Kızdan veya erkekten sıvı geldimi iki kişinin orucu bozulur mu ve hatirlanamayan sey orucu bozar mi ? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  deneme3434 Üye
  deneme3434
  Üye

  Üye No: 106241
  Mesaj Sayısı: 102
  Tecrübe Puanı: 2

  Kızdan veya erkekten sıvı geldimi iki kişinin orucu bozulur mu ve hatirlanamayan sey orucu bozar mi ?


  El ele tutuşup sarılma ve öpüşmeden ötürü, erkekten meni gelmediği, kadından da herhangi bir sıvı çıkmadığı durumda, tutulan oruç sahih olmakla birlikte yapılan iş haramdır. Oruç ta sevap ve özelliğini yitirmiş olur..!
  Forumdan Alintidir.

  Burdaki yazida erkekten veya kadindan sivi gelirse iki kisininde orucu bozulurmu yoksa kimden sivi gelirse onun orucumu bozulur ve kazami gerekir ?

  Birde ben dudaklarimi yiyorum aliskanlik var uzak tutmaya calisiyorum kendimi bazen kafama takiliyo acaba agzimla mi yedim yoksa elimle mi koparttim hatirlamiyorum bu hatirlamadigimiz sey orucu bozar mi ?

  Dildeki birseyi elle alinca eldeki ter,tat v.b gibi birsey gecerse oruc bozulurmu ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Esad Üye
  Esad
  Üye

  Üye No: 106396
  Mesaj Sayısı: 34
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: İstanbul

  Cevap: Kizdan veya erkekten sivi geldimi iki kisinin orucu bozulur mu ve hatirlanamayan sey orucu bozar mi ?


  Oruçluyken evli olsanız dahi eşinizle öpüşmek ve cinsi münasabette yakınlıkta bulunmanız yasaktır.Zaten orucun mantığı budur.Allah için zevklerde uzak durabilmektir.Kaldıki arada bir dini bağ olmadan bu iş olmuş ise tövbe edilip tekrarlanmamalıdır.Böle bir münasabet istem dışı olmuş ise yani farkına varılamadan şeytana uyumuş ise gününe gün kaza orucu yapabilirsiniz.
  Kadın ve erkeğin birbirlerine dokunmadan sarılmadan öpmeden,konuşurken veya görürken meni mezi gelmesi orucu bozmaz.Orucu bozan el ile istimna yani masturbasyon orucu bozmaktadır.
  Dudağınızı yemenizde orucunuzu bozmaz.Elinizden geldiğince bırakmaya çalışın.Ter tat şeklinde kendi vücdunuzdki şeyleride hissedip almanız oucunuza bir zarar vermez.Allaha Emanet Olun+ Yorum Gönder