Vakitsiz (gaipten) ezan sesi duyan var mı? 5 üzerinden 4.17 | Toplam : 12 kişi
 1. 1
  Grafigirl Üye
  Grafigirl
  Üye

  Üye No: 109667
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Vakitsiz (gaipten) ezan sesi duyan var mı?


  Öncelikle yazıyı ön yargıyla ve dalga geçerek okumayın, deli diye yaftalamayın.

  Gaipten ezan sesi duymanın sebebini gerçekten merak ettiğim için peşine düştüm ve ilmini gerçekten bilen biri varsa açıklamasını istiyorum. Belki forum dışı birileri de bu konuyu araştırır ve gün gelir belki sırf bu konunun altına yazmak için bu foruma üye olur. Çünkü gerçekten çok merak ediyorum. Konuyu uzatmadan anlatmaya başlayayım.

  2 Ağustos 2016 sabah namazı ortalama sabah 5 civarında okundu. Ezandan 5 dakika öncesinde uyandım ama namaza diye kalkmamıştım.
  Kolumu bir sivri sinek ısırdığı için dolaptan buz torbası almak için uyandım. Buz torbasını koluma koydum ve kolumun kaşıntısının geçmesini beklemeye başladım. Bu arada eşim oturma odasında koltukta uyuya kalmış. Bende yatak odasındaydım. Yatağın üstüne bir elimde buz torbası bir elimde telefon oturuyorum. Uykum kaçtığı için sosyal medyada dolaşmaya başladım. Fotoğraf beğeniyorum yorum yapıyorum falan... Derken sabah ezanı okunmaya başladı 5 civarında... İçimden bir ses kalk kıl diyor bir seste boş ver yat uyu. Kendi içimde öyle muhasebeleşirken ezan bitti. Oh be ezanda bitti dedim içimden kalkmadan yatakta oturmaya devam ettim.

  Yarım saat sonra tekrar sabah ezanı okunmaya başladı ama normal cami hocasının okuduğu sesten farklı bir sesti. İkinci Eşhedü Enla İlahe İllallah tan sonra kafamı kaldırıp dinlemeye başladım. Eee az önce sabah ezanı okundu bu okunan ne şimdi dedim. Dinlemeye başlayınca ses kesildi. Not: yüksek sesle ve derinden gelen güzel bir sabah ezanı sesiydi.

  Sabah olunca merak ettim uyanır uyanmaz 8'de diyaneti aradım. Bu sabah sabah ezanı 2 kez mi okundu, imam yanlışlıkla mı düğmeye bastı falan diyorum... Diyanetteki memur o saatte ayaktaymış ama o bir ses duymamış. Ezanların tek bir merkezden okunduğunu ve müftülüğü aramam gerektiğini söyledi. Müftülüğü aradım müftülükteki memurda ezanın tek bir merkezden okunduğunu ve tüm mahallelerde aynı anda okunduğunu ve ikinci kez ezan sesi duymanın imkansız olduğunu soyledi. Sabah ezanından sonrada uyumamış öyle olsa bende duyardım dedi.

  İkinci kez ezan okunurken, üst kat komşumun tıkırtılarını duydum. Kesinlikle o da duymuştur dedim. O akşam üzeri üst kat komşuma çıkıp sordum. Tüm camlarının açık olduğunu ama bir ses duymadığını söyledi.

  Daha sonra konunun çok üstüne düştüm. Yaşam koçundan psikiyatra kadar gidip herkese sordum. Psikiyatr ''Beynin sana oyun oynamış gaipten ses duymuşsun, kafayı yemişsin sen gibi yorumlar yaptı. Ben pozitif bilimciyim buna asla inanmam, arada beynimiz bize oyun oynar gaipten sesler duyarız dedi. Aklıma yatmadı verdiği cevap Neden ezan sesi de başka bir ses değildi duyduğum?
  Saygısız yaklaşımından dolayı psikiyatrda da aradığımı bulamadım.

  Nette çok araştırdım bu konuyu gece tokatla uyandıktan sonra ezan sesi duyandan, sürekli gaipten ezan sesi duyana kadar bir sürü şey okudum. Ama kimse bu durumun mantıklı bir açıklamasını yapamamış. Allah rızası için ilmini bilen varsa yazsın. Şayet hayatımın sonuna kadar bunu sorgulayacağım...

  Not: Sezen AKSU bile sahnede yaşamış bunu... (Link silindi)

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Tümay Üye
  Tümay
  Üye

  Üye No: 109462
  Mesaj Sayısı: 19
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 25

  Yorum: Vakitsiz (gaipten) ezan sesi duyan var mı?


  Biraz önce aşağıda aynı sorunu okudum tekrar yazmışsın.. Üstüne düşeceğin çıldıracağın hiç birşey yok aksine Mutlu olman gerekir herkese nasip olmaz bu çağrı.. Aşağıdaki yazıda namaza başladığını yazmışsın.. Sana mamaz için gelen çağrıya cevap vermişsin ne Mutlu sana ki rabbim seni uyarmış çokça şükür et Allah'a inşallah daim olur ibadetlerin ��


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Vakitsiz (gaipten) ezan sesi duyan var mı?


  Zikir felan cekıyomusun kardesım Zıkır cekenlerde normalde olur ve senı namaza davet etmiş RABBIM enanıyetınden RABBIM e sıgınırım


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Vakitsiz (gaipten) ezan sesi duyan var mı?


  Bende yatsı ezanı okunduktan 1-2 saat sonra ezan sesi duydum, gece gece ne ezanı bu şimdi diyordum.Eşime sordum o ben bişey duymuyorum demişti, gep merak ediyordum sebebini, o zamanlar zikirde çekiyordum, namazımı da kılıyordum sanırsam.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selam bende bu gece 3 duydum ezan sesini sabah oldu sandım abdest aldım eşim neden kalktın dedi sabah namaz kılıcam dedim şaşırtı ezan okunmadı daha saat 3 dedi madem kaltım teheccüt namazı kılayım dedim. ama ben kılıyorum bazen kaçırdıgımda oluyor anlam veremedim merak ettim


+ Yorum Gönder