaten bununle evlenmeyi aileme zorla kabul ettirmiştim şimdi annem ve ablamda bırak gitsin hiç takma kafana diyorlar ama anlatamıyorum utanıyorum, moralim o kadar bozukki işyerinde duramıyorum. Dursamda insanlara ters davranıyorum. Bu arada zaten bir sürü borcum var ve ödeyemiyorum birde üstüne bu olay olunca yaşamaktan zerre kadar zevk almamaya başladım. Bana dua edin, eşimin beni sevdiğine artık inanmıyorum ama hala aklımda. geri dönüşte yapamıyorum kendime yediremiyorum arama beni bir daha demesini. Koskoca adamım bir kadına mı yenildim diye kendime kızıyorum. Arkadaşlar bana akıl verin ne yapayım?? Onsuz olduğum hergün aklımda binbir türlü düşünce.. Acaba kimle? Acaba başka biriyle mi görüşüyor? Delirmek üzereyim ALLAH rızası için bana dua edip akıl verin.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İnanc Üye
  İnanc
  Üye

  Üye No: 93990
  Mesaj Sayısı: 1,351
  Tecrübe Puanı: 14
  Yer: Yalan Dünyada Bir Yer.


  Vealeynaaleykumselam öncelikle çok büyük hatalar yapmışsın şeytana uymuşsun .. ve halen daha hata yapmaya devam ediyorsun alkol alıyorsun
  güzel kardeşim ilk önce kendine çeki düzen ver kendine gel alkolu bırak
  sonra bütün herşeye yaptığın bütün günahlarına güzelce tevbe et
  iyice kendine gel şeytana uyma bolbol ALLAH'ı an (zikir et )
  sosyal hayatında herzaman olumlu düşün asla olumsuzluğa kapılma hemen sinirlenme nefsine iradene sahip çık
  namazını kıl şeytana uyma vesvelere kapılma nefsine inanma bunların hepsini uygula inşALLAH hayatın düzene girer

  ayrıca senden büyüklere küçüklere saygılı davran asla bağırma yıkmak kırmak kesmek hiçbir şeyi değiştirmez güzel kardeşim daha çok çıkmaza girersin sakın ol işini adabınla yap sosyal hayatta herkez sana gözü kapalı güvensin insanlara sevgi saygı ve hoşgörü içinde davran şimdi dersin ya sen benim sıkıntımı biliyormusun tuzun kuru konuşuyorsun kardeşim hiçbir problem kaba kuvvet bağırmak asmak kesmek ile çözülmez dahada batarsın batalıkta yok olur gidersin ama sakınce düşün taşın şeytana imkan verme ..
  ALLAH YARDIMCIN OLSUN


 3. 3
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Cevap: Eşim beni terk etti tekrar kavuşabilirmiyiz


  Allah razı olsun yazdıklarınızı değerlendireceğim. Tabiki benimde hatalarım var en başta bunların bir kısmı alkol yüzünden oldu çünkü o an sinirlenip ne dediğimi bilmiyordum ama hergün kafamı dağıtmak için devam ettim hala da aynısını yapıyorum ALLAH'ın bildiğini kuldan saklamam. Ben yapı itibariyle çok sinirli ve agresif biriyim inan karşımdakinin kim olduğunu, yaşını başını düşünmedim zaten alkol vardı. Normal zamanda bu şekilde davranmazdım ama oldu bir kere..


 4. Reklam

 5. 4
  İnanc Üye
  İnanc
  Üye

  Üye No: 93990
  Mesaj Sayısı: 1,351
  Tecrübe Puanı: 14
  Yer: Yalan Dünyada Bir Yer.

  Cevap: Eşim beni terk etti tekrar kavuşabilirmiyiz


  Alkolü bırak tevbe et dediklerimi uygula ... inşALLAH bu zor günleri atlatırsın


 6. 5
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Bunun için nefsimle mücadele edeceğim. Alkol almadan duramaz oldum son haftalarda. Ama bana hiçbir getirisi olmadığı gibi hep götürüsü oldu.. İnşaALLAH başarılı olurum değerli dostum.


 7. 6
  o_nur34 Üye
  o_nur34
  Üye

  Üye No: 94448
  Mesaj Sayısı: 12
  Tecrübe Puanı: 1

  Kardeşim Allah ı bolca zikret bu sıkıntılı günlerinde. Özel saatlerde ( cuma gecesi, geceyarısı, Sabah namazı) bol bol dua et. İnşallah zamanla bu zor günleri atlatırsın.


 8. 7
  tuharatu Üye
  tuharatu
  Üye

  Üye No: 94042
  Mesaj Sayısı: 56
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 37

  kardeşim alkol almaya karar verdiğinde güzel bir abdest al bir yasin oku arapça bilmiyorsan türkçesinden oku ozaman alkolden arınırsın önemli olan hata yapmaktan ziyade pişman olmak pişmanlık güzeldir bir daha hatalarını tekrarlamassın eşinin babasından özürdile çünkü kız çocukları babası için çok önemlidir eğer bunları uygularsan Allahın izniyle eşin sana geri döner ama sakın hatalarını tekrarlama sürekli dua et Allah herşeye kadirdir sen Yaradana sığın gerisinden korkma...


 9. 8
  mustazaf Üye
  mustazaf
  Üye

  Üye No: 12413
  Mesaj Sayısı: 80
  Tecrübe Puanı: 2

  halin içler acısı,içki insana kötülük için yeter içki içtiinmi tüm azgınlık ve pis şeyleri yapmaya yeter ,içki kötülüğün anasıdır. senin bu yaptığına şaşmamak elde değil doğrusu,ha içki içtiğin için seni dışlayacak değilim fakat içmeden önce akıl erdirsen ya ... şunu hatırlatim böyle bir kocaya karşı baba kızını kollamayacakta senimi kollayacak.senin yapman gereken Allahtan af vfe mağfiret dilemen Alkolü bırakman ,ve Allaha el açman olacak en son hanımının babasından yaptıklarından dolayı özür dile af edermi bilmem ama sen dene...Allah senide bizleride ıslah etsin.


 10. 9
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Yorumlarınız için teşekkürler..Allah (c.c.) razı olsun sizlerden ve cevap yazacak olan arkadaşlardan. Bugünden itibaren herşeyimi değiştirmek istiyorum. Herşeyde bir hayır vardır, belkide bu durum benim için bir hayır vesilesi olmuştur. Hepinize hayırlı cumalar..


 11. 10
  nkaya2 Üye
  nkaya2
  Üye

  Üye No: 91884
  Mesaj Sayısı: 23
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 63
  Yer: Bu Alem

  Selamun aleyküm.
  Konuyla ilgili yazdıklarını ve verilen cvapları okudum. Okudukçada üzüldüm. Onca yazıya verilen cevaplara rağmen halen ben yapı itibariyle sinirliyim. diyorsunuz.Bu sinirlilik vücudunuzdan kaynaklanan bir rahatsızlık vesilesi ise tedavi olmnızda yarar var. Yok sinirlilik tamamen nefsani ise ..... Bu nefsi bu sinirinizi yenmeden hayatta hemen, hemen hiç bir şeyde başarılı olmazsınız. Bunu bilmenizde yarar var. Allh hepimizin sonunu ğeyirli eylsin inşallah.


 12. 11
  tekturk Üye
  tekturk
  Üye

  Üye No: 61589
  Mesaj Sayısı: 654
  Tecrübe Puanı: 8
  Yaş: 41
  Yer: Tilburg/Hollanda

  Sonralari esin ve kayinbaban ile araniz iyi olur mu olmazmi bilemeyiz ama sen sadace aramiz iyi olsun diye alkolu birakma! sen alkolu Allah haram kildigi icin , insanliktan cikmamak icin , benligine dönmen icin birak...
  Kardes sonradan baktin oluru yok bu isin , birbirinize dönmeniz imkansiz , o zaman telak (bosanmak) en cirkin helal bile olsa , haram degildir....Bir kapi kapanir bir kapi acilir , ailenin onay verecegi , senden biraz daha genc bir kiz ile evlenirsin olur biter.... Mecnun olmaya hic gerek yok , sadece kendine yaparsin... keskin sirke küpüne zarar diye bosuna dememisler..
  Agalarsa anam aglar gerisi yalan aglar , laflari yalan degildir..sen kafayi firlatsan yada Allah korusun bu dünyadan su an göcüp gitsen , su an göz yasi döktügün kiside gider baskasini bulur ! dünya , hayat böyledir !!!
  Ana babanin onay vermedigi kisi ile evlilik yapanlarin sonu hüsran oluyor kardes bunuda unutma...Allah yar ve yardimcin olsun


 13. 12
  theburak Üye
  theburak
  Üye

  Üye No: 72384
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Yunanistan

  Biz ayrılıyoruz yorum yazan arkadaşlar hakkınızı helal edin.. Eşimle zorla da olsa irtibata geçtim, beni kendi ailesinin evine çağırıyor oysaki ben özel birebir görüşmek istemiştim. Oysa kendisi "o arabanın tepesinde görüşemem " dedi bende bunun üzerine anneme gideceğiz o zaman dedim kabul etmedi. Bu sırada akrabaları araya girdi ve o sırada babası geldi , neymiş efendim, annemi alaymışım.. Ben babamı kaybetmiş biriyim, annemi onların evi,ne gidipte ezdiremezdim. Benim özel görüşmelerim olacaktı ve bana bağırarak çekti gitti eşim. Artık mahkeme tebligatını yollayınca yüzyüze geliriz heralde . Kaçtı annesinin evine girdi ve çıkmadı dışarı tekrar aradığımda ben gönlünün olmadığını söylşedi artık bitti herşey detaylara girmek istemiyorum aileside bana karşı tavır almış durumda ama hepsini ALLAH bildiği gibi yapsın. Aramızı bozmaya çalıştılar. Bunun hesabını ya şimdi ben sorucam yada işi ALLAH'a bırakacağım. İçimden gidip hesap sormak geçiyor ama nafilke.. Bende gönlü olmayan birini artık bende istemiyorum . Hepiniz ALLAH!a (c.c.) emanet olun. Her şerde bir hayır, her hayırda bir ier vardır. Doğrusunu ALLAh (c.c.) bilir..

  "Kaçtı annesinin evine girdi ve çıkmadı dışarı tekrar aradığımda ben gönlünün olmadığını söyledi " yerine "Kaçtı annesinin evine girdi ve çıkmadı dışarı tekrar aradığımda bende gönlünün olmadığını söyledi" olacaktır.


 14. 13
  tekturk Üye
  tekturk
  Üye

  Üye No: 61589
  Mesaj Sayısı: 654
  Tecrübe Puanı: 8
  Yaş: 41
  Yer: Tilburg/Hollanda

  Biri gider biri gelir kardes , sen dedigin gibi sadece Allaha havale et... Gecmis olsun...


 15. 14
  İnanc Üye
  İnanc
  Üye

  Üye No: 93990
  Mesaj Sayısı: 1,351
  Tecrübe Puanı: 14
  Yer: Yalan Dünyada Bir Yer.

  theburak kardeşim ALLAH hakkında en hayırlısını eylesin


+ Yorum Gönder
Git 12 Son