İstibra hakkında takıntı 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  crewd0x Üye
  crewd0x
  Üye

  Üye No: 110795
  Mesaj Sayısı: 15
  Tecrübe Puanı: 1

  İstibra hakkında takıntı


  Selamün Aleyküm.
  Son dönemde İstibra hakkında kafamı bulandıran takıntılar içindeyim.
  Tuvalet ihtiyacımı giderdikten sonra bir süre bekliyorum ve durduğunu düşündüğüm an tuvaletten çıkıyorum.
  Biraz yürüdükten sonra kontrol etmek amacıyla tekrar giriyorum. İç çamaşırımda gözle görülür derecede bir ıslaklık göremiyorum ama bazen uzvumda küçük 1 damla görebiliyorum.
  Bu da benim sürekli kafama takılıyor. Acaba kılacağım namaza sorun olur mu gibisinden. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  mum Admin
  mum
  Admin

  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 9,914
  Tecrübe Puanı: 102

  Yorum: İstibra hakkında takıntı


  İstibra yaptıktan sonra hafifçe oluşan ıslaklık namaza engel değildir.
  Size tavsiyem idrardan sonra istibra yapın ama avret yerini ıslak bırakın ki vesvese olmasın


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İstibra hakkında


  Selamün aleyküm
  Ben istibra için birkaç peceteyi uzvuma sarıp biraz geziniyorum ancak uzvumu tıkamıyorum sonra peçeteye akıyor peçeteyi atmak için tekrar tuvalete gidiyorum bu durumda o idrar peceteden iç çamaşıra geçer mi artık bu durum yüzünden namaz bile kılmıyorum durumum çok vahim lütfen cevaplayın bu şekilde abdest ve namazım sahih olur mu?


 4. Reklam

 5. 4
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,384
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: İstibra hakkında takıntı


  Durumun gerçekten çok vakim. Namaz kılmamak için böyle bir sebebi herkes bulamaz. Olduğun yerde bir iki adım at peçete ile kurut ve çık abdestini al. Bunun büyütülecek hiç bir yeri yok.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Benim anladığım şu idrar işini görürsün sonra yürürsün öksürürsün zıplarsın falan filan kiminde erken biter kiminde gec biter...

  Şimdi abilerim benim kafama takılan soru bugün ben şöyle yaptım işimi hallettim lavaboda bekledim ve organımı aşağıdan yukarıya sıvazladım ki idrar çıksın diye ondan sonra bekledikten sonra organımın uç kısmı idrar çıkan kısmı yıkadım ve vesvese olmasın diye iç çamaşırımın ön tarafına su serptim sonra çıktım ve şuan uzanıyorum...

  Soru: O an gelmeyen idrar (bi kaç kere sıvazladım gelmedi) lavabodan çıkıp şimdi uzanırken veya başka bir zaman gelemez mi ?.. Her idrar yaptığımda yarım saat istibra yapıp iç çamaşırı değiştirme de eskiden yapardım fakat bu sefer de iç çamaşırım kalmıyo...

  Bu idrar meselesi canımı sıkmaya başladı bi bilen abim yol haritası söylese de ibadetlerimi rahat rahat yapsam...

  (Eğer arada kendimi kontrol edip iç çamaşırına baktığımda gözle görülür bi şey göremezsem ve bu halle namaz kılabiliyorsam bu bana kafidir bu beni çok rahatlatır...)


 7. 6
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 124
  Tecrübe Puanı: 10

  Sizde ki sadece vevese takıntı hali almış bir durum. Öncelikle yapmanız gereken takıntılarınızın üzerine gitmek ve öylece davranmak. Siz elinizden gelen davranışı yapıyorsunuz dahada üstelemeyin. Kendinizi idrarın çıkmadığına ikna etmelisiniz. Namazınızı rahat rahat kılın.


+ Yorum Gönder