İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ? 5 üzerinden 4.75 | Toplam : 16 kişi
 1. 1
  Sakaleyn Emekli
  Sakaleyn
  Emekli

  Üye No: 96874
  Mesaj Sayısı: 77
  Tecrübe Puanı: 0

  İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ?


  İslama göre Magdalalı Meryem kimdir ? Hz.İsa(as) ın nesidir ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  @mir âb ü kil
  @mir
  âb ü kil

  Üye No: 49589
  Mesaj Sayısı: 2,791
  Tecrübe Puanı: 31
  Yaş: 45

  Cevap: İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ?


  Magdalalı Meryem ile İsa as'ın annesi Meryem farklı kişilerdir
  ilkinin onun karısı olduğu iddia edilir
  ikincisi ise bildiğimiz üzere annesi olan Meryem'dir


 3. 3
  HAMMADUN Emekli
  HAMMADUN
  Emekli

  Üye No: 81065
  Mesaj Sayısı: 990
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ?


  Hristiyan inancına göre, tabi tahrif edilen hristiyanların inanışına göre İsa (A.S.)'mın annesi Hazreti Meryem idi ve Baba'sıda GOT dedikleri ve kendisine tanrı denilen bişeydi. Dave Allen gibi ateistlerde bunu kendilerine dayanak olarak almışlar ve bunu dört yaşındaki bir çocuğun anlayışıyla parodi haline dahi getirmişlerdi. Şu soruyu yöneltiyordu kendince, o halde GOT Meryem'le evlimiydi. Aldığı cevap ise şu idi.... Hayır GOT yani Tanrı Meryem ile evli değildi..... Meryem Yusuf'la Evliydi.... Bunun üzerine küçük çocuk GOT'ın yani Tanrı'nın evli bir kadınla ilişkisi olduğunu düşünür ki; bu esnada parodide KAPA ÇENENİ diye son bulur. İşte hristiyanlığın ateistlere vermiş olduğu TANRI bu tanrı, MERYEM'de bu MERYEM'dir. Yani açıkçası MERYEM kötü kadındır.

  ANCAK.... İSLAM DİNİ, Meryem'in bakire olduğunu, İFFETLİ BİR KADIN olduğunu, asla bir erkek elinin kendisine değmediğini, Kendisine Mucize Olmak Üzere Hazreti İSA (A.S.)'mın verildiğini beyan eder.

  Hristiyanların GOT'ı Evli bir kadınla ilişkiye girecek kadar adidir. Ancak İSLAM'ın Allah'ı ise kendinden bir mucize olmak üzere bakir ve iffetli olan Hazreti MERYEM'in, kendinden bir mucize olmak üzere babasız olarak dünyaya geldiğini, yaratma sanatının zahirde sebeblere bağlanmaksızın da olabileceğini göstermektir.... Ve Hazreti Meryem İFFETLİ ve NAMUSLU bir kadındır. Asla O'na bir erkek eli değmemiştir. O evli de değildir. Hristiyanların anlayışındaki GOT gibi evli bir kadınlada zina etmemiştir. O çoluk çocuk edinmemiş, Kendi zatında tektir. Eşi ve Benzeri yoktur.

  İşte Tahrif edilmiş Hristiyanlıktaki İFFETSİZ MERYEM ve İşte İSLAMDAKİ İFFETLİ HAZRETİ MERYEM, İsa(A.S.)'mın annesi.

  Siz hangi MERYEM'e sahip olmak isterseniz. Buyrun o MERYEM'e sahip olun. Tercih sizin.

  RAB'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

  Not....: Bir ateistin dalga geçtiği sözde HAZRETİ MERYEM ve HAZRETİ İSA ile GOT'ları.


 4. Reklam

 5. 4
  karadamlalar Kesintili Üye
  karadamlalar
  Kesintili Üye

  Üye No: 96809
  Mesaj Sayısı: 1,437
  Tecrübe Puanı: 15

  Cevap: İslama Göre Magdalalı Meryem kimdir ?


  "ilkinin onun karısı olduğu iddia edilir"

  sakaleyn abi zaten hıristiyanların iddiası,bizim kaynaklarımızda bugüne kadar böyle bişey hiç duymadım ben.


 6. 5
  Sakaleyn Emekli
  Sakaleyn
  Emekli

  Üye No: 96874
  Mesaj Sayısı: 77
  Tecrübe Puanı: 0

  Ben Hz.isanın annesinden bahsetmiyorum MAGDALALI MERYEM den bahsediyorum ,hristiyanlara göre hz.isanın eşiymiş ve çarmıha gerilirken onu gören nadir kişilerdenmiş,ama İslama göre ne oluyo eşimiydi yoksa talabesimi aziz bi hanımmı ?  islami olan Hz.isa filmindede ele alınmıştı ,bence gerçekte öyle biri var Magdalalı Meryem,ama islami kaynaklarda yok geçmemiş sanırsam,bence aziz biri hz isaya gönülden bağlı ama islami kaynaklarda pek yok ondan bi haber


 7. 6
  aforizma Üye
  aforizma
  Üye

  Üye No: 96811
  Mesaj Sayısı: 166
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 56
  Yer: istanbul

  islami kaynaklar dediğiniz kuran dır,kuranıda tarih veya biblografya sanıyorsanız,değildir. İsa peygamber hakkında bilinmesi gerekenler bildirilmiştir. karısının kim olduğu,çocuğu olup olmadığı,abisi, kız, kardeşi, halası, teyzesi ,amcası, dayısı,babası dinin konusu değildir.


 8. 7
  Sakaleyn Emekli
  Sakaleyn
  Emekli

  Üye No: 96874
  Mesaj Sayısı: 77
  Tecrübe Puanı: 0

  Peygamberin sözleri hadisler kaynak olmuyomu ? peygamberin ne dediği önemli değilmi ? bune saçmalıktır ozaman namaz zekat oruç haçtan başka hiçbirşeyi öğrenmeyelim ? dinin konusu değilse öğrenmeyelim bune saçmalık,dini ilgilendiriyo,sanki sıradan birinin eşini soruyoruz,koskoca Hz.isa nın eşini soruyoruz ,sıradan birimi o ,Hz.isa dini konu değilmi ?


 9. 8
  aforizma Üye
  aforizma
  Üye

  Üye No: 96811
  Mesaj Sayısı: 166
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 56
  Yer: istanbul

  istediğinizi öğrenebilirsiniz, sizin bilgiye olan düşkünlüğünüz başkadır, islama göre ...... demek başkadır. İsa peygamberle ilgili bilmemiz gerekenler vahiyle bildirilmiştir. gerisi dinin konusu değildir.


 10. 9
  Fikir Üye
  Fikir
  Üye

  Üye No: 96454
  Mesaj Sayısı: 41
  Tecrübe Puanı: 1

  Alıntı
  islami kaynaklar dediğiniz kuran dır,kuranıda tarih veya biblografya sanıyorsanız,değildir İsa peygamber hakkında bilinmesi gerekenler bildirilmiştir karısının kim olduğu,çocuğu olup olmadığı,abisi, kız, kardeşi, halası, teyzesi ,amcası, dayısı,babası dinin konusu değildir

  Bu söyledikleriniz Resulullah(s.a.v) ın sözlerini hiçe saymak olmuyormu? Tek kaynak Kur'an mış gibi konuşuyorsunuz.O halde Kur'an da olmayan herşeyi hiçe sayalım ha güzel insan ?

  Alıntı
  İslama göre Magdalalı Meryem kimdir ? Hzİsa(as) ın nesidir ?
  Magdalalı meryem hristiyanlığa ait bir figür.Günahkar olduğu yazar luka incilinde.Bazı teorilere göre de eşiydi ve Hz.İsa'nın ondan bir çocuğu vardı.Alıntı yapıyorum:

  İlahiyatçı Elaine Pagel, Magdalı Meryem’in diğer müritlerden daha fazla bilgiye ve sırra sahip olup olmadığıyla ilgili soruya şu yanıtı veriyor:

  ‘Detayları bilmiyoruz, ancak İsa’yla özel bir ilişkisi olmalı. Meryem surelerinde ona diğerlerine anlatmadığı şeyleri anlattığı ve özel bir sevgi beslediği belirtiliyor. Hz İsa’nın ona diğerlerine söylemediği şeyleri anlattığına dair kanıt yok, ancak imalar var.’

  Dediğim gibi eşi olduğu gibi söylemler teoridir.Hz.İsa'nın soyunun korunduğuda teoriler arasında.


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  bende magdalalı meryemi davıncı sifresini okurken dan brown un duydum. Kıtapta magdalali meryem in isanın esi ve cocuklarının oldugundan soylarının güvenlik ıcın gizlendiginden bahsediliyor. Bunun nekadar gerceklik payı var?


 12. 11
  blueindasiy Misafir
  Misafir

  hocam iyi de ''got'' dediğin şey ''god'' ve bunun da türkçe karşılığı tanrı, arapça karşılığı Allah'tır. diyorsunuz ki hristiyanların tanrısı, hristiyanların tanrısı diye bir şey yok, tanrı hepimizin tanrısı, yani Allah hepimizin yaratıcısı, incil'in zamanında inanılan din ve inanılması gereken din buydu şimdiki zamanda da ve ileride de inanılması gereken din ise islam. biz bütün peygamberleri bilip tanıyoruz, fakat yok meryemle allahın oğlu yok şu bu, birileri tarafından yıllar önce değiştirilen ve sapıklığa sürülen düşüncelerdir, velhasılı kelam, onların tanrısı yok hristiyanların tanrısı yok yahudilerin tanrısı diye bir olay yoktur, TEK TANRI VARDIR, O DA ALLAHTIR.


 13. 12
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bu film islami bir film değil öncelikle. Kıyafetler islami kesimin çektikleri diye film islami görülemez.islami öğretide isaya ilah denmez ama filmde ilah diyenlere şiddet gösterildiği vurgulanmış.bu film olsa olsa hristiyan öğretisine yakın veya ona sahip bir öğretinin inananı olan bir yönetmen tarafından çekilmiş


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hazreti İsa (a.s) çarmıha gerilmedi ki onu o şekliyle görsün. İslam inancında İsa aleyhisselam göğe yükseltilmiştir..


+ Yorum Gönder