İlk insan zamanında DİNAZORLAR neden yaratıldı? İnsanlar önce yazarakmı yoksa konuşarak mı anlaştılar? 5 üzerinden 4.44 | Toplam : 32 kişi
 1. 29
  berkehan Emekli
  berkehan
  Emekli

  Üye No: 79359
  Mesaj Sayısı: 241
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 49

  Cevap: ilk insan zamanında DİNAZORLAR neden yaratıldı? İnsanlar önce yazarakmı yoksa


  Envar ül aşıkın okuduğunuz halde bu soruyu neden sordunuz dememin sebebi şuydu.

  Siz Envar ül Aşıkın okuyor ve sorunuza cevap bulamıyorsunuz.Cevap bulamadığınız sorunuza cevap vermeye çalıştığım halde,bana kendi sorunuzun cevabını bulamadığınız bir kitabı tavsiye ediyor "Envar ül Aşıkın oku,tüm sorulara cevap bulacaksın" diyorsunuz.Siz kendi sorunuza bu kitapta cevap bulamamışsınız.

  Üstelik ben konu ile alakalı ne şüphem ne de sorum var.

  Hanımlarla alakalı olan kısımları okumanızı istememin sebebi şudur.Envar ül Aşıkın sağlam hiç bir delile dayanılmadan yazılmış bir kitaptır.Hiçbir şeye delil değildir.Bunu en iyi kadınlarla alakalı yerlerde görebilirsiniz.Mesela Nuh a.s ın bir kızını evlendirmek için üç kişiye söz vermesi hikayesi.Hem bir Peygambere hemde hanımlara hakaret içerir.


 2. 30
  idris Misafir
  Misafir

  Cevap: ilk insan zamanında DİNAZORLAR neden yaratıldı? İnsanlar önce yazarakmı yoksa konuşarak mı an


  Berkehan kardeşim ilk önce yazdıklarına kızsam da araştırınca gördüm ki haklısın hak geçmesin kolay gelsin...


 3. 31
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: ilk insan zamanında DİNAZORLAR neden yaratıldı? İnsanlar önce yazarakmı yoksa konuşarak mı an


  kafanız çok güzelmiş kardeşler güle güle kullanın. uçmuşsunuz ... hepiniz.


 4. Reklam

 5. 32
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: ilk insan zamanında DİNAZORLAR neden yaratıldı? İnsanlar önce yazarakmı yoksa konuşarak mı an


  İlk insanlar konuşarak anlaşmışlardır. Ve ilk insan Atamız Hz. Adem (as) dır.


 6. 33
  m esref Misafir
  Misafir

  Allah cc tüm yaratılan lar(en azından dünyadaki) insanların hizmetine sunmuştur. zamanın dinazorları bir hanitatın ve ekosistemin parçalarıdır. o devrin ağaçları kömür canlılarıda petrol olmuştur. ayrıca belki o devir için cinlerin besin kaynağıda olabilirler yada bu gün için o gün yaratılmışlardır.


 7. 34
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Herşey onun icin yaratıldı
  Hz . Muhammed salallahu aleyhi vessellem hürmetine
  Ümmetii Muhammed !

  İşid Cehennem Köpeğidir


 8. 35
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Aynada kendine bak hiç düşündüklerin yaratılışına uyuyor mu ?


 9. 36
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah diyor ki ben cinleri ve insanları ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. Sen diyorsun ki Hz. Muhammed için yaratıldı. Bir kere bu ayete ters düşüyor. Hadi diyelim tamam o zaman Allah'ın adaleti nerde kalıyor ben niye Hz. Muhammed için yaratılıp sınava tabi tutulayım. Bu Allah'ın adaletine terstir. Vesselam


 10. 37
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hz. Adem den önce dinazorlar niye vardı. şu an yer altindaki petrolun dinazor oldugu aklina geldi mi ya da komurun .
  Peki bu dinolar gubre olmus petrol olmus agaclar onlardan beslemmedi mi . Belki de bunlar sayesinde meyve verdi. Peki sobadaki kömürün dinazor olacagi.
  Kim bilir dinazor olmasaydi boyle
  yasanacak kosullar.

  OLMAZDIIII

  Not: bence


 11. 38
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bence dinozorlar insanlara ders olsun diye yaratıldılar.


 12. 39
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  nesli tükenmiş işte.bugün bile birçok hayvanatın nesli tükenmek üzere.gelecekte onları sadece fosillerinden hatırlayacaklar.dinolarda işte bunun gibi bir nedenden ötürü dünyada tutunamadılar.şiddetli açlık-şiddetli susuzluk-şiddetli sıcaklık-ya da dünya dışı uzaydan gelen şiddetli tehlikeler radyasyon-metor-göktaşları-güneş patlamaları sonucu dünyaya dalgalar halinde ulaşan zararlı işinlar akabinde bunlara bağlı olarak dünya atmosferinde olşuan felaketler..işte asit yağmurları-kum fırtınaları-uzun buzul çağları vs. bunlar doğanın bir parçası.dolayısı ile bu şiddetli doğa olaylarına maruz kalan dinoların yavaşça sayıları azaldı.Evet bu Allah'ın kanunudur.hayvan-insan-bitki ya da başka canlılar bir şekilde nesli tükenip ölüp gitmeli çünkü dünya da hiç kimseye-kavime-nesile sonsuz hayat vermez Allah.dilerse bunların yerine de yenisini yaratır yer O'nun gök O'onun kime ne.işte dinolar bir hikmete binaen öldükten bir zaman sonra insan yaratılmış olmalı.

  Enbiya-34-: Biz, senden önce de hiçbir beşere ebedîlik vermedik. Şimdi sen ölürsen, sanki onlar ebedî mi kalacaklar?

  kimse ebedi kalıcı değil bu alemde.

  ayrıca ilk dönemdeki insanların,mağara duvarlarına yazılan resimlerle konuştuklarına dair kanıtın ne ki böyle bir soru sormuşsun.neden el kol hareketleri ile konuşmuş olmasınlar.ona bakarsan bu ondan daha basit bir aksiyomdur.ses ve anlam ilişkisi yazmaktan-çizmekten daha basit ve kolay öğrenilebilir.bilimsel olarakta bu böyedir.yeni doğan bir çocuk düsün o bile ilk olarak ses-el-kol hareketlerini kullanıyor.yani senin bu dediğin,bu kazanımlardan sonra gelir.basitten zora doğru.resim çizmek daha sonra gelir.

  kısaca boş işler bunlar.herşey islamda açık ve nettir.ilk insan Hz Adem'dir.zaten pişmanlıktan-tövbe etmekten zamanımı kalıyordu ki başka şeylerle uğraşsın.ya da ettiği hatayı düşünmeden geçen anı mı var ki dünya ya değer versin de birşeyler icat etsin.onun o zamanlar tek derdi Rabbi'nin kendini ve eşini affetmesiydi.zamanla çocuları oldu.sonra onların derdi vs.uğraştır dur işte.Ademi Havvayı kendin gibi düşünme onlar Allah'ı biliyorlar ve ettikleri hatayı.şimdi nasıl dünyaya değer versin de bişeyler icat etmekle uğraşsınlar.tek ve en önemli amaçları Allah'ın onları affetmesiydi.onuniçin çabaladılar bir ömür.rizasını almak için.çocukları vs o konularda karışık zaten.kardeşini öldürüyor vs. yani Hz.Ademin derdi başından aşkın.


 13. 40
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamlar olsun
  Kur'an'da dinazorlardan bahsedilmiyor sanırsam.
  Normalde hayvanlar insanların faydalanması için yaratılmış diye biliyorum, ama dinazorlar ve insanlar aynı devirde yaşamadı. Dinazorlar niçin yaradılmıştır?

  Yardımcı olur musunuz
  Şimdiden teşekkürler


 14. 41
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Dinozorların varlığı kesin değil, kesin olsa bile Allah Teala mutlaka bir görev için yaratmıştır


 15. 42
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hz Adem den önce insanlar yaşadı mı bilmiyorum fakat insan değilse bile insanlık gibi başka bir ırk yaşadığını düşünüyorum. Hatta bi yerde duymuştum dünya sarmal gibi kendi içine sarıyormuş onlarda kıyameti yaşayıp sonu gelmiş ırk lar olabilir sarmal devam ettikçe teknolojilerinden iz kalmamıştır şayet g3cmiste ileri teknolojinin izleri teorik olarak var


+ Yorum Gönder
Git İlk 23