Çocukken işlediğim büyük bir günah! 5 üzerinden 4.35 | Toplam : 48 kişi
 1. 43
  Ömer fatih Üye
  Ömer fatih
  Üye

  Üye No: 105702
  Mesaj Sayısı: 21
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Türkiye

  Yorum: Çocukken işlediğim büyük bir günah!


  Buluğ çağına girmeden yapılanlara günah yazılmaz İnşAllah ama annenin babanın ihmali varsa onlara sorumluluk doğar.


 2. 44
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Çocukken işlediğim büyük bir günah!


  Selamun Aleykum
  Ben size birsey soracagim ben kucukken yani 11 yasindayken ben biriyle ciktim boyle sariliyoduk felan ama ben ayrildiktan sonra arastirdim ve cok gunah oldugunu ogrendim cokk pismanim Her Kandil gecelerinde veya normalde namaz kilarken felan hep dua edeiyorum Allah affetsin diye gercekten cok pismanim cok utaniyorum kalbime dert oluyor kalbim agriyor cook pismanim artik mutlu olamiyorum gulemiyorum hep o aklima dert oluyo her gece Allah' a yalvariyorum Affetsin diye sizce Affeder mi Allah beni gercekten o kadar pismanim kii kendimden soğuyorum her gecen gun korkuyorum icim rahatlamiolutfen bir cevap


 3. 45
  capscroll Üye
  capscroll
  Üye

  Üye No: 117954
  Mesaj Sayısı: 67
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 18
  Yer: Kahramanmaraş

  Yorum: Çocukken işlediğim büyük bir günah!


  Aleyküm selam güzel kardeşim, eğer bu olaylar yaşanırken buluğ çağına erişmemiş iseniz hiç bir şekilde günah yazılmamıştır. Çünkü kişinin amelleri ve farzları yerine getirme şartı buluğ çağına erdikten sonra yazılmaya başlanır, yani tam olarak aklı başında olmayan birisine günah yazılması adaletli olmaz. Ve Allah(c.c)'ın adaleti ve merhameti karşısına hiç bir şey çıkamaz, öylesine büyüktür ki kelimelerle bile tam olarak anlatılamaz... Allah'a emanet ol, bu yaşadıklarını ders olarak çıkar ve ileride kullan. Yani hataları hata diyerek geciştirme, hatalarını ders alarak değerlendir.


 4. Reklam

 5. 46
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Yorum: Çocukken işlediğim büyük bir günah!


  Alıntı
  sizce Affeder mi Allah beni gercekten o kadar pismanim kii kendimden soğuyorum
  Ettiğin bu pişmanlıkla günahının silindiğinden emin ol


 6. 47
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hocam s.a. bir sorum olacak eğer bi tür günahı bir cocuk 12-13 yașlarında ișlediyse, fakat henüz bâliğ olmadıysa(yani daha ihtilam meydana gelmediyse) günah yazılır mı?


 7. 48
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Ergen olmadan yapılan günahlar amel defterine kaydedilmez.


 8. 49
  iHocaMS Üye
  iHocaMS
  Üye

  Üye No: 118711
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 19
  Yer: Kahramanmaraş

  Bilen kardeşlerimin cevaplaması dileği ile..

  Selamünaleyküm ve Rahmetullah kardeşlerim, hayırlı günler dilerim !

  Saygıdeğer kardeşlerim ; nasıl anlatırım, bilemiyorum. İçimde bir pişmanlık var ki : Rüyalarıma, hayallerime, gözlerime geldikçe içimden pişmanlık, perişanlık, utangaçlık, kahrolma hasıl oluyor. Allah'im af etsin. Öyle pişmanım ki..

  Velhasıl kelam, anlatıyorum. Ben henüz 12-13 yaşlarımda iken, yani 6-7 sınıfa giderken, henüz zina ve gusul kavramlarını bile bilmezken çok kötü bir şey yaptım. Allah'im, nasıl anlatırım bilemiyorum. Öncelikle belirtmek isterim, beni kınamayınız. Bu aciz kardeşinize bir darbede siz vurmayın. Dediğim gibi, 12-13 yaşları arasında iken bir ergenlik eseri ile bir akrabamın kızı ile oynaştım.
  Öyle ki onun mahrem yerlerine dokundum. Allah'im af eyle, bağışla. Anlattığım üzere 12-13 yaşlarında, 6-7 sınıflarından birisine giderken pek gönlü olmamasına rağmen ses çıkarmayan kuzenim ile oynaştık. O'nun ses çıkarmaması, benim yapmamı gerektirmezdi. Ama ergenliğim başlarında O'nun gönlünün olup, olmadığına bakmadan oynaştım. Dediğim gibi O'nun ses çıkarmaması haklı olduğum, bunu yapmak zorunda olduğum anlamına gelmezdi. Ama yaptım, bir günahtır oldu. Pişmanım, çok pişmanım. Şu an ise : Gusul, zina gibi kavramların anlamlarına hakimim. Pişman oldum, af diledim, bağışlanmayı diledim, af edilmek için dualar ettim. O zamanlar namaz kılmazdım, namaza başladım, o zamanlar kur-an'a, İslam'a ilgim, alakam yoktu. Şimdi Kur-an'a, İslam'a ilgim oluştu. İlim öğrenmeye başladım. Allah'ın buyruklarına uyup gerekli, farz olan ibadetleri, sünnet olan ibadetleri yapmaya başladım.

  Sizlere sorularım :
  1 - Günahım af edilebilir mi ?
  2 - Ne şekilde azap göreceğim ?
  3 - Akrabamın kızı ile bacı-kardeş ilişkisi ile görüşmem, konuşmam hakkındaki hüküm nedir ?


  "Bu savaş tüm Müslümanlar kurtarılıncaya kadar sürecektir. Nihai hedef, Kudüs'ün siyonist işgalinden kurtarılmasıdır.
  - Şamil BASAYEV


 9. 50
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bende böyle bir olay yaşadım 12 yaşımda şimdi 13 yaşındayım tövbe ettim namaz kıldım ama içimden bh yaptığım şey bir türlü geçmiyor siz bunun sonucunda ne yaptınız ben ne yapmalıyım.


+ Yorum Gönder
Git İlk 34