Dünyayı Önemsemiyorum 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  CeyhuN_ Üye
  CeyhuN_
  Üye

  Üye No: 95401
  Mesaj Sayısı: 176
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 21

  Dünyayı Önemsemiyorum


  Merhaba abilerim ablalarım. Kendimi bildim bileli çok tembel olmuşumdur. Derslerim, aile hayatım hiç bir şeyi önem"seye"miyorum. Nedenini bilmiyorum. Sadece dini konular ile ilgilenmek istiyorum. Okumam gerektiği, bir iş bulmam gerçeği canımı sıkıyor. Bu tembellikten nasıl kurtulabilirim?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  seniseviyorum Üye
  seniseviyorum
  Üye

  Üye No: 99904
  Mesaj Sayısı: 84
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Dünyayı Önemsemiyorum


  icinde oldugum durumu yansittin kardesim. ben avrupada yasadigim icin bu dusunceler icindeyim. okul ve is istememe sebebim ise is ve okulda iken namaz kilamamam ve ibadet edememem yuzunden.. Ama Türkiyede böyle bir sorun oldugunu zannetmiyorum. Dini isleri ile ugrasabilirsin, ilahiyat okuma hedefin olabilir, eger yasin kucukse Kuran kursuna gidebilirsin. Islamiyet ile ilgili ilim ögrenmek insana can katiyor :)


 3. 3
  YakarıS Üye
  YakarıS
  Üye

  Üye No: 101142
  Mesaj Sayısı: 62
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Dünyayı Önemsemiyorum


  Yaşın gereği içinde bulunduğun durumu normal degerlendirdim ,kendimce. Dini konularla ilgilenmek elbette çok güzel ama çalışmanında yeri ayrı olduğunu da unutmamak gerek :)


 4. Reklam

 5. 4
  Saif Al-Din Üye
  Saif Al-Din
  Üye

  Üye No: 88205
  Mesaj Sayısı: 334
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 31

  Cevap: Dünyayı Önemsemiyorum


  seniseviyorum, rahat ol aynı durum burda da var ^^ hatta bizimkiler gavurlardan daha bile gavur.


 6. 5
  CeyhuN_ Üye
  CeyhuN_
  Üye

  Üye No: 95401
  Mesaj Sayısı: 176
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 21

  maalesef öyleler.


 7. 6
  ankara06 Emekli
  ankara06
  Emekli

  Üye No: 98916
  Mesaj Sayısı: 36
  Tecrübe Puanı: 0

  aynı sorun bende de var kardeşim.insanlar bu devirde garip karşılaşıyorlar.Bir psikologla muayene amaçlı çok kısa bir konuşma yapmıştım.Dine olan ilgimi anlayınca,anneme demiş ki arkamdan kesinlikle psikolog tedavisi almam gerektiğini (kendi bir yer öneriyor) söylemiş.Dine bu yaşta bu kadar ilgili olmam normal değilmiş.Yaşadığımız devire bak!


 8. 7
  seniseviyorum Üye
  seniseviyorum
  Üye

  Üye No: 99904
  Mesaj Sayısı: 84
  Tecrübe Puanı: 1

  Su zamanda milletin gözünde hersey para san söhret olmus.. Dünya ile ilgilenmeyince, dunya islerinde calismayinca adam yerine koymuyorlar.. Buna insanin kendi ailesi de dahil. Keske sadece dinimize hizmet edebilecegimiz biryer olsa. Ve bu kararimiza destekci ailelerimiz. Mesela Mekke'de. Hem ozaman deccalin giremedigi biryede oluruz. Hz.Mehdi'yi görebiliriz Insâallah :) Elbette vardir ama su zamana kadar hicbir ailenin: kizim evinde otur yeterki gunaha girecegin ise/okula gitme.. Evliliklerde bile artik Allah c.c. rizasi, Efendimiz s.a.v.'in kavli ile degil, Oglumuzun maasi kac para diye niyet ediliyor.. Rabbim sonumuzu hayr etsin


 9. 8
  ugur.Lu Üye
  ugur.Lu
  Üye

  Üye No: 101244
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 31

  Selam versen daha makbule geçerdi ama senin dilinle merhaba kardeşm. Daha yolun çok başındasın kendine direk bu hükmü verme tembelim diye o yaşlarda çok normaldir. Hayatı önemsemiyorsun çünkü sana toz pembe geliyor, çünkü o olgunluğa daha varmadın bende hiç çalısmak nedir bilmezdim ama başlayınca alışıyosun paranın tadını alıyosun filan ama yaş ilerledikçe bazı şeyleri daha iyi kavrıyosun, çalışmanın bi nedeni oldugunu aile hayatı kurman gerektiğini ve kuracagın ailede eşinin colugunun cocugunun sana ihtiyacı oldugunu vs vs. ozaman inan ne tembellik kalır nede önemsememek. Hersey sorumluluk alma ile ilgili. Şuan bulundugun durumu hiç dert etme İnşallah hakkında hayırlısı olur. Tembellikden ölen hiç duydun mu :D sıkma canını boşver Hayata karşı herzaman vereceğimiz bi cevap olmalı ; ŞÜKÜR. Halimize sağlığımıza çok şükür hemde. Kal sağlıcakla.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hâlâ sorunuza cevap ariyormusunuz bilmiyorum ama bu durum ev bark çocuk çocuk iş ve kariyer sahibi olsanız da devam ediyor. 40 yaşıma 1 kala sadece zaruretten hareket ediyorum. Universite bitirdim. Cok populer biriyim. Dag başına ev bile yaptırdım kaçarım diye olmuyor. Tek çare böyle yaşamaya mecbur olduğunu bilip kendini hareket etmek zorunda bırakacaksın kardeşim. Allah tarafından vefatın gelene kadar MESUL OLDUGUNLA MEŞGUL OL YETER. Allah selamet versin.


+ Yorum Gönder