Kenzül arş duası kuranı kerimde varmı 5 üzerinden 3.79 | Toplam : 58 kişi
 1. 1
  @_gül_@ Üye
  @_gül_@
  Üye

  Üye No: 76771
  Mesaj Sayısı: 150
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 34

  Kenzül arş duası kuranı kerimde varmı


  selamun aleykum...
  kenzül arş duası kuranı kerimde varmı. 1 yaşındaki oğlum geceleri hiç uyumuyor
  bana bu duayı 7 kere çocuğa okursan uykusu düzelir dediler.
  kuranı kerimde varmı bu dua varsa kaçıncı ayet kaçıncı cüz .
  bilenler ne olur söylesin artık gecem gündüz,gündüzüm gece oldu....

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 19,465
  Tecrübe Puanı: 234

  Cevap: Kenzül arş duası kuranı kerimde varmı


  Kuranda varolan bir dua değildir.
  Saidi Nursinin duasıdır okumanızda bir sakınca yoktur.

  size Peygamberimizin Hz. Hasan ve Hz. Hüseyine okuduğu korunma duasını tavsiye ederim.
  bu duayı okursanız hiç bir şey onlara zarar vermez ne maddi ne de manevi

  [url]https://www.mumsemaforum.com/hadislerde-dua/101594-rasulullahin-sav-torunlarina-duasi-sizde-kendi-cocuklariniza-okuyunuz.html[/url]


 3. 3
  bilgezahter Üye
  bilgezahter
  Üye

  Üye No: 103167
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Kenzül arş duası kuranı kerimde varmı


  Alıntı
  size Peygamberimizin Hz. Hasan ve Hz. Hüseyine okuduğu korunma duasını tavsiye ederim.
  Allah razı olsun, faydalı bir paylaşım oldu.


 4. Reklam

 5. 4
  mecnun025 Üye
  mecnun025
  Üye

  Üye No: 103196
  Mesaj Sayısı: 18
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: fazla uzak

  Cevap: Kenzül arş duası kuranı kerimde varmı


  Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v)den rivayet edilmiştir.Şöyle buyuruyor……

  -Cebrail bana dediki:“Ey Muhammed,kim ömründe bir kere bu duayı okursa,Allah´u Teala onu,kıyamet gününde yüzü ayın ondördü gibi parlak haşreder.

  Hatta bütün insanlar onu,bir peygamber veya melek sanırlar.

  Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz.

  Ona hesapsız ve azapsız,üzerine binip Cennete girmesi için Cennetten bir Burak getirilir.

  Sırat köprüsünden şimsek gibi geçer.

  Onun günahı denizlerden suyundan,yağmurların damlasından,ağaçların yapraklarından,kumların adedinden,taşlardan daha fazla olsa bile,kendisine kabul olunmuş(nafile)hac ve bin umre sevabı yazar.

  Korkan kimse olursa,Allah onu onu korktuğundan emin kılar.

  Susayan kimse okursa,Allah onun susuzluğunu giderir.

  Aç olan okursa,giyindirir,hasta okursa şifa verir,hastanın üzerine okunursa,hastalığından kurtulur,dünya ve yahut ahiret ihtiyaçlarından okursa Allah istediğini verir.

  Bir düşmandan veya sultandan korktuğu için okursa,Allah onların şerrinden korur ve Allah´ın mahlukatından gelecek olan tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulaşmaktan meneder.

  Borçlu olan okursa,Allah onu,borcunu ödemeye muvaffak kılar,hiçbir kimseye muhtaç olmaz.

  Eğer onu hasta olan yazan üzerinde taşırsa iyileşir.

  Kadın taşırsa kocası ona ikram eder.

  Cinden,insden ve şeytandan,sancı ve hastalıklardan emin olur.

  Kayıp ise ailesine sağ,salim kavuşur: Bu duayı okuyan için cin, melek istiğfar ederler.

  Ömrü bereketli olur.

  Kim beş defa bu duayı okursa Peygamber Aleyhisselamı rüyasında görür

  Kim ki Fatiha’yı,İhlas Suresi’ni,Kafirun ve Felak ve Nas Suresi’ni üç kere okuyup sonra da bu duayı okursa Allah onu karşılaştığı bütün varlıkların şerrinden korur ve her türlü hastalıktan,her zalimin şerrinden onu emin kılar ve bütün isteklerini verir.Kim ki okuduğu gibi onu yazıp üzerinde taşırsa ve kim ki başının altına koyup uyursa Allahü Teala o kimsenin malından çalınanı ve evinden kaçanı geri iade eder.Akan suya okursa su durur yahut yanan ateşe okursa ateş söner.Dağ üzerine okursa dağ paramparça olur.Kim ki iki rekat namaz kılıp her rekatında Fatiha ve bir de İhlas okuyup selam verdikten sonra bu duayı okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur.Bu duanın fazileti sayılamayacak kadar çoktur.(Nevadir-i Kaylubi’den alındı.)

  kenz-ül ars duasi fazileti okunusu vs için


 6. 5
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 6,979
  Tecrübe Puanı: 79

  Alıntı
  Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v)den rivayet edilmiştir.Şöyle buyuruyor……

  -Cebrail bana dediki:“Ey Muhammed,kim ömründe bir kere bu duayı okursa,Allah´u Teala onu,kıyamet gününde yüzü ayın ondördü gibi parlak haşreder.
  Bu hadisin kaynağı nedir?
  Peygamber adına söz uydurmak ne kötüdür!!!


 7. 6
  mecnun025 Üye
  mecnun025
  Üye

  Üye No: 103196
  Mesaj Sayısı: 18
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: fazla uzak

  bu hadise iman etmek veya etmemek herkesin kendi bilecegi bir hususdur, ayni hassasiyeti bu forumda bulunan her konuda göstermenizi beklemekle beraber, süphe ettiginiz her konuda üyeleri uyarip paylasiminizi bu sekilde yapmanizi, rica ediyorum.
  Esmaül hüsna yi ezber edenin cennete girecegi rivayet edilir lakin ezber etmek herkese nasib olmaz.. illaki ezber edecegim diyen ise zaten onu hakedecek makama gelir ve öyle ezber eder.. haketmeyene Rabbimiz ismini de zikrettirmez..
  Okumak var, okumak var. Yani yüzünden okuyup manasini bilmemek var, okur iken dikkatini verip vermeme hususu var, herkes anliyabildigince anlar.. vs.. niyet önemli..

  Lakin size hak veriyorum, Allah razi olsun
  ve mesaji düzenlenmesini rica ediyorum

  Ayni zamanda sizden de bekledigim budur: kaynak arastirip arastirmadiginizi bildirmeniz, arastirdiniz ise bulup bulmadiginiz,.
  istisare edilmeli diye düsünülürse,
  "istisare sonucu yapilan amel kötü görünsede hayirli olandir, istisaresiz yapilan ise iyi görünsede hayirli olani deyildir".. (Gavs-i sänî Hz)
  ve madem kaynak olmadan bisey paylasilmicaksa, forumda tanimadiginiz insanlarin cevap vermesine izin veremezsiniz, ve kendi aranizda okuyup belli bir dereceye ulasanlar hariç kimseden cevap gelmemeli diye dusunmekteyim.. siteye sadece kaynagi kesin olan ayet, hadis ve mezheb imamlarinin verdigi fetvalara, herkesin evliya dedigi insanlarin verdigi kararlara yer verilmelidir..

  konu istisareye tabiidir, Rabbim sizden razi olsun.


 8. 7
  elif bozkurt Misafir
  Misafir

  Kenzul ars Sait nursinin duasidr.Sait nursi gecen yuzyilda yasyrdu.paygambermz ise yuzyillr once oylse peygambermz cebrail aleyhiselama rivayet etms dmek yanlstr


 9. 8
  snorkinow Üye
  snorkinow
  Üye

  Üye No: 47755
  Mesaj Sayısı: 30
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 31

  Said Nursi hz. nin değil !
  Kenzü'l-Arş duası Mecmuatü'l-Ahzab'ta yazıyor. Bediüzzaman hazretleri vird edindiğini ve çok feyizlendiğini beyan ediyor.

  Kaynağı hakkında yeterli bilgi bulunmamaktadır. Yalnızca Mecmuatu’l-Ahzab’da yer aldığı, Hz. Ali (r.a.) tarafından tertiplendiği ve Ehl-i Beyt yoluyla rivayet edildiği sanılan bir dua olduğu hakkında bilgi vardır. İlk başta Peygamberlerin, daha sonra Kur’ân’daki sûre-i celilelerin ilk âyetlerinin, daha sonra da Kur’ân’daki kelime ve hece harflerinin (huruf u hecâ) ve bunları takiben pek çok mübarek zevat-ı kiram Hazretlerin ve en sonunda Esmâ-i Hüsna’nın şefaatçi edilmesi suretiyle meydana gelen bir duadır. Şayet tertipleyeni Hz. Ali (r.a.) ise, daha sonra zikredilen pek çok zevat-ı kiramın isimleri (ki hepsi ehl-i beyttendir) duaya daha sonradan dahil edilmiş olmalıdır.

  Üstad Bediüzzaman bir cihetle Yirmi Dokuzuncu Mektubun İkinci Makamı ve esasen Yirmi Dokuzuncu Mektubun Sekizinci Kısmı olan Rumuzat-ı Semaniye Risalesinin ikinci ve üçüncü remizlerinde bu duadan bahsetmektir. Bu bahisleri “Kenzü’l-Arş duasının feyzinden gelen bir nükte-i Kur’âniye. Kenzü’l-Arşın birinci nükte-i Kur’âniyesi. Bu remzin mühim bir zeyli–ki Kenzü’l-Arş duasının feyzinden gelen ikinci ve yeni ve ayrı bir nükte-i tevafukiyedir. Kenzü’l-Arş duasının feyzinden gelen Üçüncü Nükte-i İ’caziye” başlıkları ile izah etmiştir.

  Üstad Bediüzzaman’ın tevafuklarla ilgili olarak telif ettiği Rumuzat-ı Semaniyenin Kenzü’l-Arş duasıyla ilgili bölümü Kenzü’l-Arşın Kur’ân’daki kelime sayıları ve harflerinin huruf-u hecâ olarak sayılarından ilham alınmış olmalıdır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kenzul ars suresi kurani kerimde kacinci sayfada


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hocam sizden bi ricam var benim kizim 3 yasinda ve hic konusmuyor doktora goturdum tahlilleri temiz cikti ben kuran okuyorum ve hep dua ediyorum kizim icin iyi gelebilecek bi dua varsa paylasirsaniz cok mutlu olurum


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben yaklaşık bi haftadır bu duayı okuyorum ama çok umudum olmayan birsey için okuyorum sürekli düzenli uyurken uyanırken yolculuk esnasında iftar saatinde her anımda ediyorum kabul olurmu bu duam.rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah.


 13. 12
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  kenzül arş duasını okudum 7 defa peygamberimizi rüyamda görmek için sonra istişare yaptım mürşidim için fetö çıktı aklımda bile yoktu havaalanının içinde 8 9 metre uzakta ayakta tek başına bana bakıyodu etrafında kimse yoktu bu ne demek oluyo. ayrıca sizi uyarıyim ne fetö ne tayyip ne diğer alimler kimseye inanmayın anne babanız çocuğunuz da dahil canınız pahasına sevmeyin sevecekseniz ALLAH yeter DİN günü çok büyük pişmanlık yaşarsınız zaman ahir zaman iblise kurban olmayın tağutlardan kaçının KUR'AN-I KERİM e sarılın.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Mrb gokhan ben cocugunuzun uyuyabilmesi icin kenzulars duasini 7 sefer bir suya okuyun o suyla cocugunuzu yikayin yikadiginiz suyu hicbirsekilde yerlere sicratip dokmeyin sakın.o suyu leğenden alip ayak basilmayan bir agacin altina besmeleyle gun vakti dokun.Rabbim yardimciniz olsun


+ Yorum Gönder