Bizi dinden çıkaracak işler ve sözler nelerdir? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Kjkteam Üye
  Kjkteam
  Üye

  Üye No: 97525
  Mesaj Sayısı: 57
  Tecrübe Puanı: 1

  Bizi dinden çıkaracak işler ve sözler nelerdir?


  Merhabalar
  Örneğin bir kişi uygunsuz görüntüler olan bir bilgisayar oyununa güzel dese bu onu dinden çıkarır mı ? Ben de buna gülsem ben de mi dinden çıkarım? Bir kişi mesela keşke kadınlar da olsaydı (başı açık) bu oyunun içinde harika olurdu gibi şeyler dese bu onu dinden çıkarır mı ? Ben de gülsem beni de mi dinden çıkarır? böyle şeylere çok takılıyorum ben bu doğru mudur? Vesvese mi ediyorum yoksa? Sağolun şimdiden cevabınız için

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,935
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Bizi dinden çıkaracak işler ve sözler nelerdir?


  Merhabalar. Uygunsuz yani mekruh veya günah içeren oyunlar ile her türlü durumlar için güzeldir demekle o şeyi helal kabul etmediği sürece küfre düşmez ama hafife alarak veya Allah korusun helal gibi kabul ederek bunları yaparsa küfre düşer. Dikkatli olmak çok iyi ve çok önemlidir ama boş takıntılara da takılmak vesveseye neden olur buda doğru değildir.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Günah olan sözler/işler listesi


  Mesela günah / küfür olan sözlerin listesi var, ve mesela birkaçtane günaha girdin. Bunların hepsine teker tekermi tövbe edilmesi lazım? Yoksa bütün listeyi okuyup bunlardan hanigisini yaptıysam tövbe ediyorum diye tövbe edilebilirmi? (Ve listenin tamamını okuyunca bazı işlediğin günahı unutuyorsan bu cümlenin önünde yazılan şekilde tövbe edilebilrimi)


 4. Reklam

+ Yorum Gönder