İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor 5 üzerinden 4.28 | Toplam : 32 kişi
 1. 1
  qwert12380 Üye
  qwert12380
  Üye

  Üye No: 100580
  Mesaj Sayısı: 377
  Tecrübe Puanı: 4

  İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor


  İstimnaya tövbe ettim ama bir türlü dayanamıyorum.Sizce tövbe ederek yanlış mı yaptım? Anladım ki evlenene kadar bu istimna bırakılamaz.Kesin tövbeyi bozacam yani.İlk 1 hafta rahat fakat sonrası işgence.Nereye baksak hep haram şeyler.Dışarda, internette, TV'de hatta PC oyunlarında bile açık şeyler çıkıyor.İlk 1 haftadan sonra derslere bile konsantre olamıyorum.Rüyada ihtilam olsam sorun çözülcek ama olmuyor.En son tam 23 gün dayanabildim ama içinde karşı cinsin bulunduğu rüya bile göremedim.Tövbeyi burada bozdum.Zaten normal rüya da çok az görüyorum.İçinde karşı cinsin olduğu rüya görünce de rüyayı gerçek sanıp zina yapmaktan kaçındığım veya utandığım için rüyada ihtilam olamıyorum.Genellikle ise rüyada olduğumu anlıyorum.O zaman da rüya bozuluyor.Rüyada olduğumu anlar anlamaz her yer aniden kararıyor ve genellikle kulaklarımda bir çığlık sesi duyuyorum.İhtilam olamayınca da ne namazlarımı düzgün kılabiliyorum ne de oruç tutabiliyorum.Uzun süre meni birikince namaz kılarken mezi çok kolay geliyor ve sürekli namaz abdestimi yenilemem gerekiyor.Nafile oruç da gerçekten işe yaramıyor.Zaten kolay acıkan biri değilim.Oruçlu olmayınca bile daha çabuk acıkıyorum.Konuya gelirsek istimnaya ettiğim tövbeyi bozdum ama çok pişman oldum.Yine tövbe ettim ama yine bozacam.İçimden keşke hiç tövbe etmeseydim, böyle daha günah oluyor diyorum.Evlenene kadar yapmamak büyük başarı gerçekten.Benim sınırım en fazla 20 gün.O kadar yapmadıktan sonra göz zinasına inanılmaz bulaşıyorum.Ne yapacağımı da bilmiyorum.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10


  Selamun aleykum kardeşim. Bu anlattıklarınız sizi yinede haklı yapmaz. Öncelikle şu bilinmelidir ki istimna bir zaruret değildir. Ancak alışkanlık haline getirdikten sonra terketmesi çok zordur. Belli bir süre sonra vücut kendini ayrlayabilmektedir. Daha güçlü bir iradeye sahip olmak için gayretli olun. Daha çok dua edin ve daha çok zikirle meşgul olun. Namazlarınızı mazeretsiz asla cemaat dışında kılmayın. Bu konuda çevre ve meşgul olduğun şeyler çok önemlidir.


 3. 3
  Saif Al-Din Üye
  Saif Al-Din
  Üye

  Üye No: 88205
  Mesaj Sayısı: 334
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 31

  Cevap: İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor


  Anladım ki evlenene kadar istimna bırakılmaz diyerek kendini kandırma, bırakanlar çok fazla. Nasıl yaparsın bilmem, herkesin yapısı farklı, ama en büyük problemin "ben bırakamam " diye düşünmen.
  Bu şey aklına geldiğinde, aklından gidene kadar eline sahip çıkman gerek bu kadar basit, eğer yapmazsan ölmeyeceksin nasılsa.


 4. Reklam

 5. 4
  Athetürk Üye
  Athetürk
  Üye

  Üye No: 101246
  Mesaj Sayısı: 16
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: İstimnaya Tövbe Ettim ama Olmuyor


  31 çekmek günah değildir.Ufak günahlardandır Kur-an'da böyle birşeyden bahsetmiyor.,..


 6. 5
  qwert12380 Üye
  qwert12380
  Üye

  Üye No: 100580
  Mesaj Sayısı: 377
  Tecrübe Puanı: 4

  Saif Al-Din Nickli Üyeden Alıntı
  Anladım ki evlenene kadar istimna bırakılmaz diyerek kendini kandırma, bırakanlar çok fazla. Nasıl yaparsın bilmem, herkesin yapısı farklı, ama en büyük problemin "ben bırakamam " diye düşünmen.
  Bu şey aklına geldiğinde, aklından gidene kadar eline sahip çıkman gerek bu kadar basit, eğer yapmazsan ölmeyeceksin nasılsa.
  İlk başta bırakmak inanılmaz kolay geldi.Ama ilerleyen zamanlarda normal bir insan gibi rüyalanamadığım için meni birikiyor.Bu yüzden de mezi çok kolay gelip namaz abdestim bozuluyor.İstimna yaptıktan 1 hafta sonra namaz kılarken zorlanmadım.Ama sonra oturup kalkarken mezi geliyor veya geliyor gibi oluyor.Cemaatle sıkışık oturduğumuz için kolaylıkla mezi geliyor ve abdest bozuluyor.Namazın ortasında namazı ve cemaati terketme durumum da yok.Ayrıca istimnayı bırakanlar haftada 1 ihtilam oluyorlardır.Ben 21 yaşına gelmişim.Hayatımda cinsel içerikli rüya görmedim.Meni biriktikçe birikiyor.Ramazanda ne yapacam hiç bilmiyorum.Bu ihtilam gelmez gelmez gider oruçluyken gelir.Gusül abdesti alırken kesin oruç bozulur.


 7. 6
  Saif Al-Din Üye
  Saif Al-Din
  Üye

  Üye No: 88205
  Mesaj Sayısı: 334
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 31

  Athetürk, istimna ile ilgili hadisler de var, ve gerçekten çirkin bir günahtır.

  Qwerty eğer mezide geliyorsa oruç tut, rüyalanamıyorsan bilmiyorum o zaman belki bir doktara görünürsün, ama ben de ayda 1 hatta 2 ayda 1 defa rüyalanıyorum, sıkıntım da yok çok şükür.
  Allah yardımcın olsun bu yolda


 8. 7
  qwert12380 Üye
  qwert12380
  Üye

  Üye No: 100580
  Mesaj Sayısı: 377
  Tecrübe Puanı: 4

  Saif Al-Din Nickli Üyeden Alıntı
  Athetürk, istimna ile ilgili hadisler de var, ve gerçekten çirkin bir günahtır.

  Qwerty eğer mezide geliyorsa oruç tut, rüyalanamıyorsan bilmiyorum o zaman belki bir doktara görünürsün, ama ben de ayda 1 hatta 2 ayda 1 defa rüyalanıyorum, sıkıntım da yok çok şükür.
  Allah yardımcın olsun bu yolda
  Oruç gerçekten işe yaramıyor bende.Çok rahat.bi şekilde tutabiliyorum.Mezinin oruçla geçeceğini sanmıyorum.Çünkü meni biriktiği için sıkışık oturunca filan geliyor.Rüyalanmak ise evlenmekten daha zor ya.Gerçek hayatta zinadan kaçtığımız için rüyada da gerçek sanıp kaçıyoruz.Şayet bende öyle oluyor.Rüyada olduğumu fark edince de rüya aniden bozulup kulaklarıma aniden çığlık sesi geliyor.Bu konuda asla doktora görünemem.Doktora rüyalanamıyorum desem ne diyecekki? Zaten çoğu doktorun da işlerini düzgün yaptıklarına inanmıyorum.Hastalığı söylerler ama tedaviyi bilmezler.Ya da tedavileri %90 işe yaramaz.Bu istimnayı engellemek için ise asla ilaç kullanmam.O ilaçlar sakalları döküp kadınlık hissini arttırıyorlar.
  Cevapların için çok teşekkürler.


 9. 8
  Undisputed Emekli
  Undisputed
  Emekli

  Üye No: 100645
  Mesaj Sayısı: 34
  Tecrübe Puanı: 0

  orda yazılan kadar günah olsaydı Kuran da geçerdi günahtır diye.malesef peygamberimizin sözlerini yanlış yorumlayan bir sürü insan var bunun sonucundada böyle şeyler çıkıyor.günümüzde insanlar en erken 25 yaşında evlenebiliyorlar.napacak adam 10 yıl masturbasyon yapmıycakmı.müzik kliplerinin bile erotik filmden farksız olduğu bu çağda masturbasyon yapmassan beyninde tek düşündüğün şey cinsellik olur.kendini rahatlatmamak daha büyük günahlara sebebiyet verir 10. 9
  Hhh Misafir
  Misafir

  Kuran'da geçmiyo diye günah değil diyebilen insanlar var pes yani. Ayrıca evet o adam 10 yıl yapmıcak masturbasyon ve klip falan izlemesin günah zaten erotiklik hat safhada.


 11. 10
  Akif Üye
  Akif
  Üye

  Üye No: 104693
  Mesaj Sayısı: 372
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 17
  Yer: Bursa

  MASTÜRBASYONUN BAZI ZARARLARI

  1) Psikolojik Yönden:
  1. Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde üzüntü, dalgınlık ve aşağılık duygusu meydana gelir. Her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pişmanlık ve ruh sıkıntısı kendini gösterir. Yapılan bu işin de olgunluktan uzak bir durum arz ettiği hatıra geldikçe bu işi yapanlar, bir aşağılık ve suçluluk duygusuna kapılarak, moral kırıklığına uğrarlar.

  2. Mastürbasyon alışkanlığı, bir kısım sinir bozukluklarına yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, baş dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk hasıl olur.

  3. Mastürbasyon alışkanlığı, insanı aşk ve sevgiden mahrum eder. Sevgi, insan için bir ihtiyaç olduğu gibi, eşler arasındaki cinsi münasebetlerin başarılı ve neşeli olması da, her ikisinde müşterek sevgi ve anlaşmanın varlığına bağlıdır. Evlilikteki saadet temelleri, sevgi bağları üzerinde kurulur. Evlenen çiftlerin, sadece bedenlerinin birleşmesi evlilik saadetini meydana getiremez; bedenle birlikte her iki ruhun aşk ve sevgiyle birleşip kaynaşmaları lazımdır. Masturbasyona çok düşkün olanlar ise, ruhun derinliklerinden fışkıran bu sevgi pınarından, gereken hisseyi alamazlar. Mastürbasyon, sevgi cevherini köreltmektedir.

  4. Fazla mastürbasyon, hafıza zayıflığı, dikkatsizlik ve unutkanlık yapar. Buna düşkün kimselerin, bir şeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerim de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat dağınıklığı meydana gelir. Okuduklarını da kolay anlayamazlar. Bunun için, fazla masturbasyona düşkün olan talebeler derslerinde zorluk çekerler. Henüz buluğa ermemiş çocuklarda, mastürbasyon ile meni gelmediğinden, diğer zararlara pek hedef olmazlarsa da, aşırı mastürbasyon bu çocuklarda, beyin ve sinir sarsıntısı yapar, zihni gelişmeye mani olur.

  5.i Mastürbasyonla meşgul olanların, şehvet hayalleri ve şehevi düşünceleri artar. Masturbasyoncu genç, gece yatağına girdiği zaman, körü körüne bir sürü şehvet hayalleriyle zihnini meşgul eder. Aklı fikri bu duygularla meşguldür. Bu suretle hem masturbasyona daha fazla müptela olur, hem de iyi şeyler düşünmeye fırsat bulamaz.

  2) Aşırı Mastürbasyonun Bedensel, Cinsel ve Sosyal Zararları:
  Erkekler, genellikle bu işi elle görürler. Seyrek olarak yastık ve yatağa sürtme şeklinde de yaparlar. Batıda pornografinin serbestlik kazanması sonucu seks shoplarda değişik aletler satışa sunulmuştur. İnsanı maddi yönden sömürmeye yönelik bu tür gereçler, bunları kullanan erkeklerde ruhsal çöküntülere neden olmaktadırlar. Tıbbi seksoloji açısından bu tür alışkanlıklardan kaçınılması önerilmektedir.

  Mastürbasyon, insanı ölçüsüzlüğe sevk eder. Aslında masturbasyon insanı tatmin etmez; doygunluk ve rahatlık meydana getirmez. İnsanın cinsi zevk ve hislerini tatmin edilmemiş bırakarak, daha fazla tahrik eder, azdırır. Bundan dolayıdır ki masturbasyona devam edenlerin, bu arzuları gittikçe şiddetlenerek bu işi fazla ileri götürürler. Bu da zararı arttırır. Haddinden fazla cinsi münasebetler de zararlıdır; fakat mastürbasyonun fazlası çok daha zararlıdır.

  Fazla mastürbasyonlar, çeşitli hastalıklara ve rahatsızlıklara sebep olabilir. Mastürbasyon, doğrudan doğruya hastalık yapıcı değil ise de, dolayısıyla buna sebep olur. Çünkü ölçüsüz mastürbasyonlarla, vücut kuvvetten düşerek bünyedeki kan tabii kudretini kaybettiğinden, bazı rahatsızlık ve hastalıklara yol açar.

  Mastürbasyon müptelaları, cinsel münasebetten gereken zevki alamazlar. Bu işi mutlak alışkanlık haline getiren kimseler, cinsi münasebetlere -aile hayatında- önem vermezler. Bundan pek zevklenmezler. Bu hal, mastürbasyon düşkünü kadın ve erkeklerin her iki cinsinde görülebilir. İkisi de kendilerini tatsız zevk (!) alışkanlığına kaptırdığından, eşleriyle yaptıkları münasebetten tatmin olamazlar. Böyle kimseler için, mastürbasyon daha cazip görünür. Cinsi münasebetten sonra ayrıca masturbasyona el atmaktan çekinmezler.

  Mastürbasyon, asla cinsi temas zevkine -onda birine dahi- ulaşamaz; fakat gençler için adatıcı bir illet kesilir. Mastürbasyon ile cinsel ilişki zevki arasında, gübrelik ve gülistan misali fark vardır. Kadın ve erkeği yaratan büyük San'atkar, onları öyle bir san'at ve ustalıkla yoğurmuş ki onların cinsel birleşme esnasındaki zevk alışverişi, başka hiçbir yapmacık usullerle elde edilemez.

  Mastürbasyon neticesinde vücut yorulur, ruh sıkılır. Halbuki başarılı bir cinsel münasebette vücut dinlenir, ruh ferahlanır. Çünkü olgun bir cimada, karşılıklı olarak sevgi, heyecan ve hararetle, bir takım kimyevi elektrik alışverişi vardır. Mastürbasyonda ise bunların hiçbiri olmadığı gibi, kıymetli kimyevi maddeler zorla kapı dışarı edilmektedir. Bunun neticesinde, insanda ferahlıktan uzak bir çöküntü ve yorgunluk oluşmaktadır.

  Mastürbasyon alışkanlığı, bel gevşekliğine (erken boşalmaya ve idrar yolları da dahil olmak üzere diğer rahatsızlıklara) yol açar. Evlilik hayatında, erkeklerin şikayetlerinden en çok görüleni de bel gevşekliğidir. Yani erken inzal; cinsi münasebete başlar başlamaz, meninin hemen boşalmasıdır. Erkeğin böyle çabucak münasebeti bitirmesi, bilhassa kadını doyumsuz bırakır. Bu hallerin devamı ise, eşler arası huzursuzluğa yol açar. Bel gevşekliğinin çeşitli sebepleri olabilir ama, mastürbasyon da başta gelen sebeblerdendir. Bu ıztıraptan kurtulmanın bir çaresi de, mastürbasyonu terk etmektir.

  Aşırı mastürbasyon alışkanlığı, kadınlarda cinsel soğukluğa da sebep olur. Cinsel soğukluk: Kadının cinsi münasebetten zevk duymaması, hissen soğuk ve isteksiz olmasıdır. Bu his soğukluğunun çeşitli sebeplerinden biri de, alışkanlık haline getirilen aşırı mastürbasyondur.

  İşin garip tarafı, bu tip bazı kimseler, evlendikten sonra da bu illeti devam ettirirler. Çok mühim bir evlilik vazifesi olan cinsel münasebet faaliyetlerinde, eşleriyle pek ilgilenmezler. Neticede eşler birbirlerinden uzaklaşırlar. "Cinsel isteklerini' kendi kendine dindirmekten zevk alanlar, tenha yerleri sever, hep yalnız kalmak ister, fırsat buldukça bu kötü oyunu oynar.

  Vajinaya bir takım cisimler sokarak mastürbasyon yapan kızların, "kızlık" nişanı olan bekaretlerine bir zarar gelebilir. Bu durumda bazı cisimlerin içeride kalarak, ameliyatı lüzum etmiş muhtelif vak'alarına, tıp tarihinde çok rastlanmıştır.

  Mastürbasyon tiryakilerinden bazı gençler, bu fena işe başkalarını da alıştırırlar. Sadece kendi yaptıklarıyla kalmayıp, cemiyetin birçok çocukları ve gençleri arasında, bu kötü illetin yayılmasına sebep olurlar.

  Bir diğer zararı da, çiftlerin birbirinden nefret etmesi, cinsel duygu duymamasıdır. Çünkü masturbasyoncu kişi, başka bir yoldan şehvetini tatmin ederek doygun kalmaktadır. Bunun manası, eşlerin birbirinden beklediğini bulamaması ve ümitlerinin kırılmasıdır. Sonunda eşler birbirinden uzaklaşır ve başka tatmin yolları ararlar; gayrimeşru yollara giderler.

  Uzman ilim adamlarının mastürbasyon konusunda araştırma neticesi ortaya koydukları gerçek şudur: Aşırı masturbasyona devam edenler, çok tehlikeli akla yönelik hastalıklara maruz kalır. Bunları şöyle sıralıyabiliriz:

  Zühul ve nisyan (unutma, geçiştirme), irade zayıflığı, hafızada gerileme, yalnızlığa heves, çabuk unutma, korku ve gevşeme, üzüntü ve sıkıntı, birtakım suçları işlemeyi tasarlama, intihar.

  Buna benzer birtakım düşünceyi alt-üst eden, iradeyi iyice zayıflatıp şaşkınlaştıran, kişiliğin zedelenmesi gibi arazlar, illetler.

  İslam hukukunun aşırı mastürbasyonun doğuracağı kötülükleri nazara alarak koyduğu hükümlere gelince, aşağıdaki deliller bunu yansıtmaktadır:

  Allah (c.c.) buyuruyor:
  "Onlar ki namus ve iffetlerini (haramdan ve şüpheden) korurlar. Ancak eşlerine ve sahip oldukları cariyelerine karşı (cinsel arzu duyarlar da) bu yüzden kınanmazlar. Artık kimler bu meşru sınırı geçerse, işte onlar haddi aşanlardır." (Mü'minun, 23/6-7)
  Bu ayetin genel mana ve hükmüne giren şudur: "Artık kim bu meşru sınırı aşar veya geçerse, işte onlar haddi aşanlardır."

  O halde evlilik yolundan başka bir yolda şehveti boşaltmak, zina, livata, el ile mastürbasyon gibi, ölçüsüzlük ve aşırılık haddi aşmak demektir.


  ÇÖZÜM : Aklına mastürbasyon ( İSTİMNA ) yapmak geldiğinde abdest al , Allah'ı an , Kuran oku , aklından onu çıkart onu unut . Mutlaka ihtilam olursun merak etme...


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Mumsema istimna edenlerin ahirette ellerinin gebe olacağını duydum doğru mu doğruysa tevbe edenler için de geçerli mi? Nolur cevapla.


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Selamun aleykum. Sorduğunuz konuda bahse konu olan hadisi şerif olduğu söylenen bir söz vardır ama bunun zayıf olduğu söylenmiştir.

  “İstimna (mastürbasyon) yapanların ahirette elleri hamile olacak ve ondan hak talep edecek, şikâyet edecek." (Beyhaki, Şuabu’l-İman, 7/330)


  Ancak ehl-i ilim bu rivayetin zayıf olduğunu belirtmişlerdir. (bk. Merkezu’l-fetva, rakam:7496; 21088; ed-Dureru’s-Seniye, h. no: 266)


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  arkadaş masturmasyon bırakılmaz yani çok zordur ama bırakanlar varmış yani sürelerini geçiktirerek ve sabrederek üstüne basarak söylüyorum özellikle ve kesinlikle sakın yapma dikkat et sakın ismini bile söylemek istemiyorum pis filimler vs izleme insanın ruh ve beden sağlıgını bozar ve kalbi karartır sevğiyi, sayğıyı, şefkati,kalbinden kaldırır ve taş kalbli duyğusuz vahşi hayvandan bile beter olursun onun için uzak durmaya çalış kardeşim bizim yaradılışımızda şehvet duyğusu var bunu enğellemek zordur. zinaya düşmemek için evlen evlenemiyoruz ozaman zinaya düşmemek için oruç tut.oruç şehveti kırar azğınlığı önler çok yemek çikolata çay çiğ köfte hazır yiyecekler cips,nescafe filan sinirlerin uyandıran şeylerden aşırı tüketmemeye çalış çalış orta yol her zaman iyidir azı yarar çoğu zarar demişler.onun için güzel kardeşim kendine dikkat et ALLAH'a emanet ol.


 15. 14
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Alah razi olsun abdest alicam bundan sonra surekli

  Allah razı olsun inanç bunu deniyeceğim


+ Yorum Gönder
Git 12 Son